Ankstų rytą, vos pravėrus iš po miegų sulipusius akių vokus ir nusibraukus po sapno ištryškusią seilę, ieškodama puodelio kavos, pažiūrėjau pro langą. Vasara. Oro temperatūra pasiekė 30 laipsnių šilumos. Aukštai pakylanti saulė tiesiog kviečia atostogauti, nuvykti prie jūros, stebėti dangumi plaukiančius debesis, išvykti į gamtą.
Atostogos – puikus metas atitrūkti nuo darbų, pabūti su šeima. Juk be galo gera ir malonu gyventi darnioje šeimoje, kur vyrauja pasitikėjimas, meilė ir pagarba.
Kiekvieno lietuvio sąmonėje turbūt labai svarbūs namai, draugai, ir, be abejo, šeima. Darni šeima yra gyvenimo pilnatvės pagrindas, visuomenės branduolys. Nors iš Vakarų pučiantys vėjai dažnai eskaluoja, kad visuomenėje gali egzistuoti ir modernios šeimos, tačiau Žemaitijoje vyrauja tradicinė šeimos samprata.
Deja, bet ne visi yra gimę po laiminga žvaigžde. Net didžiausiais šeimyninių vertybių puoselėtojais save pristatančių asmenų gyvenimus kartais sudrebina skyrybų dramos. Ne veltui liaudies išmintis sako, kad batsiuvys būna be batų, o kriaučius – be kelnių. Panašiai atsitiko ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariui Petrui Gražuliui. Skyrybų drama lyg perkūnas iš giedro dangaus sudrebino dvidešimt trejus metus trunkančią santuoką. Įdomiausia tai, kad ne kartą policijos pareigūnų baustas už riaušes gėjų eitynių metu, šeimos vertybių puoselėtoju prisistatantis seimūnas, atrodo, apleido saviškius. Sunku pasakyti, ar P. Gražulio šeimos krizę sukėlė jo darbas, politinė karjera – mat gyvendamas Kaune, dirbdamas Vilniuje ir lankydamas savo rinkėjus Gargžduose, vyriškis nebespėja skirti dėmesio visiems. O gal jo santuoka subyrėjo dėl kitų priežasčių?
Kaip rašoma dienraštyje „Lietuvos rytas“, P. Gražulis su žmona Raminta susituokė 1990 m. po vienerius metus trukusios draugystės. Pora susilaukė keturių vaikų. R. Gražulienė atskleidė „Lietuvos ryto“ korespondentams, kad jos vyras „nejautrus žmonai ir vaikams, nepadedantis tvarkyti namų reikalų, nemokantis bendros paskolos, visiškai nesirūpinantis atžalų mokslais.“ Moteris įtaria jį neištikimybe.
Nors žiniasklaidos atstovams P. Gražulis teisinasi meilužės neturįs, vis dar mylintis savo žmoną, tačiau tokio pobūdžio skandalai jokiu būdu neprideda politinių dividendų, ypač tuomet, jei esi pagarsėjęs pasisakymais už šeimos vertybes. Kiekvienas politikas, aktyviai dalyvaujantis veikloje, formuoja mūsų šalies įvaizdį vietos ir tarptautiniu lygiu. Neretai žmonės seka savo išrinktaisiais ar autoritetais, tad politikams labai svarbu laikytis elgesio, moralės normų. Nežinia, kiek šiame skyrybų skandale tiesos, kiek melo, tačiau visiems linkėčiau darnaus ir laimingo gyvenimo. Be skandalų, audrų ir nesantaikos.