Na, taip nuoširdžiai besidžiaugiančių vaikų jau seniai nemačiau. Sakyčiau, švytėte švyti. O to švytėjimo priežastis… – gripas. Tiesa, ne pati liga, o dėl jos paskelbtas karantinas. Taigi džiaugsmas pagrįstas ir motyvuotas – nereikia anksti keltis, eiti į mokyklą, ruošti namų darbų… Juk tikras smagumėlis, kai lyg yla iš maišo netikėtos atostogėlės išlenda.
Juokai juokais, bet gripo epidemija jau daugiau nei pusę Lietuvos apėmė, liga netgi žmonių aukų jau pareikalavo.
Epidemija paskelbta ir pas mus, Plungės rajone, ir pas kaimynus – Rietave, Telšiuose, Kretingoje. Žodžiu, gripas negailestingai visus į lovas guldo. O ką daryti, kad nepaguldytų (juolab kad kolegės vis čiaudėja ir čiaudėja. Žinoma, negalima atmesti ir to, kad šalia gal koks alergijos šaltinis gyvenimą nuodija, bet…)? Sako, reikia skiepytis. Tiesa, dabar skiepykis nesiskiepijęs – nebepadės, tai reikėjo padaryti dar rudenį. O ar padėtų, jei būtume vakcinuoti, nežinia – visai neseniai per televiziją viena moteris piktinosi, kad pasiskiepijo, bet jau trečiąjį kartą šį sezoną gana sunkiai serga. Še tau…
Kad jau pradėjau apie ligas, tai ir tęsti norėčiau sveikatos apsaugos tema. Štai naujajam sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Andriukaičiui daug kas jo „valdose“ nepatinka, daug kas kelia įtarimų. Ministras neslepia noro spustelėti privačias sveikatos priežiūros įstaigas, kurios neva pernelyg daug Valstybinės ligonių kasos lėšų suryja. Pono Andriukaičio teigimu (taip rašo „Lietuvos rytas“), privatininkai nori, kad pinigai eitų paskui ligonį, prieš ligonį ir vietoj ligonio, tad valdiškosioms įstaigoms nebelieka nieko – nei litų, nei pacientų.
Ar esamą sveikatos sistemą kritikuojantis naujasis jos strategas V. Andriukaitis griebsis kokių reformų, dar nežinia. Bet panašu, kad taip, nes naujai šluoti nori kiekviena nauja šluota. Taip mes jau daugiau nei dvidešimt metų ir neišlipam iš tų vis iš naujo ir iš naujo įsukamų reformų.
Tai, kad Lietuvoje nuolat kažkas reformuojama, nieko nebestebina, o štai dėl reformatoriško britų parlamentarų sprendimo daug kas iš nuostabos antakius kilstelėjo. Negi šalis, kurioje garbinama karaliaus institucija, gerbiama aukšta kilmė ir teisėjai vis dar nešioja baroko laikų perukus, tikrai pritaria gėjų santuokoms? Taip, pritaria. Jei naujovę palaimins parlamentarų komitetas bei Lordų Rūmai, Jungtinė Karalystė prisijungs prie kitų dešimties valstybių, leidžiančių tos pačios lyties asmenų santuoką.
Esu pakankamai liberali ir tolerantiška. Ir prieš kitokios seksualinės orientacijos žmones nesu nusiteikusi – jei jau gamta taip surėdė, matyt, taip ir reikia. Bet, jei būtų mano valia, tuoktis jiems neleisčiau. Ir įsivaikinti drausčiau. Štai šioje vietoje išlenda mano konservatyvumas – vaikai turi augti su mama ir tėčiu, o ne su mama ir mama ar tėčiu ir tėčiu.