Tikriausiai kiekvienas ant veido ir kūno turime daugiau nei vieną apgamą. Remiantis Jungtinių Valstijų dermatologų akademijos duomenimis, dauguma žmonių ant odos turi nuo 10 iki 40 apgamų. Nors apgamai yra visai nekenksmingi mūsų sveikatai, daugelis dėl vienokių ar kitokių priežasčių pagalvoja apie galimybę juos pašalinti, nenujausdami, jog tai ne visada yra gera mintis.
Kodėl yra nesaugu apgamus šalinti namų sąlygomis?
Namų sąlygomis apgamų šalinimo būdai skamba kaip gana lengvi, efektyvūs ir patogūs. Jums gali kilti pagunda išbandyti vieną ar kitą iš viešai internete randamų metodų, kad išvengtumėte „bereikalingo“ apsilankymo pas dermatologą ir sutaupytumėte laiko. Tačiau nėra jokių įrodymų, kad apgamų šalinimo namuose būdai būtų veiksmingi, o kai kuriais atvejais jie gali būti ir labai pavojingi jūsų sveikatai.
Keli atlikti tyrimai parodė, jog internetinėse parduotuvėse parduodamų apgamų šalinimo kremų sudėtyje esančios medžiagos gali sukelti rimtus šalutinius poveikius. Dėl šių kremų apgamo srityje gali susidaryti stori randai, o pats apgamas gali supiktybėti.
Apgamų šalinimas nupjaunant juos aštriu daiktu, pvz., žirklėmis ar skutimosi peiliuku, taip pat yra rizikingas. Savarankiškai nupjovus nepageidaujamą apgamą, padidėja infekcijos rizika, ypač jei naudojamas įrankis nėra tinkamai nuvalytas, o pjūvis vėliau nepakankamai dezinfekuotas ir sutvarstytas. Taip pat galite likti su nuolatiniu randu ten, kur kadaise buvo apgamas.
Kita rizika patiems šalinti apgamą yra ta, kad negalite pasakyti, ar apgamas yra vėžinis. Apgamas gali būti melanoma, kurią būtina gydyti kuo skubiau ir tinkamais metodais. Jei dermatologas neištirs jūsų šalinamo apgamo, o jis yra vėžinis, vėžinės ląstelės gali toliau išplisti visame kūne ir kelti pavojų gyvybei. Patikimiau tokius apgamus yra šalinti lazeriniu būdu.
Ką daryti, jeigu vis tiek norite pašalinti apgamą?
Visais atvejais, jei norite pašalinti jus varginantį apgamą, pirmiausia kreipkitės į savo dermatologą. Būtinai registruokitės patikrinimui, jeigu vizualiai pasikeitė apgamai, tai gali būti odos vėžio požymis. Gydytojas gali padaryti apgamo biopsiją, kurios metu pašalinamas nedidelis apgamo gabalėlis, kad būtų galima mikroskopu ištirti, ar jis nėra vėžinis. Ištyrus ir pašalinus galimai vėžinį apgamą, vėžys negalės išplisti toliau.
Jei turite apgamą, kuris nesikeičia ir jūsų netrukdo, geriausia jį palikti ramybėje. Tačiau jei jums nepatinka, kaip apgamas veikia jūsų išvaizdą arba drabužiai jį vis kliudo, kreipkitės į dermatologą, kad jis saugiai ir efektyviai jį pašalintų.
Dėl odos darinių pašalinimo kreipkitės į Clinicin.