
Nuo ankstyvo pavasario Žemaitijos nacionaliniame parke dirba du savanoriai: Arron Schaar iš Vokietijos ir Roma Raibarte iš Latvijos. Savanoriai veda ekskursijas, padeda gamtininkams, lankytojų centro darbuotojams, vykdo įvairius projektus kartu su Platelių gimnazija, yra nuolatiniai pagalbininkai, priimant lankytojus Platelių dvaro sodybos ekspozicijose.
Berlynietis Arronas lapkričio 9 dieną Platelių dvaro svirne organizavo vokiečių šventę, kurioje pristatė sudėtingą Vokietijos istoriją. Puikios nuotraukos apie Vokietijos gamtą, kultūros paveldo objektus sužavėjo vakaro svečius. Arronas padainavo porą vokiškų dainų, paragino dainuoti kartu. Skanūs buvo ir tradiciniai vokiečių valgiai.
Anksčiau Vokietijos vardu buvo vadinama ne valstybė, bet daugybė savarankiškų kunigaikštysčių ir karalysčių Europos viduryje. Valstybingumo pradžią žymi 962 m. buvusio Karolingų paveldo pagrindu susikūrusi Šventoji Romos imperija (gyvavusi iki 1806 m.). 1871 m., suvienijus vokiečių žemes, įkurta Vokietijos imperija. 1949 m. šalis buvo padalinta į Rytų Vokietiją ir Vakarų Vokietiją. Vėl suvienyta –
1990 m. spalio 3 d. Lapkričio 9d. – vokiečiams lemtinga ir svarbi. Ji mena ne tik malonius, bet ir tragiškus šalies įvykius. 1918 m. lapkričio 9 d. Philippas Scheidemannas iš Reichstago balkono paskelbė, kad Vokietija yra respublika. Tai buvo imperijos, o kartu ir Pirmojo pasaulinio karo pabaiga. 1923 m. lapkričio 9 d. Adolfo Hitlerio vadovaujami nacionalsocialistai įžygiavo į Miuncheno karvedžių salę. Nors bandymas įvykdyti pučą nepavyko, vis dėlto tai buvo totalitarinio nacių valdymo baisybių pranašas. 1938 m. lapkričio 9-osios naktį imperijos suorganizuoto pogromo metu visoje Vokietijoje padegtos sinagogos. Tai buvo pavojaus ženklas, kad prasidės baisiausias visoje žmonijos istorijoje nusikaltimas – sistemingas Europos žydų žudymas. Ir paskutinė, svarbi vokiečiams, 1989 m. lapkričio 9 d., teikianti vilties – drąsūs žmonės nugriovė 1961 m. rugpjūčio 13 d. pastatytą Berlyno sieną. Visoje Europoje įsižiebė laisvės kibirkštis. Berlynas, kuris kelis dešimtmečius buvo Vokietijos padalijimo simbolis, tapo laisvės simboliu.