Rugpjūčio 13 dieną Seimo neeilinės sesijos metu vieningai (visiems 96 posėdyje dalyvaujantiems Seimo nariams balsuojant „už“) priimtas Švietimo įstatymo 43 straipsnio pakeitimas, skirtas spręsti po mokyklų tinklo pertvarkos Alsėdžių gimnazijoje susidariusią situaciją. Šis pakeitimas mokymo įstaigai uždega žalią šviesą – 24 metus pilietinio ir patriotinio ugdymo kryptimi einanti gimnazija, prie kurios jau prijungtos ir Žemaičių Kalvarijos bei Kulių gimnazijos, nuo rugsėjo tampa Žemaitijos kadetų gimnazija ir galės toliau sėkmingai tęsti savo veiklą.
Tą pačią dieną Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija savo feisbuko paskyroje skelbė: „Nuo šiandien – jau oficialu. Nueitas ilgas kelias, kuriame sutikome nemažai mumis tikinčių. Nuo Rugsėjo 1-osios Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija keičia pavadinimą – vadinsis Žemaitijos kadetų gimnazija. Už visą nueitą kelią iki šios dienos esame dėkingi Seimo nariams Jonui Varkaliui ir Valdui Rakučiui, Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui, vicemerui Žydrūnui Purauskiui, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Gintautui Rimeikiui, Alsėdžių seniūnei Danutei Repšienei, gimnazijos tarybai ir visai bendruomenei.“
Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis komentavo: „Tam, kad Alsėdžių gimnazija galėtų tęsti tai, ką pradėjo daugiau nei prieš du dešimtmečius, reikėjo Švietimo įstatymo pakeitimo. Iš karto darėme keletą žingsnių: jungėme Alsėdžių, Žemaičių Kalvarijos ir Kulių gimnazijas, taip norėdami optimizuoti valdymą ir išlaikyti gimnazinį ugdymą visuose trijuose miesteliuose, ir siekėme Švietimo įstatymo pakeitimo – tam, kad Žemaičių Kalvarijoje ir Kuliuose būtų galimas ne kadetinis ugdymas. Dabar ir alsėdiškiai, kurie rinksis ne kadetinį ugdymą, galės būti pavežami iki Žemaičių Kalvarijos, kur bus mokomi pagal bendrojo lavinimo programą.
Esu labai laimingas, kad tas darbas ir užsispyrimas nenuėjo veltui ir padarėme tai, kas kartais atrodė neįmanoma. Džiaugiuosi, kad Alsėdžių gimnazija transformuojasi į Žemaitijos kadetų gimnaziją ir kad kartu išsprendžiame kitų miestelių – Žemaičių Kalvarijos ir Kulių – gimnazijų klausimą dėl trečiųjų gimnazijos klasių, o tai reiškia, kad dar ilgai galėsime užtikrinti gimnazinį ugdymą ne tik Alsėdžiuose, bet ir Žemaičių Kalvarijoje bei Kuliuose.
Man pačiam kartu su tuometiniu mokyklos direktoriumi Jonu Mockūnu 2000 metais teko dalyvauti ištakose, su Krašto apsaugos ministerija kalbėtis dėl pilietinio ir patriotinio ugdymo, kuris Alsėdžiuose tęsiasi jau 24 metus. Įdirbis didžiulis, pasiruošimas geras, matome, kad priimami nauji specialistai, instruktoriai, kurie dirbs su vaikais, pasirenkančiais pilietinį ir patriotinį ugdymą. Taigi turėsime šaunius moksleivius, o gal ir savo šalies gynėjus. Manau, tvarka, drausmė, organizuotumas, papildomos žinios visada praverčia. Ir darbe, ir gyvenime.
Seimas priėmė puikų sprendimą! Ačiū visiems, kurie prie to prisidėjo. Sprendimas truko ilgai, dėl to teko kalbėtis su buvusia krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, kuri, deja, situacijos neišsprendė, gerų norų turėjo buvę švietimo, mokslo ir sporto ministrai Jurgita Šiugždinienė, su kuria pasirašėme ketinimų protokolą, ir Gintautas Jakštas. Bet labiausiai ačiū – patiems alsėdiškiams, kurie nuveikė išties daug. Tikiu, kad ši Rugsėjo 1-oji Alsėdžiuose bus ypatinga, žyminti naują etapą Alsėdžių, Plungės ir Žemaitijos istorijoje.“