Apie rajono valdžios sprendimą viename iš Plungės technologijų ir verslo mokyklos bendrabučių įrengti socialinius būstus ar butus atvykstantiems į Plungę dirbti specialistams rašėme ne vieną kartą. Rugsėjį surengtame Savivaldybės tarybos posėdyje prie šio klausimo grįžta dar kartą, ir greičiausiai ne paskutinį. Šįsyk pereita prie rimtesnių veiksmų: nors ir ne vienbalsiai, pritarta minėtojo nekilnojamojo turto perėmimui iš valstybės Savivaldybės nuosavybėn.
Žinoma, daugiausia abejonių kilo tarybos opozicijos atstovams. Opozicijos lyderis Mindaugas Kaunas abejojo tokio sprendimo teisėtumu. Nesuprantamas politikui buvo ir skubėjimas perimti turtą, kai vos prieš kelias dienas pateiktas galbūt racionalesnis siūlymas išsinuomoti patalpas už gerokai mažesnę kainą.
„Norėčiau, kad kolegos pagalvotų prieš priimdami sprendimą, nes mes, gelbėdami Plungės technologijų ir verslo mokyklos bendrabutį, kažkodėl nežiūrime į Savivaldybės turtą. Yra „Saulės“ gimnazijos bendrabutis, kuris baigia nugriūti, langai nekeisti turbūt daugiau nei 30 metų. Ir mes perimame turtą iš Technologijų ir verslo mokyklos, kad dar turėtume objektą, kurio tikrai nei galėsime įveiklinti, nei turėsime finansinių galimybių pertvarkyti. Nesuprantama, kodėl Savivaldybei priklausančių pastatų netvarkome, o imamės kažkokių kitų“, – savo abejones išsakė ir Rimas Dužinskas.
Kad sprendimas perimti bendrabutį ir jį paversti socialiniais būstais – visiškai ekonomiškai nepagrįstas žingsnis, taip pat teigė Liudas Skierus. Pasak jo, nepakenktų ekspertų nuomonė, ar apsimoka šitokį pastatą rekonstruoti į socialinius būstus, kai už tokią kainą jau dabar galima būstus nuomoti, pirkti. Politiko įsitikinimu, toks sprendimas rodo, kad pinigai valdomi neteisingai.
Robertą Endriką domino, ar kas nors pažvelgė į finansinę rajono ateitį. Jis priminė, kad buvo pritarta uždarosios akcinės bendrovės „Plungės vandenys“ planams vykdyti projektą, kuriam greičiausiai prireiks Savivaldybės garanto, taip pat nemažai pinigų reiks atseikėti UAB Plungės autobusų parko užmojams visiškai atnaujinti transporto parką įsigyjant elektrinius autobusus. „Ir elektros projektai yra, ir sporto salės statyba kažkada pajudės. Ar yra subalansuotos mūsų finansinės galimybės, ar mes galime, ar einame „va bank“?“ – klausė politikas.
Į visus pažertus klausimus atsakė meras Audrius Klišonis. Pasak jo, jau anksčiau buvo kalbėta, kad bendrabučiui rekonstruoti galėtų būti nukreiptos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšos, skiriamos socialinių būstų plėtrai. „Per praeitą kadenciją žmonių, laukiančių socialinio būsto, skaičius nuo 100 padidėjo iki 173. Dėkui, kad pritarta būstų nuomai, tad 24 laukiantiems galėsime jį suteikti. Pertvarkius Technologijų ir verslo mokyklos pastatą, būtų galima įkurti 55 socialinius būstus. Šiais dviem sprendimais eilę galėtume sumažinti maždaug perpus“, – kalbėjo rajono vadovas.
Tiesa, tie skaičiai tik teoriniai, o kada laukiančiųjų eilė iš tikro sumažėtų, niekas neįvardijo.
Kadangi nuomonės iš esmės išsiskyrė, sprendimui priimti prireikė balsavimo. O rezultatas nieko jau nestebina: 15 už, susilaikė 5, prieš 4. Dauguma nusprendė Technologijų ir verslo mokyklos bendrabutį perimti Savivaldybės nuosavybėn ir ten įkurti socialinius būstus.