
Lapkričio 6 dieną Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre Vilniuje vyko tarptautinis baleto ir šiuolaikinio šokio festivalis-konkursas „Allegro 2021“. Jame dalyvavo ir gausus būrys plungiškių. Į sostinę vyko Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Choreografijos skyriaus mokiniai ir Plungės kultūros centro Eglės baleto studijos šokėjos.
Festivalis-konkursas „Allegro“ – nemažai metų Vilniuje vykstanti baleto ir šiuolaikinio šokio šventė. Joje dalyvauja patys geriausi kolektyvai, meno ir baleto mokyklos, pavyzdžiui, Lietuvos tarptautinė baleto akademija, Nerijaus Juškos baleto ir šokio mokykla, Neli Beliakaitės Baltijos baleto akademija, šokių mokykla „Coda“ ir kt. Festivalio dalyvius vertina kompetentinga komisija.
Šiais metais baleto kategorijos komisijoje buvo žymūs šio žanro atstovai Jurijus Smoriginas, choreografinių projektų teatro „Vilniaus baletas“ meno vadovas, choreografas, ir Eligijus Butkus, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus pavaduotojas baleto ugdymui, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto solistas.
Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla po konkurso pažymėjo, kad „tik dideliu mokytojų Loretos Vaitkutės, Aidos Brazdeikienės ir Editos Rimeikytės entuziazmu ir užsispyrimu tokiu sunkiu pandemijos laikotarpiu pavyko ne tik pasiruošti konkursui, bet ir padovanoti šventę vaikams, jų tėveliams ir visai mokyklos bendruomenei“.
L. Vaitkutės mokiniai iš konkurso grįžo džiaugdamiesi puikiais laimėjimais. Geriausiai baleto kategorijoje sekėsi Evai Mazrimaitei – pirmoji vieta solistų 14–17 metų grupėje. 1–2 klasės mokinės 7–9 metų grupėje užėmė trečiąją vietą, o 4 klasės mokinės 10–13 metų grupėje tapo finalininkėmis.
A. Brazdeikienės 4 klasės ugdytiniai modernaus šokio kategorijoje 10–13 metų grupėje taip pat tapo finalininkais. Puikiai sekėsi 7 klasės mokiniams, kurie pasirodė liaudies sceninio šokio ir modernaus šokio kategorijose (14–17 metų grupė) ir abu kartus buvo įvertinti pirmąja vieta. Gausiame merginų būryje neliko nepastebėti du vaikinukai – Osvidas ir Martynas. „Pasaulio stebuklai“, – taip jų pasirodymą apibūdino komisijos narys J. Smoriginas.
E. Rimeikytės 5 klasės mokiniai – finalininkai neoklasikinio šokio kategorijoje (10–13 metų grupė).
Eglės baleto studijos vadovė Eglė Norkevičiūtė į Vilnių vyko taip pat su gausiu būriu jaunųjų balerinų. Festivalio-konkurso „Allegro 2021“ scenoje pasirodė 40 mergaičių. Plungiškių paruošti šokiai sulaukė puikių komisijos vertinimų. 8–10 metų balerinos, parodžiusios klasikinio šokio kompoziciją, pelnė antrąją vietą. Kita E. Norkevičiūtės parengta baleto kompozicija ir šokis „Kregždės“ 14–17 metų amžiaus kategorijoje įvertinti pirmąja vieta. 10–13 metų kategorijoje plungiškės balerinos tapo diplomantėmis.
Kaip pažymėjo E. Norkevičiūtė, džiugina ne tik pelnyti laimėjimai šiame festivalyje, kuriame, beje, jos ugdytinės dalyvauja nuo pat studijos įkūrimo – jau septynerius metus, bet ir pagaliau atsiradusi galimybė vėl patirti dalyvavimo realiame konkurse džiaugsmą. Širdį paglosto ir atsiliepimai. „Ačiū, Egle! Jūsų kolektyvas nuostabus, galintis konkuruoti su stipriausiomis baleto mokyklomis!“ – rašė Eglės baleto studijos vadovei festivalio-konkurso „Allegro“ viena iš organizatorių choreografė Neringa Kirklienė.
Beje, N. Kirklienė taip pat pabrėžė, jog po karantino surengto baleto ir šiuolaikinio šokio festivalio scena „netgi labai pasiilgta ir išsvajota, laimingi ir besišypsantys mažųjų šokėjų, vadovų, tėvelių veideliai – akimirkos, dėl kurių verta gyventi! Didžiausias reveransas vadovams, kurie nenuleido rankų ir karantino metu, nuotoliniu būdu sugebėjo motyvuoti vaikus šokti toliau“.
Po sėkmingo pasirodymo Eglės baleto studijos balerinos kartu su vadove ir lydinčiomis mamomis nepraleido progos papramogauti. Studija turi tradiciją – apsilankyti po konkurso vandens atrakcionų parke. Ne išimtis buvo ir ši išvyka.