
Lėšų stygius šiemet privertė daug ką mažinti ar net visai naikinti. Dėl skylėto biudžeto nutarta apkarpyti ir Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ teikiamas paslaugas – darbo valandų nurėžta ir nuo viešosios pirties, ir nuo naujojo miesto tualeto. Dėl pastarosios įstaigos darbo laiko trumpinimo didelio vėjo niekas nekelia, o štai pirtininkai sukilo – jie nesutinka su drastišku paslaugos mažinimu.
Kadangi „Plungės būstui“ stinga pinigų, įmonė Savivaldybei pateikė prašymą leisti trumpinti ir miesto centre pastatyto tualeto, ir pirties darbo valandas. Mat jei įstaigos trumpiau dirbs, tai ir vandens mažiau išleis, ir elektros tiek nesunaudos, ir darbuotojams algas galima apkarpyti. „Plungės būsto“ prašymas tenkintas – Savivaldybės taryba jį palaimino vasario pabaigoje.
Į pirties darbo laiką pasikėsinta išties drastiškai. Šiltajam metų sezonui – nuo gegužės 1-osios iki rugpjūčio 16-osios – ją išvis norima uždaryti. Taigi per vasarą pirtininkai „komandiruojami“ į ežerus ir upes. Na, o paskui, nuo rugpjūčio mėnesio, pirtis dirbtų tik kas antrą penktadienį
ir šeštadienį nuo 12 iki 22 valandos. Dabar ji dirba kiekvieną savaitgalį.
Plungiškiai, nuolat besinaudojantys pirties paslaugomis, naujuoju darbo grafiku nepatenkinti ir tai vadina viešosios pirties žlugdymu. Iniciatyvos grąžinti pirties darbo laiką į senas vėžes ėmėsi Plungės ligoninės pirtininkų klubas „Relax“. Jie parašė kreipimąsi, kurį pasirašė net 288 plungiškiai. Šis dokumentas įteiktas keliems adresatams: „Plungės būsto“ direktoriui Zigmantui Daugėlai, Savivaldybės merui Albinui Klimui, Savivaldybės administracijos direktorei Astai Beierle Eigirdienei ir net Seimo nariui Jurgiui Razmai.
Pirtininkų nuomone, toks sprendimas – netoliaregiškas, griaunantis vienintelę visiems gyventojams prieinamą higienos ir sveikatos profilaktikos įstaigą. Pirties darbo laiko apkarpymas turėtų neigiamos įtakos visuomenės sveikatai ir higienai, be to, tikėtina, kad gali didėti utėlėtumas, sergamumas niežais. Dar, kaip rašte teigia pirtininkai, Savivaldybė, priimdama tokį sprendimą, galbūt pažeidžia Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymą. Jame nurodoma, kad turtas turi būti valdomas, vadovaujantis visuomenės naudos, efektyvumo ir racionalumo principais. O kokia nauda visuomenei, jei pirtis dirbs rečiau? Ko gero, atvirkščiai – ne nauda, o skriauda.
Praėjusią savaitę šis pirtininkų klubo „Relax“ ir dar kone trijų šimtų plungiškių pasirašytas kreipimasis apsvarstytas ir Savivaldybėje vykusio susirinkimo metu. Nutarta į pirtininkų pageidavimus atsižvelgti.
Pasak „Plungės būsto“ direktoriaus Z. Daugėlos, sprendimas palankus pirties lankytojams, tačiau dokumento, patvirtinančio tą sprendimą, jis iš Savivaldybės administracijos dar negavęs. „Kai gausiu raštu, tada ir galėsiu patvirtinti, kad pirtis veiks, kaip veikusi, o dabar tokio dokumento dar neturiu“, – sakė direktorius.