Cerebrinio paralyžiaus asociacijos Plungės skyrius vienija 32 šeimas, auginančias vaikus ir jaunuolius, sergančius cerebriniu paralyžiumi. Beveik visi nariai pažįstami nuo 1998 metų. Džiugu, kai galime matyti, kaip vystosi jų gyvenimas. Kaip ir visur, tenka išgyventi ir sunkių, ir džiugių akimirkų. Stebime pirmuosius nedrąsius žingsnius, laukiame, kada jie sustiprės. Vaikai tampa jaunuoliais ir sukuria savo šeimas.
Per keturiolika skyriaus veiklos metų įgyvendinome ne vieną projektą, radome draugų ir rėmėjų. Jau šešerius metus organizuojame savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo ir sveikos gyvensenos stovyklą.
Tapo tradicija, kad stovykla vyksta iš karto po Joninių Palangoje. Veiklos čia turi ir vaikai, ir jaunuoliai su negalia, ir tėvai bei broliai.
Stovykla – geriausia vieta, kurioje galima rimtai padirbėti, išmokti naujų dalykų, pramogauti, bendraujant su draugais. Pasijusti visuomenės dalimi tikriausiai lengviausia tarp smagiai nusiteikusių poilsiautojų, klegančių J. Basanavičiaus gatvėje. Jau sausio mėnesį iš skyriaus narių girdime klausimų – ar stovykla vėl bus rengiama?
Rudenį iššūkis laukė skyriaus pirmininkės – teko ruoštis 2012 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto rengimui. Šios programos finansavimas nuo šių metų perduotas savivaldybėms.
Labiausiai projekto teikėjams nerimą kėlė reikalavimas turėti patalpas, kuriuose galėtų vykti nuolatinė veikla. Nors organizacija ir registruota pastate, kuriame įsikūrusios visos nevyriausybinės organizacijos, tačiau patalpų ten neturi, tik gali naudotis sale. Dėl patalpų skyrimo skyrius kreipėsi į Savivaldybę, tačiau šis klausimas iki šiol neišspręstas, nes laisvų patalpų bent jau kol kas nėra… Vis dar tikimės, padedant Savivaldybės vadovams, patalpas gauti. Kaip tik neseniai sužinojome, kad mūsų teiktas projektas kukliai finansuojamas – vos 8 tūkstančiais litų, bet ir su šiomis lėšomis turėsime galimybę veiklą vykdyti kur kas aktyviau.
Stebina ir skaudina valdininkų nenoras suprasti, kad mes ne tik norime susirinkę išgerti kavutės, bet ir esame pajėgūs produktyviai dirbti neįgaliųjų labui, keisti jų ir jų šeimos narių gyvenimą. Atrodo, jei nesugebi agresyviai ir grubiai reikalauti, lieki paskutinėje vietoje…
Esame dėkingi draugams, kurie patys ieško mūsų ir teikia paramą. Jos dėka paskutiniosiomis Zuikio metų dienomis turėjome galimybę lankytis „Galeros“ kavinėje, susitikti su Kalėdų seneliu, gauti neįgaliesiems skirtų dovanėlių.
Jau prasidėjus Drakono metams, užbaigėme pernai vykdytą sveikos gyvensenos projektą, kurį finansavo Bendruomenės sveikatos taryba. Dvidešimt skyriaus mamų vyko į Plateliuose esantį baseiną: ne tik pasilepino baseinu ir sūkurine vonia, bet ir kaitinosi pirtyse. Kodėl vyko tik mamos? Mamos, auginančios vaikus ir jaunuolius su negalia, dirba 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, 365 dienas per metus. Todėl joms ypač reikalingos atokvėpio minutės, kurių metu jos gali pamiršti namų rutiną ir skirti laiko tik sau.
Metai bėga į priekį, kartu keliaujame ir mes – su naujais iššūkiais, džiaugsmais ir viltimis.
2012 m. skyrius pasiners į naujas veiklas. Tad kviečiame šeimas, auginančias ir globojančias vaikus, jaunuolius ar suaugusiuosius, sergančius cerebriniu paralyžiumi, dalyvauti organizacijos veikloje.
Projekto metu bus įgyvendinamos gyvenimo įgūdžių ugdymo, palaikymo ar atkūrimo veiklos:
• Praktinis darbas, sprendžiant neįgaliųjų socialinės reabilitacijos ir integracijos klausimus.
• Mokymas apsitarnauti ir pasirūpinti savimi asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime.
• Sensorika – bendravimas su visiškos negalios asmenimis.
• Praktinis šeimos narių mokymas spręsti problemas, kylančias auginant, globojant neįgalų asmenį.
• Papildoma veikla – savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo stovykla, sveikos gyvensenos propagavimas.
Daugiau informacijos apie organizacijos veiklą rasite interneto tinklalapyje cpaplunge.lt.
Kviečiame kreiptis telefonu 8 614 42153 (Genovaida Navickaitė).