
Apatinio trikotažo priežiūra – nieko romantiško, bet jei norite pailginti jo nešiojimo laiką ir nešvaistyti pinigų, verta atnaujinti žinias apie jo skalbimą ir tinkamas priemones. Net įsigiję puikius, kokybiškus apatinius, kad ir, pavyzdžiui, iš „Pierre Cardin“ kolekcijos, turite juos prižiūrėti tinkamai. Juk nenorite gero daikto netekti dėl neapdairumo.
Kaip dažnai skalbti? Vyrai apatinius, moterys kelnaites, sportinę liemenėlę turėtų skalbti po kiekvieno apsivilkimo. Įprastas liemenėles – po 2–4 kartų.
Rankomis. Delikačius moteriškus apatinius, ypač liemenėles su lankeliais, rekomenduojama skalbti rankomis. Naudokite vonelę, kad nepažeistumėte audinio. Skalbimo metu išnirę skalbyklėje liemenėlės lankeliai gali sugadinti ne tik apatinį trikotažą, bet ir kitus kartu būgne esančius drabužius. Negręžkite rankomis apatinių, nes galite pažeisti nėrinius ir elastaną, deformuoti liemenėlės kaušelius. Nusausinti vandenį naudokite švarų rankšluostį: įsupkite trikotažą į jį ir švelniai nuspauskite vandenį negręždami.
Vyrai su medvilniniais apatiniais gali elgtis šiek tiek atsainiau: rinkitės medvilnės režimą skalbyklėje. Tačiau venkite karšto vandens, kad elastanas, esantis apatiniame trikotaže, nebūtų pažeistas. Apatiniai su elastingu juosmeniu, kaip, pavyzdžiui, „Pierre Cardin“ šortai trumpikės (https://sportsman.lt/pierre-cardin-apatiniai-vyrams-3-boxer-uomo-blue-grey-black), turėtų atsidurti ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje.
Spalvos. Nesugadinkite per neapdairumą visų turimų apatinių. Prieš skalbdami atskirkite tamsios ir šviesios spalvos apatinius ir skalbkite juos atskirai. Tai galioja tiek skalbiant rankomis, tiek skalbyklėje. Pasirinkus panašių spalvų apatinių komplektą galvos sukti nereikės (https://sportsman.lt/pierre-cardin-apatiniai-vyrams-3-boxer-e-e-uomo1-blue-grey).
Temperatūra. Sportines liemenėles, braletes ir įprastas liemenėles patariama plauti vėsiame vandenyje. Tai labai svarbu, nes karštas vanduo gali ištirpdyti elastaną ir sutrumpinti jūsų mėgstamų apatinių nešiojimo laiką. Tai taikoma net ir geriausių gamintojų prekėms, kurios pasižymi aukšta kokybe.
Skalbimo maišeliai. Tai nebrangus ir ilgalaikis sprendimas tausoti apatinius drabužius. Skalbimo maišeliai pravers, kai negalite išplauti apatinių drabužių rankomis. Skalbimo maišeliai ne tik apsaugos jautrų audinį nuo skalbimo mašinos būgno, bet ir išlaikys apatinius kartu. Juk nieko nėra įkyriau, nei tarp patalynės ar didelių rankšluosčių žvejoti apatinius.
Režimas. Plono audinio, nėriniuotus, šilkinius, perregimus apatinius dėkite į skalbimo mašiną, jei neįmanoma skalbti rankomis, bet nustatykite patį švelniausią režimą. Pasirinkite kuo žemesnę temperatūrą (iki 20 laipsnių) ir lengvą gręžimą (iki 400) arba jokio gręžimo. Nedžiovinkite elektrinėje džiovyklėje. Tai galioja ir apatiniams drabužiams, termoaprangai su vilna.
Apatinius iš medvilnės, bambuko pluošto galite skalbti aukštesnėje temperatūroje (30–60 laipsnių), gręžti ir džiovinti, jei ant gaminio nenurodyta kitaip. Neskalbkite apatinių kartu su besiveliančiais, besipūkuojančiais viršutiniais drabužiais, ypač pagamintais iš vilnos.
Priemonės. Rinkitės švelnų, saugų skalbiklį, skirtą jautriai odai. Apatiniai būna arčiausiai kūno, todėl norisi kuo palankesnės sudėties priemonės. Skystas skalbiklis, minkštos kapsulės jautriems audiniams tinka labiau nei milteliai. Nepadauginkite priemonės, ypač jei skalbsite rankomis. Minkštiklį naudokite nebent trikotažui su vilna arba medvilne.
Kad ir kaip norėtųsi kuo baltesnių apatinių, venkite agresyvaus baliklio. Jei tai medvilninis drabužis, pamėginkite išskalbti aukštesnėje temperatūroje arba pamirkykite per naktį prieš skalbdami.
Džiovinimas. Visada išskalbę apatinius drabužius tuoj pat juos padžiaukite. Geriausia – lauke, nes saulė papildomai dezinfekuoja. Patieskite apatinius horizontaliai ant švaraus rankšluosčio. Prispauskite džiovyklės kraštais arba lengvai prisekite. Šaltuoju metų laiku venkite džiovinimo ant radiatoriaus ar elektrinio džiovintuvo, nes intensyvus karštis gali sugadinti apatinį trikotažą.
Lyginimas. Liemenėlių lyginti nerekomenduojama. Tačiau vyrams estetams medvilninius bokserius, glaudes galbūt ir norėsis pagarinti lygintuvu, kad atsikratytų susiglamžymo. Lyginimas ne tik ištiesina trikotažą, bet ir sunaikina bakterijas.
Ne viskas taip sudėtinga, tiesa? Rūpinkitės savo drabužiais tinkamai, ir jie tarnaus jums ilgiau.