Egzaminai – jau ne už kalnų, tad abiturientus neramina klausimas: „Kur stoti?“. Daugelis jau seniai apsisprendė, nes stojantieji į universitetus turi būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus. Išimtis padaryta tik kai kurioms studijoms – į jas pakaks dviejų valstybinių brandos egzaminų. Taip pat, norint įstoti į kolegijas, reikia būti išlaikius du valstybinius brandos egzaminus. O baigusiesiems profesines mokyklas, reikalingas vienas valstybinis brandos egzaminas arba kvalifikacijos egzaminas.
Kiek kitokie reikalavimai keliami tiems, kurie ketina studijuoti ne Lietuvoje, nes daugelyje užsienio universitetų bei koledžų didesnis dėmesys skiriamas pažymių vidurkiui.
Apklausus 228 Plungės abiturientus, paaiškėjo, kad populiariausi yra socialiniai mokslai (juos rinksis 62), po jų – biomedicinos (44), technologijos (37), fizinių (22), humanitarinių (20) mokslų studijos. Menai, kaip visada, nesulaukė didelio dėmesio (juos rinksis 10). Nemaža dalis mokinių dar neapsisprendė (11) arba ketina niekur nestudijuoti ir, baigę mokyklą, ieškoti darbo (22). Na, o kad lengviau būtų pasirinkti, būtina pažinti save, suvokti savo pranašumus ir trūkumus. Visi jų turime, todėl, norint tvirtais žingsniais žengti pirmyn, reikia realiai įvertinti. Tuomet belieka tik susikoncentruoti ties pagrindiniais tikslais ir kasdien atkakliai dirbti tam, kad juos galėtume įgyvendinti. Juk patys svarbiausi dalykai nėra lengvai pasiekiami, todėl, norint būti tarp geriausiųjų, reikia nemenkų pastangų.
Žinoma, šeima turi patarti, kurią specialybę pasirinkti, bet lemiamas žodis visgi turėtų priklausyti tam, kuris studijuos. Manau, daroma didelė klaida, kai tėvai verčia vaikus realizuoti pačių neišsipildžiusias svajones ar mokytis tik prestižinių specialybių. Pagalvokite – už kokius pinigus sutiktumėte visą gyvenimą dirbti nekenčiamą darbą?