
Keturračiai motociklai – ekstremalių pojūčių ieškančių vyrų žaisliukai. Kuo trasa sudėtingesnė – tuo daugiau adrenalino. Deja, jo vis dažniau ieškoma miškuose – ten, kur turėtų vyrauti tyla. Važinėjimas bekele, miško paklotėmis ne tik trikdo gamtos ramybę – gąsdina gyvūnus ir paukščius, bet ir naikina augmeniją, suardo dirvožemio struktūrą, gadina šlaitus, upelių vagas. Taip dėl trumpalaikių aštresnių pojūčių gamtoje paliekamos ilgai gyjančios žaizdos. Keturračių paliktų vėžių randama ir Žemaitijos nacionaliniame parke.
Važinėti miško keliais nedraudžiama
Keturratis motociklas – motorinė transporto priemonė, kuriai lankymosi miške taisyklės leidžia važiuoti į mišką ir važinėti ten esančiais keliais, tačiau važinėti miško paklote – jau pažeidimas. Realybė rodo, kad taisyklių ne visada laikomasi – adrenalino ištroškę vyrai nori lėkti bekelėmis.
Siekdama pabudinti ratuotų gamtos niokotojų sąžinę Žemaitijos nacionalinio parko direkcija paviešino tekstą apie keturračių motociklų daromą žalą miškams, įspėdama, kad aplinkosaugininkai ir policijos pareigūnai patruliuos miškuose, fiksuos pažeidimus ir baus pažeidėjus. Į aiškią moralinę potekstę turintį tekstą sureaguota įvairiai – gamtos mylėtojai piktinosi tais, kurie dėl pramogos niokoja gamtą, o ekstremalių pojūčių mėgėjai tvirtino, kad, kertant miškus ir ruošiant medieną, gamtai padaroma kur kas didesnė žala nei „pralėkimas keturračiu“.
Visą straipsnį skaitykite laikraščio „Plungė“ 2025 m. gegužės 9 d. numeryje (Nr.35)