Eikit sau su tokia vasara. Visiškas Š: šalta, šlapia ir šlykštu. Birželis jau finišuoja, o karščių dar net horizonte nematyti. Pamenu – birželio pradžioje „delfi“ skelbė prognozę, kad visa vasara būsianti panaši į pavasarį. Negi taip ir bus? Klausimas lieka atviras – mat dėl orų nėra su kuo pasiderėti.
Asmeniškai aš šilumos pageidaučiau liepos pradžiai – atostogoms. O, pavyzdžiui, abiturientai gerą orą „užsakinėja“ liepos viduriui – tada jų išleistuvės. Tad reikia saulutės, o ne lietaus, kuris merktų gražias suknutes ir šukuosenas bei plautų makiažą.
Beje, kol kas dvyliktokai laukia egzaminų rezultatų. Pirmieji – rusų, anglų, lietuvių kalbų ir matematikos – jau „atkeliavę“, tačiau kitų dar nėra. Tiesa, dabartinę tvarką daug kas keiksnoja: kad darbai pernelyg ilgai taisomi, kad mėnesį tenka laukti įvertinimų, kad dvyliktokams pusė vasaros sugadinama. Gerai bent tai, kad šiemet egzaminai abiturientams sėkmingesni nei pernai – lietuvių kalbos egzaminą išlaikė 92,39 procento šalies dvyliktokų (pernai 91,94 proc.), matematiką – 92,95 proc. (pernai 90,85 proc.).
Manau, abiturientiškomis nuotaikomis dabar gyvena ir dvyliktokų tėvai. Juk jiems ne ką mažiau rūpi, kaip vaikas baigs vidurinę, kaip atšvęs išleistuves, kur įstos studijuoti. Ir ne be reikalo, nes vasara po dvyliktosios klasės – pati svarbiausia jauno žmogaus gyvenime, kai jis, dar toks visai nesusitupėjęs, jau turi nuspręsti, kokiu keliu pasukti. Ek, turbūt beveik kiekvienas tą apsisprendimo momentą prisimena kaip košmarą. Juolab kad daug kas iki paskutiniosios minutės savo tikslaus noro suformuluoti nepajėgia.
Tiesa, tie, kurie įstos į Šiaulių universitetą, kaip pasirenkamąjį dalyką galės studijuoti ir… chirologiją. Tai yra žmogaus pažinimo iš delno mokslą. Atrodo kiek juokinga, bet šio būrimo metodo mokoma būtent universitete.
Viename iš portalų skaičiau, kad Švietimo ir mokslo ministerija Šiaulių universitetą už šį dalyką bara, bet mokymo įstaiga nė nemano jo naikinti. Jis esąs labai populiarus. Jei jau taip, tai gal universiteto vadovybei vertėtų ir apie Burtininkystės fakultetą pamąstyti. O jame dėstyti užkalbėjimą, numerologiją, būrimą kortomis ar ramunės žiedu. Kuo šie mokslai blogesni už chirologiją?.. Tiesa, kiek keista, kad šio dalyko nėra mokyklinėse programose. O praverstų, ypač dvyliktokams – tik žvilgteli į delną ir jau žinai savo ateitį.
Juokai juokais, bet man norisi grįžti prie atostogų temos. Ir pažvelgti į jas per policijos pareigūnų prizmę. Mat jie atostogas traktuoja ne kaip poilsio, o kaip didžiausio pavojaus jūsų turtui metą. Esą vagišiai tik ir laukia, kada žmogelis susikraus mantą ir patrauks į pajūrį ar šiltuosius kraštus. O tada lenda jo spinton. Kodėl spinton? Todėl, kad būtent spintose – drabužiuose, tarp patalynės užvalkalų ir pan. – žmonės slepia savo santaupas. Slepia ir mano, kad… vagys to nežino.