Praėjusiame „Plungės“ numeryje rašėme, jog Telšių gatvės gyventojai nutarė dalyvauti ketvirtadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje ir politikams tiesiai šviesiai išsakyti savo pretenzijas dėl miesto vandentvarkos projekto. Vienos iš seniausių ir pagrindinių miesto gatvės gyventojai nesutinka su vandentvarkos, kuri bus atliekama iš Europos Sąjungos lėšų, eiliškumu ir nori, kad jų gatvė iš devintosios sąrašo vietos „parkeliautų“ bent jau į penktąją. Ginti savo interesų į tarybos posėdį atėjo ne vienas ir ne du, o visas būrys žmonių.
Priminsime, jog sausio pabaigoje Savivaldybės taryba savo sprendimu patvirtino Plungės miesto 2007-2013 metų vandentvarkos objektų, finansuojamų ES lėšomis, sąrašą. Tikėjęsi pakliūti į pirmąjį trejetuką (mat gatvė yra ne tik viena iš seniausių, bet ir ilga bei gausiai gyvenama), Telšių gatvės gyventojai iš laikraščių sužinojo, kad yra vos devintojoje sąrašo vietoje. Pasipiktinę tarybos patvirtintu eiliškumu, gyventojai subūrė iniciatyvinę grupę, ėmėsi rinkti parašus, rašyti raštus Savivaldybės merei ir administracijos direktoriui, o galų gale – ir į visus tarybos narius kreiptis.
Merės Elvyros Valerijos Lapukienės siūlymu ir kitų tarybos narių pritarimu, atėjusiesiems leista pasisakyti pačioje posėdžio pradžioje. Ginti Telšių gatvės gyventojų interesų stojo dvi moterys – Laimutė Bernotienė ir Daumantė Kontautaitė.
Pasak L. Bernotienės, gyventojai nesutinka su tokiu objektų eiliškumu ir nori, kad tarybos nariai, „iš dūšios“ viską pergalvoję, perbalsuotų. „Mūsų gatvė nukrito į devintąją vietą! Kodėl? Gal po tokiu balsavimu slepiasi kokie nešvarūs sandoriai?“ – piktinosi gyventojų atstovė. Anot L. Bernotienės, Telšių gatvės gyventojams kyla įtarimų, kad už tokį objektų eiliškumą balsavę tarybos nariai visai nepažįsta Plungės, nebrangina per ją tekančio Babrungo. „Mes – už Babrungą. Norime, kad jis būtų švarus, neteršiamas nuotekomis. Todėl ir siūlome pirmiausia vandentiekio ir kanalizacijos tinklus tiesti į tas gatves, iš kurių nuotekos „keliauja“ į Babrungą“, – kalbėjo L. Bernotienė.
Telšių gatvės gyventojai nesiekia būti pirmieji sąraše. Užtektų ir penktosios vietos, tačiau jie nesutinka, kad Plungės vandentvarkos projekte pirmenybė būtų teikiama ne miesto gatvėms, o Varkaliams (šešios šios gyvenvietės gatvės yra ketvirtojoje objektų sąrašo vietoje).
D. Kontautaitė tokiame objektų išdėstyme taip pat sakė įžvelgianti korupciją. „Jums svarbiausios naujos statybos – kur gyvenate patys, jūsų draugai, o į kitų interesus neatsižvelgiate, – piktinosi jauna moteris. – Be to, tas sprendimas parodo jūsų trumparegiškumą. Sakote, kad Varkaliams pirmenybė teikiama todėl, kad jie savo nuotekomis teršia Miniją. O kodėl nematote, kad mes teršiame Babrungą? Ar jis ne į Miniją įteka?“
Gyventojai pasipiktino, kad dokumentuose nurodoma, jog jų Telšių gatvėje gyvena vos 50. Iš tiesų vien atkarpoje nuo Telšių skersgatvio iki Ramunių gatvės yra 215 žmonių, o kur dar tolimesnieji namai? Be to, politikų prašyta atsižvelgti ir į tai, kad Telšių gatvės namai yra žemiau nei viduriniosios miesto kapinės. Dėl to, gyventojai negali kastis šulinių, o jei ir išsikasa, maistui vandens naudoti negali.
Taigi vienos iš seniausių miesto gatvių gyventojai jaučiasi nusipelnę turėti ir vandentiekio, ir nuotekų surinkimo tinklus. O visus pasakymus, kad jie neturės pinigų įsivesti vandentiekio ir kanalizacijos į savo namus arba kad nenorės keisti senų įpročių (atseit daug metų dariusiajam į kibirą bus neįprasta persėsti ant klozeto), gyventojai kategoriškai paneigia. „Ir pinigų turėsim, ir įpročius pakeisim“, – sako jie.
Išklausę gyventojų pasisakymų, tarybos nariai nutarė į ilgas diskusijas nesivelti. Mat šis klausimas neįtrauktas į posėdžio darbotvarkę, jam nepasiruošta. Nors daugeliui tarybos narių žodžiai „nešvarūs sandoriai“, „korupcija“, „trumparegiškumas“ nepatiko, žmonių balsas tyruose nepaklydo. Prie šio klausimo pažadėta sugrįžti. Sąrašą iš naujo svarstys komitetai, o paskui – ir taryba. Beje, į komitetų posėdžius, kai bus kalbama apie vandentvarkos projektą, įsipareigota pakviesti ir gyventojų atstovus.