Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje aptarti šeši neilgos darbotvarkės klausimai. Nuomonės susikirto ties penktuoju – diskutuota, Žadvainių pagrindinei mokyklai skirti 0,25 psichologo pareigybės etato ar 0,19 etato, kiek ir priklausytų, skaičiuojant pagal Savivaldybės tarybos priimtą tvarką.
0,19 ar 0,25 etato?
Aptariant su etato skyrimu susijusį sprendimo projektą, diskusiją sukėlė mero Antano Černeckio paaiškinimas, kad pagal Švietimo pagalbos teikimo Rietavo savivaldybės mokyklose tvarkos aprašą mokyklai priklausytų tik 0,19 psichologo etato. „Sudėtinga prisikviesti specialistą, neduodant jam nė ketvirčio etato. Mokykla surado psichologą, kuris sutiktų dirbti. Direktorius norėjo pusės etato, bet mokymo įstaiga ten nedidelė, mokinių nedaug. Siūlome skirti ketvirtį etato. Nė vienai mokyklai taip tiksliai nepasveriame tų etato dalių, svarbiausia, kad nebūtų viršytas bendras etatų skaičius“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Komiteto nariui Alfredui Mockui siūlymas atrodė nepriimtinas: „Jeigu esame Savivaldybės taryboje pasitvirtinę tvarką, turėtume jos ir laikytis. Jei imsimės tokios praktikos, tai ir kitose mokyklose gali tekti kitaip, ne pagal tarybos nustatytą tvarką, tvirtinti etatus. Jeigu sunku rasti specialistų, jeigu norime juos motyvuoti, reikėtų tai daryti kitomis priemonėmis. Mano siūlymas – nustatyti etatų skaičių tokį, koks priklauso.“
„Kaip nuspręsite, taip ir padarysime“, – patikino kolegą meras. – Galima skaičiuoti skrupulingai, bet tas 0,19 etato – nei du, nei penki. Aš nieko prieš ir sumažinti. Savivaldybei dėl to – jokių problemų.“
A. Mockus svarstė, kad tas pats psichologas galėtų dirbti ir Tverų gimnazijoje, jeigu įstaiga vis dar ieško specialisto. Jam paaiškinta, kad ši mokykla susirado kitą žmogų, klaipėdietį, dirbantį Rietave prie projektų.
Meras A. Černeckis sakė, kad mokyklų vadovai derinasi ieškodami darbuotojų, bet ne visada jiems tai pavyksta. Išeina, kaip išeina.
Saulius Jonušas, Eglė Fabijonavičienė ir Vaida Vaičikauskienė pritarė parengtam sprendimo projektui. Pastaroji komiteto narė psichologė savo sprendimą motyvavo: „Esu dirbusi Žadvainių pagrindinėje. Žinau, kad ten ir su puse etato būtų ką veikti. Kolegos, turėtumėte nepamiršti, kad tai vienintelė mūsų mokykla, turinti bendrabutį. Tiek socialinę riziką patiriančių vaikų nerasite jokioje kitoje mokykloje.“
Daugumos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narių sprendimu nutarta Rietavo savivaldybės švietimo ir biudžetinių įstaigų pareigybių skaičių teikti tvirtinti tarybai.
Atnaujintos tvarkos
Posėdžiautojai pritarė Renginių organizavimo Rietavo savivaldybės viešosiose vietose taisyklių naujai redakcijai.
Kaip teigė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė kultūrai Jolanta Bertauskienė, organizuojant renginius vadovaujamasi taisyklėmis, kurios patvirtintos dar 2004 metais. „Atnaujinti dokumentą rekomendavo auditorė. Ruošdami naują redakciją, atsižvelgėme į aplinkinėse rajonų savivaldybėse galiojančias taisykles, tarėmės su seniūnais, policijos komisariatu, kitomis institucijomis“, – pasakojo J. Bertauskienė.
Dėl tos pačios priežasties tarybai nuspręsta teikti tvirtinti atnaujintą Rietavo savivaldybės studijų rėmimo programos lėšų skyrimo tvarkos aprašą ir Studijų rėmimo programos paraiškų svarstymo komisijos darbo reglamentą.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė paaiškino, kokie pakeitimai naujoje redakcijoje padaryti. Vienas jų – atsirado naujas stipendijos skyrimo kriterijus. Pretenduoti į stipendiją galės ir studentas, kurio šeimos narys gauna paramą mokinio reikmenims įsigyti. Anksčiau tokios stipendijos galėjo prašyti studentas našlaitis arba tas, kurio šeima gauna socialinę pašalpą ar jos narys gauna nemokamą maitinimą mokykloje.
Taip pat numatyta, kad stipendija studentui turi būti išmokėta per mėnesį nuo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo priėmimo dienos.
Komisijos sudėčiai pastabų neturėjo
Posėdžiautojai be klausimų ir diskusijų pritarė siūlomai Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų (išskyrus psichologus) atestacijos komisijos sudėčiai. Jei ir taryba pritars, gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Nijolės Dovidauskienės vadovaujamoje komisijoje dirbs steigėjo deleguota Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Janina Barynienė, gimnazijos mokytojos Birutė Butkuvienė, Regina Aužbikavičienė, Ingrida Gedmintaitė, Daiva Norkuvienė ir Rasuolė Mockienė.
Dėl kompiuterių mokyklos nesipeša
Prieš pritariant sprendimo projektui Savivaldybės nuosavybėn perimti nešiojamuosius kompiuteris ir juos perduoti valdyti mokykloms, A. Mockui kilo neaiškumų. Politikas domėjosi, kokiomis proporcijomis iš ministerijos gauti kompiuteriai padalyti tarp mokyklų.
L. Rėkašienė paaiškino, kad daugiau atsižvelgta į poreikius nei į mokinių skaičių. „Žadvainių pagrindinė nedalyvauja jokiuose projektuose, kurie leistų pačiai įstaigai įsigyti šių priemonių, todėl jai skyrėme tris naujus kompiuterius. Tverų gimnazija turi Medingėnų mokyklą – jiems atiteko penki kompiuteriai, o Lauryno Ivinskio gimnazijai – šeši“, – dėstė vyriausioji „švietimietė“.
Meras A. Černeckis pastebėjo, kad ginčų dėl dalybų tarp mokyklų nekyla, nes jos gana gerai aprūpintos kompiuteriais.