
Antradienį į redakciją kreipėsi A. Vaišvilos g. 33-iojo namo gyventoja, anot kurios, centriniai šio daugiabučio laiptai nebepanašūs į laiptus – labiau į neaiškios formos smėlio krūvą. Moters atsineštos nuotraukos sumeluoti neleido – laiptų būklė išties apgailėtina. Kada bendrabutį eksploatuojanti Savivaldybės įmonė „Plungės būstas“ ketina spręsti šią problemą? Pasiaiškinome.
Nors į redakciją užsukusi bendrabučio gyventoja sakė, kad, jos žiniomis, baigiantys suirti laiptai tvarkyti vos prieš dvejus ar trejus metus, trečiadienį kalbintas „Plungės būsto“ direktorius Zigmantas Daugėla tvirtino, kad paskutinįkart laiptų remonto darbai atlikti prieš septynerius metus. Jis pabrėžė: jeigu gyventojai tausotų savo gyvenamąją vietą, tie laiptai galėję atlaikyti ir visus 27 metus.
Dėl to, kad laiptai taip greitai pavirto smėlio krūva, Z. Daugėlos nuomone, kalčiausi yra gyventojai: „Pirmiausia laiptai pradėjo irti dėl to, kad kažkas nudraskė metalinius kampuočius. Paskui žiemą nesugebėta nuo laiptų nusivalyti sniego, pribarstyta druskos, kuri tuos laiptus ir suėdė“.
Tačiau kodėl šitiek laiko laiptai netvarkyti? Z. Daugėla tikino, kad būta daug kitokių darbų, tačiau jau esą prieš kelias savaites duotas užsakymas laiptus remontuoti. Tvarkymo darbus atliks UAB „Sidona“ – įmonė, kuri, anot direktoriaus, pernai laimėjo konkursą „Plungės būstui“ reikalingiems statybos, remonto darbams atlikti. „Sidona“ esą tuos pačius laiptus tvarkė ir prieš septynerius metus.
Z. Daugėla sakė, jog laiptai turėtų būti pradedami remontuoti kitą savaitę, tačiau planai dar gali pasikeisti. Anot Z. Daugėlos, suremontuoti jų, ko gero, nebebus įmanoma, tad vietoj senųjų turėtų atsirasti nauji. „Laiptai kainuos apie 20 tūkstančių litų, tačiau teks ir šalia esantį stogelį tvarkyti, tad suma nėra aiški“, – kalbėjo Z. Daugėla. Pasak jo, už naujus laiptus teks susimokėti patiems gyventojams, mat didžioji dalis A. Vaišvilos g. 33-iojo namo būstų – privatūs. „Plungės būsto“ direktorius tvirtino, kad šiame name iš 123 butų tik 15 yra neprivatizuoti, socialiniai būstai, tačiau kažkodėl gyventojai įsitikinę, kad už juos viską turi daryti valstybė.
Patiems gyventojams susimokėti teko ir už neseniai tvarkytą namo stogą – vidutiniškai po 800-850 Lt (butui).
Z. Daugėla teigė, jog gyventojams trūksta supratimo. Esą ir laiptai nebūtų taip greit sugriuvę, jei kas būtų paskambinęs ir pranešęs policijai, jog pavogti metaliniai kampuočiai. Z. Daugėla tvirtino, kad bendrabučio gyventojai nėra paliekami likimo valiai, jais nuolat rūpinamasi, tačiau kartais nusvyra rankos: „Jie savo turto nesaugoja. Koridoriuose negalima sudėti langų, nes kitą dieną išmuša, nuolat tenka iš klozetų traukti plastikinius butelius, sugeba net visą šiukšlių maišą į klozetą nuleisti. Kiek vamzdynų pakeista, ardyta!“
Kad ir kaip ten būtų, Z. Daugėla patikino, kad laiptų problema jau sprendžiama. Kai tik prasidės tvarkymo darbai, naujaisiais laiptais gyventojai galės žengti maždaug po dviejų savaičių. „Mes nesam tiek nužmogėję, kad žiemą paliktume likimo valiai su tokiais laiptais…“ – dėstė „Plungės būsto“ direktorius.
Liudna skaityti apie tokias situacijas. Namo gyventojai moka mokesčius už namo administravimą ir keista kai namo administratorius kalba, kad patys gyventojai kalti dėl laiptų irimo ir kodėl buvo nepranešta kai buvo neva pavogti apkalimai. Kyla klausimas kodėl namo administratorius pats neprižiūri namo ir nemato kas ten vyksta. Labai liūdna, kad žmonės moka mokesčius už namo administravimą, bet deja patys turi administruoti. Kai paskaitau tokius straipsnius džiaugiuos, kad gyvenu nuosavame name ir nėra jokių namo adminstratoriu. Pas mane namie laiptai tvirti, o mediniu laiptu pakopu tvirtinimas tikrai geras ir patvarus.