Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos bendruomenei 2020-ųjų Kovo 11-oji atmintyje ir archyvuose išliks ne tik kaip Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejus, bet ir kaip diena, kai jaunieji alsėdiškiai buvo atsakingi už koncertą „Švenčia laisvės vaikai“, kuris vyko prezidentūroje.
Šventinėje programoje dalyvavo gimnazijos vaikinų ir merginų vokaliniai ansambliai, Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės pučiamųjų orkestras (kuris sudarytas gimnazijos jaunųjų šaulių kuopos pagrindu), alsėdiškių bičiuliai iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos bei naujai atrastas merginų vokalinis ansamblis, respublikinio patriotinės dainos konkurso „Dainuoju Lietuvai“ laureatai iš Jonavos Senamiesčio gimnazijos. Į bendrą programą pavyko įpinti ir kolektyvų atliekamas dainas, jaunimo kūrybą apie laisvės sampratą jauno žmogaus gyvenime, meninę kompoziciją, skirtą knygnešystės fenomenui. Teko išgirsti jaunimo atliekamų daugiabalsių sutartinių, kurios įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus paveldo sąrašą.
Šio renginio idėja – surengti jaunimo šventinį koncertą, skirtą Nepriklausomybės atkūrimo dienai, kuriame galėtų dalyvauti šalies regionų jaunuomenė. Žiūrovais tapo Kazickų šeimos fondo programos „Jaunimas gali“ (kurioje dalyvauja ir Alsėdžių gimnazija) globojamų mokyklų atstovai.
Koncerte dalyvavo ir Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda.
„Žinau, kad ši diena išliks Jūsų atmintyje. Tačiau prisiminsiu ir aš, kaip įspūdingai Jūs grojate ir dainuojate. Kad tai mokate daryti, puikiai įsitikinau lankydamasis Alsėdžiuose“, – sveikindamas moksleivius sakė šalies vadovas.
Koncerto globėja Diana Nausėdienė, tardama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad išaugo karta, kuri nežino, ką reiškia karas ir persekiojimai dėl kalbos, tikėjimo ar įsitikinimų, kuri gali laisvai mokytis, keliauti ir rinktis savo gyvenimo kelią. „Valstybės kūrimas – ilgas ir dar nebaigtas procesas. Ir Jūs esate tie, kurie turi tęsti šiuos darbus nepamiršdami ne tik kaip iškovojama laisvė, bet ir kaip ji prarandama“, – kalbėjo pirmoji šalies ponia.
Ypatingą padėką pasibaigus koncertui alsėdiškiai jaučia žymiausiam šalies saksofonininkui, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriui, Plungės miesto garbės piliečiui Petrui Vyšniauskui, skyrusiam laiko tą išskirtinę dieną savo talentu pasidalyti su jaunimu ir net kartu pagroti. Tai pats puikiausias pavyzdys, kad mylėti savo šalį galima mylint jos jaunus žmonės, kuriems norisi perduoti patirtį.
Padėkoti gimnazistai nori kartu su jais vykusiam Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui, Alsėdžių seniūnei Danutei Repšienei ir Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės vadui Juliui Svirušiui. Prezidentūroje buvo jaučiamas ir didžiulis Kazickų fondo atstovų palaikymas.
Po koncerto visi dalyviai buvo pakviesti padiskutuoti apie valstybingumą, pilietiškumą ir laisvės sampratą su vyr. ltn. Mažvydu Kunevičiumi.
Grįžę iš sostinės, jaunieji alsėdiškiai kartu su kitomis Alsėdžių įstaigomis dalyvavo šventės simbolio – vėjų malūnėlių vėliavos formavimo popietėje miestelio centre. Šios idėjos autorius Alsėdžių bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis neslepia, kad sukurta Lietuvos vėliava ne tik pagyvino pavasarėjančio miestelio centrą, bet gal pakvies ir pravažiuojančius pro šalį ilgėliau stabtelėti Alsėdžiuose.
Prezidento kanceliarijos nuotr.