Raudonas kilimas ir juo žengiantys modeliai, užvedanti grupės „Old City Band“ muzika, džinsiniais rūbais pasipuošę rietaviškiai ir… daug daug pozityvios energijos. Taip keliais žodžiais būtų galima nusakyti Rietave dar gana naujo formato renginio „Džinsinė vakarienė“ atmosferą.
Papasakoti apie renginį galima ne tik keliais žodžiais, bet ir daug plačiau. Pradedant nuo paties pavadinimo ir atsakant į klausimą, kodėl ne balta, mėlyna, kaip dabar madinga, o džinsinė vakarienė?
Rietaviškiai jau kelinti metai renkasi į „Džinsinę vakarienę“, nes džinsų atsiradimo istorija siejama su Žemaitijos kraštu. Manoma, kad juos Kalifornijoje išrado litvakas Jakobas Deivisas, kilęs iš Rietavo – Varnių pavieto. Tiesa, šį išradimą 1873 m. užpatentavo amerikietis audinių tiekėjas Levi Strauss, kadangi mūsų kraštiečiui neužteko tam pinigų. Džinsai anuomet buvo darbo drabužis, o darbo drabužis turėjo būti patvarus. Šį patvarumą gamintojai reklamavo rodydami kaip žirgai plėšia ir neperplėšia džinsų. Šis veiksmas atvaizduotas ir Levi Strauss džinsinių rūbų odinėje etiketėje.
Tokia pat atrakcija – džinsų ir žirgų varžytuvėmis – pradėta ir„ Džinsinė vakarienė“ Rietave, vykusi rugsėjo 20 dieną. Neaišku, ar žirgai buvo stipresni, ar džinsinis audinys plonesnis, bet kelnės pasidavė akimirksniu. Priminsime, kad prieš du metus pirmą kartą Rietave testuojant, kas stipresnis „Levis“ džinsai ar žemaitukai, žirgams teko daugiau pasistengti.
Kaip sakė renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė, už džinsų atsiradimo istorijos papasakojimą, jos susiejimą su mūsų kraštu, džinsinės temos pasiūlymą rietaviškiai turi būti dėkingi istorikui, rašytojui, fotografui, raiteliui ir keliautojui Gintarui Kalteniui.
Vakaras vyko jaukiai išpuoštame, gražiai apšviestame Lauryno Ivinskio gimnazijos komplekse. Didžiulį šurmulį ir aplodismentų audrą sukėlė žavingieji modeliukai – Rietavo kultūros centro mergaičių šokių kolektyvas (vad. Aldona Mickuvienė), pristatę MB „Spalvota mintis“ ir „Spygliuko siuviniai“ sukurtą džinsinių rūbų ir aksesuarų kolekciją. Abejingų nepaliko ir raudonu podiumu žygiavę Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai. Ši modelių grupė demonstravo įvairiomis technikomis išpuoštų džinsinių švarkelių, liemenių ir kelnių kolekciją. Pasigėrėję atnaujintais džinsiniais rūbais, vakaro dalyviai negailėjo aplodismentų manekenėms ir manekenams bei kolekciją vakaro pristatymui padėjusioms ruošti gimnazijos mokytojoms Jurgai Šiaudvytienei ir Rimai Drevinskienei.
Šventės dalyviams taip pat pristatyti tarptautinio dailininkų ir fotografų plenero „Nupiešk/nufotografuok žemaituką“, skirto Žirgo metams, dalyviai. Rietaviškiai galėjo pasimėgauti per plenerą jų sukurtais darbais. Varšuvos dailininkų ir fotografų grupę „Equitas Equitatum“ padėkomis ir simbolinėmis dovanėlėmis apdovanojo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis ir Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolanta Grevienė. Plenero vadovas G. Kaltenis sakė, kad ši paroda taps tarptautinė ir keliaujanti: rugsėjo 21 d. iškeliaus į Baisiogalos žemaitukų centrą, vėliau – į Arklio muziejų (Anykščių r.), o lapkričio 27 d. bus pristatyta Lietuvos Respublikos Seime. Plenero dalyviai dėkojo juos po savo sparnu priglaudusiems Giliogirio dvaro savininkams Kaveckams.
Kol šventiškai nusiteikę rietaviškiai prie stalų vaišinosi suneštinėmis vaišėmis, juos linksmino muzikos grupė iš Klaipėdos „Old City Band“. Skambant nuotaikingai muzikai prie stalų nepasėdėsi, tad rietvaviškiai šoko, plojo, lingavo į taktą ir kitaip palaikė muzikantus. Pozityvi energija tiesiog „sprogdino“ sporto komplekso sienas.
„Džinsinės vakarienės“ metu išrinktos ir apdovanotos stilingiausiai pasipuošusios šventės dalyvės – Daiva Norkuvienė, Vytautė Jonuškienė, Nijolė Žlibinienė ir Loreta Katauskienė.