Tokiu atveju yra nedaug pasirinkimo variantų. Visų pirma, jei nesutinkate su alkoholio matuoklio rodmenimis vietoje, ką tik po atlikto matavimo, galite pasirinkti duoti kraujo tyrimams, kad jis būtų laboratoriškai ištirtas.
Kitas variantas – jeigu jau turite surašytą administracinių teisės pažeidimų protokolą. Šiuo atveju jį galite ginčyti teisme. Tai sudėtingesnis būdas apginti save, bet taip pat vienas iš galimų šios situacijos sprendimo variantų. Bylinėjimosi procesas gali užtrukti, todėl visuomet verta vadovautis proporcingumo principu, ar tikrai verta jį pradėti ir ar tai nepareikalaus daugiau sąnaudų nei nesant tokiai konfliktinei situacijai.
Šioje publikacijoje pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija, kuri neturi būti vertinama kaip išsami ir galutinė.
Kas vyksta su paduotu ieškiniu teisme iš pradžių? Kaip teismas nusprendžia –
ar priimti jį, ar ne?
Pagal Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 137 straipsnį, teismas ieškinio priėmimo ar atsisakymo klausimą išsprendžia priimdamas rezoliuciją. Teismas tuo metu jokiu būdu nesprendžia ieškinio pagrįstumo klausimo, t. y. įrodymų pakankamumas ar nepakankamumas negali būti pagrindas atmesti ieškinį. Teismas gali atsisakyti priimti ieškinį, jeigu jis nenagrinėtinas teisme arba ieškinys neteismingas tam teismui. Šiuo atveju nutartyje jis privalo nurodyti, į kurią instituciją ar kitą teismą reikia pareiškėjui kreiptis arba kaip pašalinti aplinkybes, kliudančias priimti ieškinį.
Taip pat ieškinys gali būti nepriimtas, jeigu suinteresuotas asmuo, kreipęsis į teismą, nesilaikė įstatymų nustatytos tai bylų kategorijai išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarkos. Tai reiškia: jeigu ginčas pagal susitarimą arba įstatymą pirmiausia turėjo būti sprendžiamas ne teisme, o, pavyzdžiui, kokioje nors ikiteisminėje institucijoje, pavyzdžiui, Mokestinių ginčų komisijoje, teismas gali atsisakyti priimti tokį ieškinį.
Ieškinys gali būti atmestas, jeigu yra įsiteisėjęs teismo arba arbitražo sprendimas, priimtas dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu. Kitais žodžiais tariant, jeigu yra priimtas sprendimas dėl kokio nors ginčo tarp ieškovo ir atsakovo, dar kartą identiško ieškinio šalys negali paduoti, nes procesai tęstųsi be galo ir pats teisminis nagrinėjimas bei apeliacinis procesas nebeturėtų jokios prasmės.
Taip pat ieškinys gali būti atmestas, jeigu yra teismo nutartis priimti ieškovo atsisakymą ieškinio ar patvirtinti šalių taikos sutartį. Taigi – jeigu ieškovas anksčiau pats atsisakė ieškinio, kurį padavė, arba sudarė taikos sutartį su kita šalimi, analogiškas ieškinys nebegali būti paduotas.
Tokių pačių veiksmų teismas gali imtis, jeigu jo žinioje yra byla dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu. Kitaip tariant, tie patys asmenys dar kartą paduoda identišką ieškinį teismui, kuris jau nagrinėja tokį patį ginčą tarp jų. Taip pat ir tuo atveju, jei šalys yra sudariusios susitarimą perduoti tą ginčą spręsti arbitražui ir atsakovas prieštarauja ginčo nagrinėjimui teisme bei reikalauja laikytis arbitražinio susitarimo.
Be abejonės, teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu pareiškimą paduoda neveiksnus fizinis asmuo; arba pareiškimą suinteresuoto asmens vardu padavė neįgaliotas vesti bylą asmuo.