
Gyventojai seniai svarsto, kodėl prekybos tinklas „Lidl“, turėdamas sklypą Plungėje, J. Tumo-Vaižganto gatvės pabaigoje, vis neatidaro čia savo parduotuvės. Pastaruoju metu kalbos apie „Lidl“-ą ypač suaktyvėjusios – esą šis tinklas ieško sau kitos vietos mieste, ketina nupirkti keletą sklypų ir nušluoti visą eilę gyvenamųjų namų. Ar tai tiesa?
Jei tikėsime plungiškių kalbomis, „Lidl“-o atstovus domina sklypai, esantys ties J. Tumo-Vaižganto ir A. Jucio gatvių sankirta. Neva ten jie planuoja nusipirkti keturis privačius sklypus, domisi ir šalia esančia valstybine žeme. Įsigiję juos, esą griautų senus gyvenamuosius namus ir statytų prekybos centrą.
Plungės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Jocys sakė, kad oficialios informacijos, jog prekybos tinklas „Lidl“ perka sklypus Plungėje, Savivaldybė dar neturi: „Kalbų, kad domisi sklypais, girdėjau, bet to patvirtinti tikrai negaliu. Kol kas informacija – gandų lygio. Į Savivaldybę „Lidl“-o atstovai nesikreipė. Tik kažkada yra domėjęsi miesto teritorijų planavimo dokumentais.“
Pasiteiravus, ar Savivaldybė
„Lidl“-ui parduotų valstybinės žemės, architektas kalbėjo: „Toje vietoje, apie kurią jūs šnekate, laisvos valstybinės žemės yra. Jei gautume prašymą, turėtume suformuoti sklypą ir skelbti aukcioną. Tačiau ten – daug inžinerinių komunikacijų, tad statyboms nelabai tinkama.“
„Taigi dėl naujų sklypų pirkimo nieko pasakyti negaliu, bet turimame reikalai gerokai pajudėję“, – patikslino vedėjo pavaduotojas. „Lidl“-ui priklausantis sklypas J. Tumo-Vaižganto g. 110 yra maždaug 1 hektaro ploto. Kiek anksčiau nei prieš du mėnesius, t. y. 2016 m. gruodžio 14 d., įmonei buvo išduotas leidimas statyti prekybos paskirties pastatą. Be to, pasak T. Jocio, „Lidl“-as esąs įsipareigojęs išasfaltuoti palei jų sklypą link garažų einančią gatvelę. Jai tvarkyti taip pat jau yra parengta techninė dokumentacija, sprendiniai suderinti su Savivaldybe.
„Nors įmonei statybos leidimas suteiktas, kada pajudės darbai, tikrai negaliu pasakyti. Jie savo planų su mumis nederina“, – pabrėžė architektas.
Ieškodami atsakymų į plungiškiams rūpimus klausimus, kreipėmės į UAB „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento atstovę Valeriją Lebedevą. Šios atsakymas buvo abstraktus: „Labai džiaugiamės sulaukdami plungiškių susidomėjimo ir dėmesio. Laikomės nuostatos išsamiau nekomentuoti savo plėtros strategijos, tačiau galime patikinti, kad Žemaitijos regionas mūsų bendrovei yra ir bus įdomus. Šiuo metu valdome 24 parduotuves 13-oje šalies miestų ir nuosekliai tęsiame savo tinklo plėtrą. Devynios „Lidl“ parduotuvės jau veikia Vilniuje, trys – Kaune, dvi – Klaipėdoje, po vieną – Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje ir Panevėžyje. Apie kiekvieną artėjantį parduotuvės atidarymą informuojame iš anksto.“
Nors „Lidl“-as apie plėtrą neatvirauja, vieno sklypo, esančio J. Tumo-Vaižganto gatvėje, savininkas „Plungei“ patvirtino, kad prieš keletą mėnesių prekybos tinklo atstovai buvo atvykę, bendravo su kelių sklypų savininkais, domėjosi galimybėmis juos įsigyti. Esą žadėjo derybas pratęsti po Naujųjų metų, bet daugiau neskambino. „Šiuo metu viskas aprimę. Nei jie mums skambina, nei mes jų ieškome“, – kalbėjo plungiškis. Paklaustas, ar parduotų savo sklypą, vyras atsakė: „Kodėl gi ne, jeigu, žinoma, pasiūlytų gerą kainą. Bet mes pernelyg nesiskubiname – gyvename komercijai patogioje vietoje. Ja jau ne vienas yra domėjęsis, tad parduoti bet kada suspėsime.“
„gyvename komercijai patogioje vietoje. Ja jau ne vienas yra domėjęsis, tad parduoti bet kada suspėsime.“
Gyventojas turbūt pamiršo, kad Plungė kaip ir visa Lietuva nyksta, keista jog jis tikisi kad toje vietoje kažkada kasnors statys akropolį ir pasiūlys jam kainą kuri prilygtų Vilniaus senamiesčio sklypų kainoms. Ponas, patarimas jums, jeigu Lidlas ką nors pasiūlys, nedvėjok ir parduok.
Nematau jokio pagrindo džiaugtis „Lidl“-o atėjimu. Tai parduotuvė varguoliams, skurdi aplinka, prekės sukrautos dėžėse. Kainos niekuo nesiskiria nuo Maximos akcinių kainų, gal kam pasirodys mažesnė kaina, tačiau ir svoris mažesnis (beje, užsienyje „Lidl“-o parduotuvėse apsiperka benamiai, emigrantai…) Pirkėjų susidomėjimas pirmosiose tinklo parduotuvėse jau atslūgo tad dar tikimasi atsigriebti rajonuose.
Tai kad 60 % Plungės gyventojų yra varguoliai, priklausomi nuo Vičiūnų mokamų 400€ atlygį už naktines pamainas… O prekės Lidle geros, dėžėse sukrautos ir „poniškoje” Maximoje yra. Tik Lidle galima nusipirkti vokišką raktų rinkinį, vokišką pompą, svarstykles ar dar kažką gero aptikti, kai analogai Maximoje kinietiški ir net brangesni. Na, bet tai juk ponams skirtos prekės 🙂
Klaupkitės prieš LIDLĄ.
ar tik ten nestovejo synagoga? milijonus paklojo ir nestato.