Vėlų rugpjūčio 2-osios vakarą ugniagesiai skubėjo malšinti liepsnų į Plungės miesto Sinagogų gatvę. Degė negyvenamas namas. Išdegė pastato dalies, kurioje kilo gaisras, vidus ir sudegė jame buvę daiktai. Liepsnos prarijo ir stogą. Kitą dalį pastato ugniagesiai nuo ugnies liežuvių apsaugojo. Praėjus mėnesiui plungiškiai pradėjo piktintis, kad gaisravietė kaip buvo, taip ir liko. Stogo liekanos slenka į šaligatvio pusę. Nežinia, ką norima apsaugoti „Stop“ juosta, kurią aptvertas namas, – ar pėsčiuosius, ar likusią pastato dalį. Tik ar tai padės išvengti nelaimės?
Bet kokiu atveju, jei namas ir negyvenamas, savininką jis turi. Tiesa, ne visais atvejais su savininkais pavyksta rasti bendrą kalbą. Puikus to pavyzdys pačiame miesto centre esantis apgriuvęs namas. Tokia „puošmena“ stovi jau ne vienerius metus.
Kokia situacija dėl namo Sinagogų gatvėje, teiravomės Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus specialisto Mariaus Birškio. Pasak jo, dar iki gaisro namas buvo įtrauktas į neprižiūrimų nekilnojamojo turto objektų sąrašą, o po gaisro jis tapo pavojingas. „Pavyko susitarti su savininkais. Jie ieško žmonių, kurie apsiims nugriauti namą“, – patikino mus specialistas.
Anot M. Birškio, be dėmesio ši pavojų kelianti vieta tikrai neliks, ir jau šią savaitę, jei niekas nesikeis, savininkai vėl sulauks išskirtinio dėmesio.
Kad jau prakalbome apie apleistus ir grėsmę keliančius pastatus, pasidomėjome, kokia situacija dėl Senamiesčio aikštėje esančio namo. M. Birškys užsiminė, jog pastato savininkai yra pateikę prašymą išsinuomoti valstybinę žemę ir laukia atsakymo. Tačiau didesnio mokesčio už nekilnojamąjį turtą išvengti greičiausiai nepavyks.
Specialistas neneigė, kad mieste yra ne vienas „karštas“ taškas, kuris vilioja nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčius asmenis. Tokiuose pastatuose neretai kyla gaisrai, o po jų – rizika kitų gyventojų gyvybei ir sveikatai.