
Nepaisant nepaprasto žarnyno sudėtingumo, vis labiau suvokiama ir suprantama, kad mūsų žarnyno sveikata yra pagrindinė mūsų bendros sveikatos dalis. Visgi, daugelis iš mūsų turi prastą žarnyno sveikatą, o virškinimo sutrikimai sudaro daugiau nei 10% šeimos gydytojų darbo. Žarnynas yra neatsiejamai susijęs su visais sveikatos aspektais, todėl jam turėtų būti skirtas svarbus dėmesys sprendžiant mūsų gerovės klausimus.
Žarnyne yra apie 100 trilijonų mikrobų, kurie dažnai vadinami žarnyno flora, žarnyno mikroflora arba žarnyno mikrobioma. Žarnynas yra sudėtinga ekosistema, kurioje mūsų žarnyno flora, maistinės medžiagos ir ląstelės turėtų sąveikauti tarsi simbiotinė partnerystė, kurioje mes aprūpiname žarnyne gyvenančius mikrobus, o mainais jie padeda palaikyti mūsų žarnyno sveikatą.
Kaip padeda probiotikai?
Kadangi tarp mūsų mikrobiomo, sveikatos ir ligų yra glaudūs ryšiai, didėja susidomėjimas papildyti organizmą probiotikais. Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, paprastai vadinami „draugiškosiomis“ bakterijomis ir padeda palaikyti sveiką bakterijų pusiausvyrą žarnyne. Jie veikia kaip barjeras nuo kenksmingų bakterijų, kurios praeina per žarnyną, ir padeda užtikrinti, kad jos neapsigyventų.
Apskritai, vien probiotikų turinčių maisto produktų ir gėrimų gali nepakakti, kad žmonių sveikatai būtų suteikta reikiama nauda. O taip yra dėl šių priežasčių:
Dieta – daugelis žmonių kasdien nevalgo maisto, kuriame gausu probiotikų. Ar dėl alergijos maistui, ar įtempto grafiko, žmonės į savo racioną neįtraukia užtektinai fermentuotų maisto produktų ir gėrimų.
Individualus poreikis – dauguma žmonių turi konkrečių sveikatos problemų, kurias nori pagerinti. Papildai suteikia galimybę organizmui įsisavinti tikslines padermes, kurios, kaip įrodyta, yra naudingos sprendžiant tam tikras sveikatos problemas. Maisto produktuose ir gėrimuose esantys probiotikai yra labiau orientuoti į bendrą organizmo sveikatos palaikymą dėl juose esančių probiotikų kiekio ir mažiau aiškaus padermės specifiškumo.
Tiesą sakant, mūsų mityba ir gyvenimo būdas tapo tokie žalingi mūsų žarnyno florai, kad daugumai iš mūsų būtų naudinga suteikti jai papildomos paramos, pradėdant vartoti probiotinius maisto produktus arba geros kokybės probiotikų papildus, tokius kaip Bifolac.
Prarijus probiotikų, gerosios bakterijos patenka į skrandį, kurio rūgštys gali sunaikinti kiekvieną gyvą organizmą. Kad naudingos bakterijos galėtų sėkmingai pasiekti ir kolonizuoti žarnyną, pirmiausia jos turi išlikti gyvybingos šioje terpėje. Todėl verta rinktis probiotikus, kurie padengti specialia apsauga nuo skrandžio rūgščių. Sumokėsite šiek tiek brangiau, tačiau būsite tikri, jog gerosios bakterijos iki tikslo nukeliaus gyvos. Vieni iš tokių, apsaugą nuo skrandžio rūgščių turinčių probiotikų yra danų gamintojo „Bifodan“ maisto papildas „Bifolac“.
„Bifolac“ sudėtyje yra bifidobakterijų, kurios sėkmingiau dauginsis storosiose žarnose, ir laktobakterijų, gyvenančių plonosiose žarnose, taigi kolonizuojamas visas žarnynas. Skirtingos „Bifolac“ formos sukurtos taip, kad tiktų kiekvienam šeimos nariui. Kūdikiams skirti probiotiniai Bifolac milteliai, o vaikams – malonaus skonio kramtomosios tabletės. Suaugusieji dažniausiai renkasi „Bifolac“ kapsules.
Tuo tarpu ,,Bifolac Premium“ kapsulėse yra net 11 bakterijų padermių. Šis preparatas rekomenduojamas senjorams, kurių žarnyne organizmui senstant sumažėja bakterijų kiekis. Tačiau „Bifolac Premium“ tinka ir jauniems žmonėms, norintiems maksimalaus probiotikų veiksmingumo arba esant stipriam viduriavimui.
Atminkite, kad probiotikų papildas taip pat nėra greitas visų žmogaus sveikatos problemų sprendimas. Vartojant vienus probiotikų papildus nesuteikia jokių garantijų ir vargu ar duos greitų rezultatų. Tačiau asmuo gali naudoti probiotikų papildą kartu su reguliaria mankšta ir sveika mityba.
Jei svarstote apie probiotikų papildų vartojimą, rekomenduojama pirma pasitarti su gydytoju. Gydytojas gali atlikti medicininį įvertinimą ir padėti nustatyti, ar būtinas probiotikų papildas, atsižvelgiant į jūsų sveikatą. Be to, gydytojas gali pasiūlyti patarimų ir rekomendacijų, padėsiančių saugiai įtraukti probiotikų papildus į jūsų mitybą.
Daugiau informacijos: https://www.gudruciovaistine.lt/gudrucio-patarimai/gudrucio-patarimai/ar-reikalingi-probiotikai-vaikams