![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Birželio 1-ąją rajono bendruomenių atstovai, jų šeimų nariai rinkosi į Babrungo seniūniją, kur vyko tradicinis bendruomenių sąskrydis „Tegul bendrumas mus vienija“. Šventėje netrūko gerų emocijų ir sportinio azarto.
Šiųmetis bendruomenių sąskrydis visus kvietė sugrįžti į vaikystę.
Pirmoji susirinkusiuosius pasveikino asociacijos „Plungės kraštas“ pirmininkė Rima Jokubauskienė. „Džiugu, kad bendruomenininkai atsiliepė ir sugužėjo čia, į Babrungo kaimą, ir ketina puikiai praleisti laiką“, – kalbėjo ji.
Babrungo seniūnijos šeimų bendruomenės „Tėviškė“ pirmininkė Airida Montvydienė bei Babrungo seniūnijos vadovė Rūta Jonušienė taip pat kvietė visus aktyviai dalyvauti visose rungtyse, pabendrauti su bendraminčiais ir tiesiog pasidžiaugti galimybe pabūti kartu.
Šventėje pasisemti idėjų, kūrybiškumo linkėjo Seimo narys Andriejus Stančikas, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemerė Asta Beierle Eigirdienė.
Plungės rajono Vietos veiklos grupės atstovė Gražina Lukošienė, bendruomenių „pinigų generatorė“, kaip juokavo renginio vedėja laikinai Žlibinų kultūros centro direktorės pareigas einanti Alina Bružienė, už sėkmingai įgyvendintus projektus padėkas įteikė Prūsalių kaimo bendruomenės „Liepupė“ pirmininkei Vidai Laurinkienei ir Kantaučių kaimo bendruomenės „Kalnas“ pirmininkei Aušrai Juškienei.
Na, o po sveikinimų ir palinkėjimų atėjo metas linksmybėms. O veikti susirinkusiesiems tikrai buvo ką. Geriausi bendruomenių virėjai ir jų padėjėjai kibo į skaniausios košės virimo varžytuves, meniškos sielos bendruomenių atstovai rikiavosi prie piešimo su smėliu ir ant vandens. Na, o sportiškiausi čia pat vietoje kūrė bendruomeninę šeimą (vyras, moteris ir du vaikai) ir rungėsi sportinėse rungtyse. Mažiausi šventės dalyviai laiką leido ant batutų, linksminosi su animatore, dalyvavo burbulų dėdės šou. Kiekvienas sąskrydžio dalyvis turėjo progą pasisverti, sužinoti savo kūno masės indeksą, išgirsti Visuomenės sveikatos biuro specialisčių patarimų dėl svorio reguliavimo, kas norėjo, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą ar dalyvavo smagioje loterijoje.
Beje, rajone yra įregistruotos 22 bendruomenės. Tačiau veiklą vykdo tik 18, likusios savo veiklą yra pristabdžiusios. Tad į Sąskrydį suvažiavo visų veiklą vykdančių bendruomenių atstovai.
Taigi pasilinksminę, pasportavę, košėmis pilvus prikimšę šventės dalyviai sulaukė ir varžybų-konkursų rezultatų paskelbimo bei apdovanojimų.
Už nupieštas mandalas geriausių darbų autorėmis pripažintos: Alma Zakarienė iš Narvaišių kaimo bendruomenės ir Šarnelės kaimo bendruomenės atstovė Liberta Mylimaitė.
Tapyba ant vandens ebru technika geriausiai sekėsi Grumblių seniūnaitijos bendruomenės „Varnakalnis” atstovei Armandai Bružaitei ir Kantaučių bendruomenės „Kalnas” pirmininkei A. Juškienei.
Košės virimo čempionato komisijai, kuri buvo sudaryta iš renginyje dalyvavusių vaikų, pateikta 11 skirtingų košių (kai kurios bendruomenės kooperavosi ir virė bendrai – aut. past.). Suskaičiavus visus balus, paaiškėjo, kad gardžiausią košę išvirė visuomeninė organizacija Platelių bendruomenė. Antroji vieta pagal surinktų balų skaičių atiteko net dviems košių virimo dalyviams: kartu veikusioms Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenei „Gardai“ ir Šarnelės kaimo bendruomenei bei bendram tikslui susijungusioms Šateikių, Narvaišių bendruomenėms ir asociacijai „Vizijos“ (Aleksandravas). Trečioje vietoje liko Prūsalių „Liepupė“ ir Varkalių kaimo bendruomenių bendrai virta košė.
Neprastai bendruomenių atstovai pasirodė ir bendruomeninių šeimų sportinėse rungtyse. Jojimo varžybose (jojama ant pripučiamo arkliuko – aut. past.) geriausiais raiteliais pripažinta Grumblių „Varnakalnio“ sukurta šeima, antra buvo Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenės „Gija“ šeima, trečioji vieta atiteko Milašaičių kaimo šeimų bendruomenei „Sruoja“.
Komandos nario nešimo rungtyje nepralenkiama buvo Alsėdžių seniūnijos bendruomenės komanda (beje, joje dalyvavo ir meras A. Klišonis – aut. past.), nuo jų nedaug atsiliko Stanelių kaimo bendruomenės „Pietuvė“ susibūrusi šeima, tretieji – Prūsalių „Liepupės“ komanda.
Lanko sukimo varžybose nugalėtojų išskirti nepavyko, mat keturios komandos surinko vienodai taškų. Ilgiausiai lanką ant liemens išlaikė Platelių bendruomenės, Kulių krašto bendruomenės „Alantas“, Babrungo „Tėviškės“ ir Grumblių „Varnakalnio“ šeimos nariai.
Žolės rutulio rungtyje geriausiai pasirodė Narvaišių kaimo bendruomenė, antroji vieta atiteko Platelių bendruomenei ir trečioji – Aleksandravo „Vizijoms“.
Geriausiai žole su slidėmis čiuožti sekėsi „Varnakalniui“, šiek tiek nuo jų atsiliko ir antrą vietą užėmė Milašaičių „Sruoja“, o jiems į nugarą kvėpavo ir bronza pasidabino Stalgėnų „Gija“.
Išsiaiškinus laimėtojus ir prizininkus šventei trūko svarbiausio sąskrydžio akcento: burtų, nulemsiančių, kur ateinančiais metais „suskris“ bendruomenės. Šį kartą laimingas bilietas atiteko Kulių bendruomenei „Alantas“. Matyt, pats likimas taip norėjo, juk atlaikius Mažosios kultūros sostinės renginių gausą, surengti bendruomenių sąskrydį bus vieni niekai.