
Vieną rugsėjo vakarą Plungės policijos komisariato pareigūnai vyko į S. Nėries g. daugiabutį tramdyti neblaivios moters. Toji moteris – vaikų ugdymo įstaigos vadovė, o policiją jai iškvietė kaimynai.
Neblaivi viešoje vietoje
Pareigūnų teigimu, į policiją paskambinę žmonės tvirtino, kad kilo konfliktas su neblaivia kaimyne. Moteriai surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Tačiau ne dėl laiptinėje kilusio konflikto, o dėl kito pažeidimo. Redakcijos žiniomis – už tai, kad neblaivi pasirodė viešoje vietoje.
Kaimynų pasiteiravus, kodėl ugdymo įstaigos direktorei prireikė kviesti policiją, šie neslėpė, kad konfliktas tęsiasi jau gana seniai, o tąkart esą buvo peržengtos visos ribos. Kaip pasakojo direktorės kaimynė pensininkė Angelė (vardas pakeistas – aut. past.), tą vakarą ji triūsusi virtuvėje, o vyras buvo išėjęs pas kaimyną krepšinio rungtynių žiūrėti. Jau buvę apie pusę devynių, kai ji koridoriuje išgirdusi frazę: „Aš parėjau“. Iš pradžių pamaniusi, kad grįžo vyras, bet balsas – lyg ne jo, lyg moteriškas. O tada ir išvydusi pro buto duris įžengusią kaimynę Veroniką (vardas taip pat pakeistas – aut. past.).
Angelės teigimu, kaimynė neva išsitraukė mobilųjį telefoną ir bandė ją fotografuoti. „Ji spaudė, spaudė tuos mygtukus, bet, manau, dėl girtumo nebepataikė“, – pasakojo moteris. Matydama, kad gali kilti konfliktas, Angelė sakė bandžiusi išprašyti kaimynę, stūmusi ją lauk pro duris, bet ši esą nepasidavusi. „Norėjau ją išvaryti ir užsirakinti duris, bet ji laikėsi įsikibusi į rankeną ir durų nepaleido, vis bandė mane nufotografuoti. Neapsikentusi trinktelėjau jai per ranką, tada telefonas iškrito, bet ji durų vis vien nepaleido“, – kalbėjo Angelė.
Tuomet moteris paskambinusi vyrui ir paprašiusi, kad šis grįžtų namo. Sutuoktinis Veroniką išstūmęs į laiptinę, bet ji namo nėjusi, vis laikiusi durų rankeną. Tada vyriškis iškvietęs policiją.
Atvykus policijai, ir sutuoktiniai, ir jų kaimynė Veronika tebestovėjo laiptinėje. „Pareigūnas surinko pažirusias telefono detales, įjungė – jis veikė, o kaimynė vis šaukė, kad turėsiu jai naują telefoną nupirkti. Tada kaimynė buvo pakviesta eiti į tarnybinį automobilį pasitikrinti blaivumą. Nors ji tikino, kad gėrusi tik šampano ir nesanti girta, kiek žinau, įpūtė gana nemažai“, – pasakojo Angelė.
Pastarosios teigimu, vaikų ugdymo įstaigos direktorei nustatytas sunkus girtumas ir surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Policijos pareigūnai tą vakarą grįžo ir į Angelės butą. Moteris sakė, jog jiedu su vyru neprieštaravę, kad būtų patikrintas ir jų blaivumas. Angelė buvusi visiškai blaivi, o vyras, kadangi, žiūrėdamas krepšinį, išgėrė alaus, įpūtė 0,12 promilės.
Konfliktas – bene 10 metų
Angelė, paklausta, ar seniai konfliktuoja su kaimyne, atsakė: „Manau, viskas prasidėjo prieš dešimt metų. Tada remontavom laiptinę, mudu su vyru viskuo rūpinomės. Kol vyko remontas, direktorė vis piktinosi, kad brangu, o aš neiškentusi pasakiau, kad degtinė jai nebrangi, o remontas – taip. Ji labai įsižeidė, nuo tada tas priešiškumas ir išliko.“
Paklausta, kodėl taip kaimynei pasakė, Angelė tvirtino, kad Veronika – neva mėgėja išgerti ir tai niekam nesanti paslaptis. moteris neslėpė, kad ją piktina faktas, jog tokį žalingą polinkį turintis žmogus ne vieną dešimtmetį vadovauja įstaigai, ir ne bet kokiai, o vaikų ugdymo, bet niekas nieko nesiima. Tad kartą moteris savo pasipiktinimus išsakiusi ir internetinėje erdvėje. Veronika taip įpykusi, kad net į policiją kreipusis. Kai policija išsiaiškino, kad internetinėje erdvėje pasisakė Angelė, nesantaika su kaimyne tapusi dar gilesnė.
„Prie kaimynės šposų mes jau baigiame priprasti. Per vieną Mokytojų dieną ji ant mūsų durų rankenos šiukšlių maišą užkabino. Kartais užstoja kelią, kiša savo rankinę ir liepia žiūrėti, kad ji nieko iš savo įstaigos nevagia. Ne kartą bandė mus nufotografuoti“, – apie nesantaiką su kaimyne pasakojo Angelė. O kodėl fotografuoja? „Va šito aš tikrai nesuprantu. Kam jai tai reikalinga, nežinau. Kartą ji paskambino į duris, kai vyras jas atidarė, kaimynė nuo laiptų jį fotografavo, sakydama, kad dabar tai jam bus. Suprask, kaip nori…“ – atsakė moteris.
„Galiu ir keliais į namus pareiti…“
Apie reikalus su policija ir nesantaiką su kaimynais telefonu kalbėjome ir su pačia vaikų ugdymo įstaigos direktore. Ji, kaip dažniausiai būna konflikto atveju, pateikė savą, kitokią nei Angelės, įvykio versiją. Veronika neneigė tą vakarą buvusi kavinėje ir vaišinusis šampanu. Moters teigimu, namo ją parvežę vaikai. Kai įėjo į laiptinę, iš buto neva išėjusi kaimynė ir pasakiusi: „Va, kokia tu grįžti?“ O tada labai greitai atsiradusi policija ir jai tekę eiti į tarnybinį automobilį. Paklausta, kiek promilių rodė alkoholio matuoklis, direktorė atsakė: „Nežinau, aš nežiūrėjau.“
Direktorės nuomone, po darbo, laisvalaikiu, ji galinti elgtis, kaip išmananti. „Galiu pabaliavoti, galiu, jei noriu, ir keliais į namus pareiti. Ir prieš kaimynus atsiskaityti neprivalau“, – įsitikinusi direktorė.
Veronikos teigimu, kaimynai ją neva nuolat užkliudinėja. O internetinėje erdvėje pasirodę pasisakymai, kad ji esanti alkoholikė, vagianti iš įstaigos ir t. t., ją labai įžeidę. „Ilgai svarsčiau, kas galėjo mane šitaip apšmeižti. Ilgai praverkiau, vaistus gėriau. Policija nustatė, kad komentarą apie mane parašė kaimynė“, – pasakojo direktorė. Prieš kelis mėnesius Veronika iš policijos gavusi atsakymą, kad pradėti ikiteisminį tyrimą dėl komentaro atsisakyta, moteriai pasiūlyta kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Paklausta, ar kreipsis, direktorė atsakė, kad dar neapsisprendusi. „Bet nusileisti jiems aš neketinu“, – sakė ji.