Moterys įprastai nori atsikratyti nepageidaujamų plaukų ant rankų ir kojų, augančių pažastyse ir bikini zonoje, ant sėdmenų, smakro ar panosėje, o vyrai stengiasi pašalinti plaukus ne tik iš pažastų, bet ir nuo kaklo, pilvo ar nugaros. Kadangi plaukelių šalinimas mažiausiai diskomforto sukelia tai atliekant lazeriu, dažniausiai ir renkamasi ši paslauga.
Ar po lazerinės procedūros pašalinti plaukeliai po kurio laiko gali vėl ataugti?
Kaip teigia medikai, tai ar plaukeliai po lazerinės procedūros kada nors ataugs buvusioje vietoje, tiesiogiai priklauso nuo to, kur ji yra. Anot jų, vyrams dėl atitinkamo hormonų poveikio plaukeliai ne visose kūno vietose gali visiems laikams išnykti.
Medikų nuomone, moterims ši procedūra gali būti sėkminga visu šimtu procentu, ypač tada, kai plaukeliai šalinami iš pažastų ir nuo blauzdų. Sunkiausia visiškai pašalinti plaukelius yra tada, kai jie auga bikini zonoje. Galimas dalykas, jog praėjus penkeriems metams po procedūros jie gali ataugti.
Pašalinti grožiui trukdančius plaukelius nuo kūno paviršiaus padeda įmonė, kurios adresas internete toks: https://vskinbeauty.lt/paslaugos/plauku-salinimas-lazeriu/.
Kaip veikia lazeris plaukelius ir odą aplink juos, kaip malšinamas odos dirginimas?
Lazeris tiesiogiai veikia plauko pigmentą, sudegina ir jo maišelį. Procedūros metu gali būti jaučiamas dilgčiojimas, skausmingesnėmis vietomis yra laikoma gakta ir veidas. Tiesa, lazeriai turi pritaikytus mechanizmus, kurie sumažina odos deginimo pojūtį.
Pavyzdžiui, vieni prietaisai purškia skystą azotą, kuris atšaldo reikiamą vietą. Esama ir kitokių odos atvėsinimo būdų, kai diodinės lazerių galvutės yra atšaldomos iki minusinės temperatūros, kas irgi mažina dirglumą.
Kada nepatariama plaukelius šalinti lazeriu?
Medikai perspėja, jog įprastai lazeris veikia tik tamsius plaukelius, tačiau jis nedaro jokio poveikio itin šviesiems ar žiliems plaukams. Tad asmenys, kurių plaukeliai blyškūs, gelsvi, tada verčiau rinktis kitus depiliacijos būdus.
Taip pat nepatariama moterims naudotis lazerio paslaugomis jų nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu. Neverta jomis naudotis ir tamsaus gymio žmonėms, nes, kai oda tokia pat tamsi, kaip ir plaukai, lazerio spinduliai gali ją skaudžiai nudeginti.
https://unsplash.com/photos/a-woman-in-a-bathrobe-holding-a-hair-dryer-O8oI4Z47bw4