Liepos 15-ąją Platelių gimnazijoje šurmuliavo vaikai ir suaugusieji, svečiavosi rajono valdžios atstovai. Mat tądien jau trisdešimt trečiąjį kartą Plungės rajone startavo tradicinis tarptautinis šachmatų turnyras.
Sveikinimo žodį tarusi viena iš turnyro organizatorių, Plungės visuomeninio šachmatų klubo (VŠK) „Bokštas“ direktorė Genovaitė Žalimienė pakvietė visus tylos minute pagerbti a. a. Vitalių Andriušaitį. Šiam Lietuvos nusipelniusiam treneriui atminti ir skirtas turnyras. G. Žalimienė priminė, kad, anksčiau vykdavęs kitose vietose, turnyras jau treti metai kviečia į Platelių gimnaziją. „Bokšto“ direktorė turnyro dalyvius, jų trenerius ir kitus atvykusiuosius paragino pasinaudoti proga ir aplankyti Platelių dvaro svirną, apžiūrėti ten eksponuojamų darbų parodą bei kitas lankytinas vietas.
„Džiugu, kad Plungėje išlaikyta seniausia ir giliausias tradicijas čia turinti sporto šaka“, – džiaugėsi ir gerų rezultatų sportininkams linkėjo Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas bei Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas. Pasidžiaugta, jog turnyro dalyvių gretos ne tik jaunėja, bet ir didėja.
Į trisdešimt trečiąjį turnyrą susirinko net 77 dalyviai iš Latvijos, Rusijos, Švedijos ir, žinoma, Lietuvos. Galima tik pasidžiaugti, jog tarp dalyvių – net 27 plungiškiai.
Teisėjauti pakviesti Gintautas Plungė, Valerijus Jegorovas ir Laima Domarkaitė. Turnyro vyr. teisėjas G. Plungė varžybų dalyviams priminė, kad žaidžiami bus devyni ratai šveicariška sistema pagal FIDE šachmatų taisykles.
Po keturių turnyro ratų geriausiųjų dešimtuke dviejų plungiškių – Gyčio Vaičekausko ir Kęstučio Vasyliaus pavardės. O pirmauja šiauliškis Matas Narmontas.