
Ketvirtadienį Plungės rajono savivaldybės ligoninėje surengtos dvejos įkurtuvės: priėmimo-skubios pagalbos skyriaus darbuotojai džiaugiasi nauju priestatu, ambulatorinės reabilitacijos skyriuje pradėjo veikti haloterapijos – gydymo druska – kambarys.
Kaip sakė ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, pasibaigus metams, norisi valandėlei stabtelėti ir apžvelgti, kas nuveikta 2013-aisiais.
O nuveikta nemažai. Pirmiausia – baigti įgyvendinti Valstybės investicijų programos finansuojami darbai, tai yra prie priėmimo-skubios pagalbos skyriaus pastatytas priestatas, skirtas greitosios medicinos pagalbos automobiliams įvažiuoti.
Kaip sakė A. Martusevičius, tas priestatas buvo reikalingas dėl dviejų priežasčių. Pirma – kad į ligoninę atvežti pacientai būtų apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų, kad nereikėtų jų vesti ar nešti per lauką. Kita – dėl pacientų privatumo. Mat į ligoninę atgabenami ir sužalotieji avarijose, ir išgėrę, ir asocialūs. Tokiais atvejais visi ligoninės langai „aplipdavo“. „Dabar viskas vyks konfidencialiau, nesitrikdys įstaigos darbas, o skyriuose gulintys pacientai bus apsaugoti nuo nemalonių vaizdų“, – kalbėjo direktorius.
Modernizuotu skyriumi džiaugėsi ne tik direktorius, bet ir priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjas Rolandas Dėdinas, Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos direktorė Marytė Mažonienė. Svečiams apžiūrint priestatą, direktorius A. Martusevičius pajuokavo: „Čia vėsu, tad gal neblogai būtų padėti kelias lovas tiems, kurie atvažiuoja gerokai „apšilę“. Nes kai tokie paguldomi skyriuje, tai normalus darbas sutrinka, tik apie juos reikia šokinėti.“
Kitą naujovę – ambulatorinės reabilitacijos skyriuje įrengtą druskų kambarį – pristatė direktoriaus pavaduotoja, skyriaus vedėja Danguolė Luotienė. Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė, vicemeras Mindaugas Jurčius ir direktorius A. Martusevičius.
Druskų kambaryje lubos, sienos ir grindys padengtos storu iš kasyklų atvežtos druskos kristalų sluoksniu, palaikoma pastovi drėgmė ir temperatūra. Pagrindinis gydomojo mikroklimato faktorius – per specialias angas į patalpas purškiamas sausas druskos aerozolis, kurį pacientas įkvepia. Ši vis populiarėjanti gydomoji ir profilaktinė procedūra padeda lengviau atsikosėti, valo bronchus, lengvina kvėpavimą, be to, į bronchus patekusios druskos dalelės veikia priešuždegimiškai.
Anot gydytojos D. Luotienės, druskų kambarys, kuris dar vadinamas halokamera, realiai veikti pradėjo gruodį. Ir jau akivaizdu, kad naujoji paslauga pacientams labai reikalinga, sparčiai populiarėjanti, nes sergančiųjų kvėpavimo takų, plaučių ligomis tikrai netrūksta. Dar – procedūra turi priešalerginį, raminantį, relaksuojantį poveikį.
Gydytojo siuntimą turintiems suaugusiesiems suteikiamos 5 nemokamos haloterapijos procedūros, vaikams – 5-10. Neturint siuntimo, paslaugą galima nusipirkti: 1 kartas – 9 Lt, 10 kartų – 80 Lt, vaikams – 6 Lt, 10 kartų – 50 Lt, vaiką iki 6 metų amžiaus lydinčiam asmeniui – 4 Lt.
„Mūsų tikslas – reabilitacija be medikamentų. Haloterapija būtent ir gera tuo, kad tai gydymas ir profilaktika be vaistų. Mūsų skyriuje daug nemedikamentinių paslaugų ir procedūrų: baseinas, vandens masažo vonios, kineziterapija, fizioterapija ir kita“, – pasakojo skyriaus vedėja.
Dvejų įkurtuvių proga ligoninės direktorių A. Martusevičių ir kolektyvą sveikino šeimos klinikos „Inesa“, UAB „Plungės sveikatos centras“ atstovai, Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto buvęs bei dabartinis pirmininkai Raimondas Doviltis ir Albertas Krauleidis. Savivaldybės administracijos direktorė A. Beierle Eigirdienė ir vicemeras M. Jurčius akcentavo, kad, vertinant šalies savivaldybes, Plungės savivaldybė už sveikatos priežiūrą gavo maksimalų 100 balų įvertinimą. O prie kokybiškų medicinos paslaugų ypač daug prisideda ligoninė.