Rietave gyvūnams darosi pavojinga. Kad ir kaip apmaudu, artėjant Pasaulinei gyvūnų dienai, turime kalbėti apie itin nesmagų dalyką – įtariama, kad mieste atsirado gyvūnų nuodytojas. Informacija apie galimai nuodijamus keturkojus augintinius socialiniuose tinkluose pasirodė šeštadienį.
Šuniui prireikė kraujo donoro
Apie sunegalavusį šeimos augintinį Rastį viešai pranešė rietaviškė Donata Buivydienė. Sveikatai blogėjant, šuo išvežtas į „CityVet“ veterinarijos kliniką Gargžduose. Atlikus tyrimus, nustatyta, kad ūmaus sunegalavimo priežastis –
apsinuodijimas. Išgelbėti šeimos numylėtinį galėjo tik kraujo perpylimas. Šeimininkai suskubo ieškoti donoro. Juo tapo giminaičių vilkšunis Čarlis.
Klinikoje D. Buivydienė sužinojo, kad prieš dieną iš Rietavo buvo atvežtas apsinuodijęs labradoras. Jam padėti veterinarijos gydytojai nebegalėjo.
Rietaviškė spėja, kad jų augintinis suėsti nuodų galėjo lakstydamas Laukuvos gatvėje palei Jūros upę, kur gyvena jos mama.
Spėjimas: nuodai gali būti skirti lapėms
D. Buivydienė kalbėjo, jog jai labai sunku patikėti, kad Rietave atsirado piktavalis, prieš gyvūnus nusiteikęs žmogus.
„Svarstėme su draugais, artimaisiais. Viena iš versijų – kažkas primėtė nuodų, norėdamas išnuodyti lapes, kurios yra apsigyvenusios tuščioje sodyboje Laukuvos gatvėje. Galbūt žmonės, susinervinę dėl pjaunamų vištų, neteko kantrybės ir ėmėsi drastiškų veiksmų. Jeigu iš tiesų nuodai yra išmėtyti toje vietoje, tai pavojus gali kilti net vaikams. Juk palei Jūrą įkurta rekreacinė zona su pasivaikščiojimo takais, vaikų žaidimų aikštele“, – dėstė moteris.
Klinika įspėjo augintinių šeimininkus
Informacija apie galimai nuodijamus šunis pasidalijo ir „CityVet“ veterinarijos klinika.
„Dalijamės svarbia informacija Rietavo miesto žmonėms, nors atkreipti dėmesį turėtų kiekvienas. Nuo penktadienio į kliniką atvyko du apnuodyti šunys (abu gyvena Rietave). Vienas šuo neišgyveno. Kito būklė yra kritinė.
Galimi simptomai įvairūs: vangumas, letargija, padažnėjęs kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas, gelta ir t. t.
SAUGOKITE ŠUNIS, nepalikite be priežiūros, nepaleiskite parkuose be pavadėlio!“ – rašoma klinikos feisbuko paskyroje.
Tiesa, susisiekę su neišgyvenusio labradoro šeimininke, sužinojome, kad jos augintinis Rietave nebuvo vedžiojamas – šeima gyvena ne mieste.
Pastaruoju laiku neaiškiomis aplinkybėmis nugaišo ne vienas augintinis
Diskusijai apie galimą nuodytoją kilus internete, atsiliepė ir daugiau žmonių, kurių augintiniai staigiai susirgo ir nudvėsė. Vienas iš atvejų – Daržų gatvėje.
D. Buivydienė sakė, kad po šuns apsinuodijimo ieškodama išmėtytų nuodų išvaikščiojo Jūros upės pakrantę, tačiau nieko panašaus neaptiko. Vis dėlto antradienį viena rietaviškė pasidalijo dešros gabaliuko, rasto šalia pasivaikščiojimo takų, nuotrauka. Įtartinas radinys buvo išmestas į šiukšliadėžę.
Neseniai daug buvo rašoma apie Vilniaus mikrorajone nuodijamus keturkojus. Sunku patikėti, kad toks piktavalis galėtų rastis ir tarp rietaviškių. Vis dėlto šunų augintojai turi būti budrūs, juk, kaip teigė veterinarijos klinikos darbuotojai, nuodai, kurių suėdė Rastis, daug stipresni už žiurknuodžius.
Tyrimui reikia pareiškimo
Kalbinome Rietavo policijos komisariato pareigūnus, domėjomės, ar jie, remdamiesi internete pasirodžiusia informacija, pradės tyrimą dėl galimo nuodijimo atvejo.
Kaip sakė vyresnysis tyrėjas Aurimas Puidokas, pareigūnai seka informaciją, tačiau nei pranešimo apie galimą šunų apsinuodijimą viešoje vietoje, nei pareiškimų iš gyventojų, kurių augintiniai nukentėjo, komisariatas nėra gavęs. „Vien internete esamos informacijos pradėti tyrimui nepakanka“, – teigė pareigūnas.
Toksikologinis tyrimas –
tik Vokietijos laboratorijoje
D. Buivydienė jau kreipėsi į policiją. Pareiškimą žada rašyti ir su ja susisiekę Kvėdarnos gatvės gyventojai Mažrimai, kurių katinas apsinuodijo rugsėjo 18 dieną.
„Tai, kad net trys gyvūnai tą pačią savaitę apsinuodijo, negali būti sutapimas“, – įsitikinusi rietaviškė Donata.
Rasčio šeimininkė surado į šiukšliadėžę išmestą dešros gabaliuką ir planavo kreiptis į Telšių valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą dėl mėginio toksikologinio tyrimo. Deja, paskambinusi į tarnybą sužinojo, kad Lietuvoje tokie tyrimai neatliekami. Vietos laboratorija padėti galėtų tik tuo atveju, jeigu tiksliai būtų žinoma, kokie konkrečiai nuodai naudojami. Kitu atveju žmogus pats turi kreiptis į laboratoriją Vokietijoje ir apmokėti brangaus tyrimo išlaidas.
Taigi nuodijimo fakto taip paprastai ir neįrodysi, tad nukentėjusių gyvūnų šeimininkams liks tik spėlioti: nusikaltimas ar sutapimas, kad per trumpą laikotarpį Rietave apsinuodijo ne vienas augintinis.
Rastis jau namuose
Šiuo metu Buivydų šeima džiaugiasi, kad veterinarai laiku spėjo suteikti pagalbą jų augintiniui. Rastis jau namuose, kur juo labai rūpinamasi.
Galima sakyti, kad šiam mišrūnui sekasi. Viena kartą Buivydų šeima išgelbėjo jį paimdama iš ten, kur buvo kankinamas ir neprižiūrimas, kitą kartą – laiku suskubę atiduoti į profesionalių veterinarijos gydytojų rankas.
isaukletas suo needa visko ka randa 😉 kitas variantas, uzdekit ansnukius ir bus ramu visiems 🙂