Rietavo savivaldybėje šiuo metu įgyvendinamas 31 projektas, finansuojamas iš 2007-2013 m. ES struktūrinių fondų. 20 projektų už 17,57 mln. Lt jau baigti įgyvendinti. Jiems iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 14,52 mln. litų.
Projekto „Stovyklavietės prie nacionalinės Jūros upės vandens turizmo trasos Rietavo savivaldybėje įrengimas“ vertė – per 412 tūkst. Lt.
Vandens turizmo trasos pradžia
2009-2011 metais rietaviškiai susidomėjo vietos gamtinių išteklių panaudojimu ir Žadvainių kaime (Rietavo sav.) ties Jūros upe įrengė stovyklavietę bei vandens turizmo trasą.
Šis projektas – vienas iš Nacionalinio vandens turizmo trasų specialiojo plano sprendinių. Jis atitinka Nacionalinės turizmo plėtros 2007-2013 metų programos vieną pagrindinių uždavinių – plėtoti viešąją aktyvaus poilsio turizmo infrastruktūrą. Pagal projektą prie Jūros upės įrengta stovyklavietė turėjo žymėti vandens turizmo trasos pradžią.
Traukia žmones
Norėdami sužinoti, kaip pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, ar padėjo ES struktūrinių fondų parama, nuvykome į stovyklavietę, kur mus pasitiko Rietavo kaimiškosios vietovės seniūnas Romanas Jurčius.
Ramybe ir natūralumu dvelkiančioje vietoje, šalia mokyklos įkurta stovyklavietė tarsi kviečia praleisti kuo daugiau laiko gamtoje.
„Vandens turizmo trasos pradžios stovyklavietė tinka ir laisvalaikiui praleisti, ir sveikai gyvensenai, juk kaip smagu baidare paplaukioti šiltą vasaros dieną. Graži vieta, sutvarkyta, poilsiui pritaikyta infrastruktūra traukia žmones ir iš kitų Lietuvos miestų. Čia galima ir savo valtelę atsivežti ar nuo kranto pažvejoti, o neturintieji valties ją gali išsinuomoti vos už kelių kilometrų esančioje kaimo turizmo sodyboje „Jūrvyga““, – sakė Rietavo kaimiškosios vietovės seniūnas.
Džiaugiasi širdis
Anot R. Jurčiaus, bendruomenė šioje vietoje sprendė įsisenėjusią problemą: buvo likę seni, nebenaudojami tilto pamatai, upės pakrantės – vieni krūmynai. O ir stovyklavietės nebuvo. Įrengus lieptelius, tiltukus, prieplauką, suolelius, laužavietę – vaizdas pasikeitė. „Tik pažiūrėkit, koks grožis. Seniūnija šią vietą nuolat prižiūri, tvarko. Tiesa, kartais atsiranda ir nenumatytų problemų – per liūtis pakyla vanduo upėje, tad nuolat tenka atnaujinti tiltelius, atlikti smulkius remonto darbus.
Pagražėjusia aplinka džiaugiasi ir vietos gyventojai – juk nauda dviguba: mat padidėjo jų nekilnojamo turto vertė. O jei dar pavyks darbo vietų sukurti, pritraukti baidares nuomojančių ar kitokias turizmo paslaugas teikiančių verslininkų…
„Puiku, kad pasisekė gauti ES struktūrinių fondų paramą. Kai gražėja mūsų kaimai, man pačiam širdis džiaugiasi“, –
sakė R. Jurčius.
Žinia pasklido
Šilutiškis Tadas į Žadvainius atvyko pas čia gyvenančią draugę, o šiltą vasaros dieną nusprendė ir žuvimi ją palepinti. „Nėra nieko geriau, kaip praleisti dieną su meškere gražioje gamtoje. Šiandien čia tik plakiai kimba, tačiau būna, kai ir lydekaitę pavyksta sužvejot, nereikia nė į jokius kurortus keliauti. Puikiai sutvarkyta aplinka, ramybė ir poilsis, tad nepatingėjau čia atvykti net iš Šilutės“, – traukdamas iš Jūros plakį, pasakojo Tadas.
Taigi žinia apie puikiai įrengtą stovyklavietę jau pasklido ir už Rietavo ribų.
Sukurta jauki aplinka
Rietavo savivaldybes administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistas Juozas Auryla teigė, kad 2010 m. birželio 1 d. pasirašyta sutartis su Lietuvos verslo paramos agentūra dėl projekto finansavimo. Projektui įgyvendinti buvo prašoma 500 tūkst. Lt. Investicinį ir techninį projektą parengė VšĮ „Turizmo plėtros institutas“. Buvo numatyta išplėsti Jūros upės vandens turizmo (aktyvaus poilsio) galimybes Rietavo savivaldybėje, įrengiant stovyklavietę bei vandens turizmo trasos pradžią prie Jūros upės.
Projektu siekiama ne vien skatinti vandens turizmą, bet ir stiprinti privataus verslo kūrimosi bei plėtros iniciatyvas. Tai, be abejo, prisidės prie bedarbystės mažinimo. Labai svarbu ir tai, kad kartu su turizmo plėtra atsigaus ir ekonomika.
Stovyklavietė įrengta Žadvainiuose, prie tilto esančioje teritorijoje, nuo seno mėgstamoje vietos gyventojų ir turistų. Ši vietovė pasirinkta būtent dėl to, kad Jūros upė yra viena iš ilgiausių vandens turizmo trasų (160 km), esanti Vakarų Lietuvoje, ja galima naudotis daugiau kaip 8 mėnesius per metus.
Stovyklavietėje įrengti lauko baldai, pavėsinė, pėsčiųjų tiltas, laužavietės, prieplaukos baidarėms, automobilių stovėjimo aikštelė ir kita būtina infrastruktūra, užtikrintos patogios poilsiavimo sąlygos atvykstantiems turistams ir vietos gyventojams.
2010 m. gruodžio 14 d. pasirašytas statybos užbaigimo aktas. Darbus atliko UAB „Sauslaukio statyba“, techninę priežiūrą vykdė UAB „Statybų techninė priežiūra“. Projektui išmokėta per 412 tūkst. Lt ES parama nenuėjo veltui. Sukurta jauki aplinka traukia gamtoje praleisti laisvalaikį tiek vietos gyventojus, tiek svečius iš kitų miestų ar šalių.