
Plungės apylinkės teismas patvirtino prokuroro nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo uždarojoje akcinėje bendrovėje „Beinoro gralis“ kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl to, kad Petras Beinoras, būdamas atsakingas už šios įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą, ataskaitų pateikimą ir veiklą, laikotarpiu nuo 2016 m. sausio 1 d. iki 2017 m. rugpjūčio 31 d., siekdamas išvengti 8 035 eurų pridėtinės vertės ir 4 239 eurų pelno mokesčių sumokėjimo į valstybės biudžetą, nepagrindė buhalterinės apskaitos dokumentais ir apskaitos registruose neužregistravo 214 atvejų, kai buvo suteiktos ritualinės paslaugos, – iš viso už 46 299 eurus.
Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, jog laikotarpiu nuo 2016 m. sausio 1 d. iki 2017 m. rugpjūčio 31 d. P. Beinoras, būdamas UAB „Beinoro gralis“ direktoriumi, įmonės darbuotojams davė nurodymus, kad jie kasos aparatu neapskaitytų už suteiktas ritualines paslaugas iš klientų gautų grynųjų pinigų, melagingai jiems nurodydamas, kad šias paslaugas teikė ne „Beinoro gralio“ darbuotojai, o kiti asmenys. Tad bendrovės darbuotojai, vykdydami vadovo nurodymus, nesuvokdami jo nusikalstamų veiksmų pobūdžio, už suteiktas paslaugas neapskaitė dalies pinigų, dėl ko buvo apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita, ir 214 kartų neužregistravo piniginių lėšų gavimo apskaitos registruose (suma – 46 299 eurai). Taip buvo išvengta 8 035 eurų pridėtinės vertės ir 4 239 eurų pelno mokesčių sumokėjimo į valstybės biudžetą. Dėl šių veiksmų UAB „Beinoro gralis“ buvo įtariama nusikalstama veika, numatyta Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 222 straipsnio 1 dalyje.
Taip pat tiriant UAB „Beinoro gralis“ galimai padarytą nusikalstamą veiką išsiaiškinta, jog P. Beinoras, būdamas šios įmonės direktoriumi, laikotarpiu nuo 2016 m. sausio 1 d. iki 2017 m. rugpjūčio 31 d. veikdamas per įmonės darbuotojus į pridėtinės vertės mokesčių deklaracijas įrašė neteisingus duomenis apie „Beinoro gralio“ turtą ir jas pateikė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Tokiu būdu įmonės vadovas, pažeisdamas Pelno mokesčio įstatymą, turėdamas tikslą išvengti 4 239 eurų pelno mokesčio sumokėjimo į valstybės biudžetą už minėtuoju laikotarpiu suteiktas paslaugas ir gautas pajamas, į pelno mokesčio deklaracijas įrašė neteisingus duomenis apie įmonės pajamas ir pelną bei jas pateikė Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai. Todėl P. Beinorui buvo pareikšti įtarimai padarius nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 220 straipsnio 1 dalyje.
Kadangi per ikiteisminį tyrimą P. Beinoras savo kaltę dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų pripažino visiškai, dėl to labai gailėjosi ir savo noru padarytą žalą valstybės biudžetui atlygino – sumokėjo 12 274 eurus mokesčių, Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija pretenzijų nebeturėjo ir sutiko susitaikyti su UAB „Beinoro gralis“ ir jos direktoriumi.
Plungės apylinkės teismas, remdamasis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, kad yra visi pagrindai atleisti P. Beinorą ir UAB „Beinoro gralis“ nuo baudžiamosios atsakomybės ir nėra Baudžiamajame kodekse numatytų sąlygų, dėl ko tai negalėtų būti padaryta, kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius, prokurorų sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą patvirtino.