Tokia buvo ketvirtadienį Žlibinuose vykusi Žolinė. Tai labai laukiama žlibiniškių ir kitų seniūnijoje gyvenančių žmonių šventė. Ir kaip nelauksi, jei gali ne tik į kitus pažiūrėti, bet ir savo sugebėjimus parodyti. O dar jei iš šventės grįžti su dovanomis, ir ne bet kokiomis, o savo rankomis darytomis… Ir švenčia žlibiniškiai iš visos širdies.
Reikia paminėti, kad jau ketvirtus metus žlibiniškiai puoselėja ne tik Žolinės šventimo, bet ir gėlių bei įvairių žolynų dekoracijų kūrimo tradiciją. Tais kūrybos vaisiais pasipuošia šventės vieta ir kitos kaimo erdvės.
Kaip sakė po renginio kalbinta Žlibinų kultūros centro direktorė Alina Bružienė, žmonės su nekantrumu laukia ir iš anksto ruošiasi šiai akcijai-atrakcijai. Kiekvienais metais sukuria vis daugiau pačių nuostabiausių kompozicijų. Šiemet sulaukta apie 50 kūrinių. O stengtis tikrai yra dėl ko, nes paties gražiausio kūrinio autoriaus laukia vertingas prizas. Be to, tuščiomis į namus negrįžta ir kiti kūrybos procese dalyvavę kūrėjai.
Kaip ir dera, Žolinė, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė, pradėta šv. Mišiomis. O po jų žlibiniškiai išskubėjo į šventę.
Oras buvo puikus, žmonių nuotaika puiki, tad ir muilo apvėlimo bei krepšių pynimo mokslai ėjo kaip iš pypkės. Prie Ramutės Gedgaudienės nusidriekė norinčių apvelti muilą moterų ir vaikų eilė, o prie Vytaro Gedvilo stiprioji lytis mokėsi pinti krepšius. Pačiu laiku tokios pamokos, juk bulviakasis ne už kalnų. Pinti krepšius mokėsi ir moterys. Sumani šeimininkė tikrai ras, kur panaudoti didesnį ar mažesnį krepšelį. O smagiausia tokių užsiėmimų dalis – sukurtas gaminys atitenka jo kūrėjui.
Reikia pripažinti, kad ne visi turi kūrėjo gyslelę, tačiau gali sublizgėti, kur reikia loginio mąstymo, aštrios minties. Tam puikiai tinka šaškių turnyras. Iš pradžių į jį užsiregistravo 8 šaškininkai, bet, kaip teigė A. Bružienė, vėliau norinčiųjų žaisti atsirado tiek, kad net teko nebeleisti visų norinčiųjų. „Susirinko tikri profesionalai, nė vienas nenorėjo taip lengvai atiduoti tos galimos pergalės taškų, tad varžėsi iki sutemų“, – pasakojo kultūros centro direktorė.
Na, o susumavus rezultatus paaiškėjo, kad jaunimo kategorijoje pergalę „nuskynė“ Nojus Mikuckis, jam nusileido Antonijus Stančikas, trečioji vieta atiteko Tajui Čekavičiui. Suaugusiųjų grupėje mūšis buvo aršesnis, tad rezultatai paaiškėjo likus kelioms minutėms iki vidurnakčio. Pirmoji vieta atiteko Ričardui Valužiui, antroji – Romualdui Kubiliui, trečioji – Andriui Mikuckiui.
Į šventę atvyko ir svečių. „Matau, kaip keičiasi mūsų savivaldybė. Džiaugiuosi jūsų darbštumu, mokėjimu tvarkytis, jūsų kantrybe, prisidėjimu prie tos vietos, kur gyvenate“, – žlibiniškius sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Po kalbų apie kuriamą grožį tradiciškai apdovanoti gražiausiai savo sodybas tvarkantys žmonės. Tiesa, kaip sakė A. Bružienė, seniūnaičiai skundėsi, kad kiekvienais metais darosi vis sunkiau išrinkti tuos geriausius, nes Žlibinų seniūnijoje nėra tokių, kurie neprižiūrėtų savo sodybų. Vieni daugiau, kiti mažiau, bet tvarkosi visi. Pasiginčijus nuspręsta, kad gražiausiai besitvarkančiųjų titulo nusipelnė žlibiniškiai Raimonda ir Vygantas Kučinskiai, Asta ir Linas Juškos, Laura ir Artūras Juciai.
Kaip jau minėta, visi gėlių ir žolynų dekoracijų kūrėjai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanomis. O gražiausios kompozicijos autorei Ingai Čiuželienei atiteko pagrindinis prizas, kurį įsteigė konferencijų ir laisvalaikio centras „Porto“.
Linksmybės linksmybėmis, tačiau jei kartu su muzikantais maršą pradeda groti ir pilvas, nieko gero nelauk. Kad taip nenutiktų, Purvaičių medžiotojų būrelis pasirūpino, kad visi paragautų ant laužo virtos ugninės šiurpos su miško mėsele.
Nors ir sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi, žlibiniškiai įrodė, kad taip nėra. Susirinkusieji negailėjo plojimų, smagiai šoko, dainavo, o kas negalėjo ar nemokėjo, į taktą lingavo su Žlibinų kultūros centro vaikų vokaliniu ansambliu „Vaikystė“ (vadovė Lolita Liaudanskienė), Glaudžių moterų vokaliniu ansambliu „Draugystė“ (vadovas Kęstutis Kazlauskas), Kantaučių moterų vokaliniu ansambliu „Rugiagėlės“ (vadovė Laima Domarkienė), mišriu vokaliniu ansambliu „Saulės grąža“ (vadovė Rita Urniežienė) ir liaudies muzikos kapela „Riviena“ (vadovas Alfredas Lučinskas).
Išsijudinus su saviškių dainomis ir muzika, į šokių aikštę dar labiau pamiklinti kojas kvietė atlikėjai Gintaras Sabeckis, Gediminas Jokubauskas ir Kristina su Aidu.
„Muzikantai jau nori išvažiuoti, o žmonės jų nepaleidžia. Nori šokti toliau. Niekam nerūpėjo, kad kitą dieną reiks eiti į darbą. Tai daug ką pasako, kokio linksmumo buvo šventė. Žlibiniškiai nepaliauja manęs stebinti savo linksmumu, geranoriškumu, dosnumu. Esu jiems už tai labai dėkinga“, – gražių žodžių negailėjo A. Bružienė.