Visą praėjusį savaitgalį, nuo penktadienio ryto iki sekmadienio vakaro, šalia Plungės įsikūrusiame konferencijų ir laisvalaikio centre „Porto“ vyko išskirtinis renginys – tarptautinis sportinio boulingo turnyras „Plungės boulingo adīna“, sutraukęs šios sporto šakos entuziastus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir net Jungtinių Amerikos Valstijų. Pirmąkart „Porto“ centre organizuotame tokio lygio turnyre prie boulingo takelių jėgas išbandė apie 80 šios sporto šakos profesionalų ir mėgėjų, tarp kurių – ir pasaulio čempionai, ir žinomiausių Lietuvos bei kaimyninių šalių boulingo klubų atstovai, ir, aišku, nemažas būrys plungiškių.
Kaip sakė turnyro „Plungės boulingo adīna“ organizatoriai Andrius Pelakauskas ir Aidas Borodinas, Lietuvos boulingo federacija vienija apie 300 profesionalių, licencijuotų boulingo žaidėjų, tad ir nuspręsta šio žaidimo gerbėjams surengti sportinį turnyrą, kartu pakviečiant ir mėgėjus. Varžybų tikslas – populiarinti boulingą ir, žinoma, išbandyti jėgas.
Kaip minėjome, Plungėje tokio masto turnyras surengtas pirmą kartą. Pasidomėjus, kodėl pasirinktas būtent „Porto“, A. Pelakauskas atsakė: „Apie „Porto“ boulingo klubą sklinda įvairiausių linksmų legendų. Taigi norėjome įsitikinti, ar jos – tiesa, ar išsigalvojimai. O jeigu rimtai, „Porto“ pasirinktas todėl, kad viskas yra vietoje: ir visus standartus atitinkantys boulingo takeliai, ir restoranas, ir viešbutis. O tai labai patogu.“
Aršios kovos tarp boulingo žaidėjų, kurių, kaip minėjome, buvo apie 80, vyko visą penktadienį ir šeštadienį. Sportinio turnyro dalyviai sužaidė po 5 partijas, po kiekvienos partijos pereidami per vieną takelį į dešinę. Be to, norintieji jėgas išbandė ir „Turbo“ bei „Desperado“ žaidimuose.
Taigi visi turnyro „Plungės boulingo adīna“ žaidėjai varžėsi bendrojoje asmeninėje įskaitoje. Papildomai buvo galima varžytis moterų, senjorų, mėgėjų įskaitose.
Į antrąjį bendrosios įskaitos etapą, kuris vyko sekmadienį, pateko 12 dalyvių: 10 – pagal bendrą taškų sumą, po 1 – iš „Turbo“ ir „Desperado“ žaidimo. O finalinėse kovose prie boulingo takelių liko tik penkiese. Jose neįveikiamas buvo vilnietis Arnoldas Jurgelevičius, tapęs šio turnyro čempionu ir pagrindinės taurės laimėtoju. Beje, A. Jurgelevičius jau antrojo užėjimo metu per penkias partijas surinko įspūdingai daug taškų – 1 285 (partijos vidurkis – 257 taškai), ir tai yra vienas aukščiausių pasiekimų Lietuvoje. Ypač įspūdinga buvo jo 10 iš eilės „straikų“ serija.
Kaip minėjome, Plungėje surengtame turnyre prie boulingo takelių stojo ir šios sporto šakos pasaulio čempionai. Vienas jų – jau 15 metų boulingą žaidžiantis kaunietis Aidas Daniūnas. Šeštadienį paklaustas apie sėkmę pasaulio čempionate ir įspūdžius šiame turnyre, A. Daniūnas atsakė: „Prieš tris mėnesius teko laimė dalyvauti Dubajuje vykusiame čempionate ir tapti pasaulio čempionu. Tiesa, ne asmeninėse, o dvejetų varžybose, taigi aukso medaliais pasipuošėme kartu su kolega Laurynu Narušiu. Esame pirmieji lietuviai, tapę pasaulio čempionais, ir tuo, žinoma, labai džiaugiamės. Į turnyrus užsienyje važinėju nuo 2012 metų, ir pagal jų grafikus dėliojasi mano laisvalaikis. Lietuvoje turnyrų nėra labai daug, tad šis labai džiugina, juolab kad puikiai organizuotas, surengtas puikioje vietoje, kur šalia – ir viešbutis, ir restoranas. Kvalifikacinėse varžybose mano partijos vidurkis – 229, taigi į finalą patenku ir esu pakankamai patenkintas.“
Kitas pasaulio vicečempiono titulu galintis didžiuotis turnyro „Plungės boulingo adīna“ dalyvis – iš Suomijos atvykęs Teemu Raatikainen. Šis 47 metus boulingą žaidžiantis suomis pasaulio vicečempionu tapo 1991 metais. „Vėliau aš kelerius metus treniravau Suomijos nacionalinę vyrų boulingo rinktinę, kuri Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusiame čempionate iškovojo aukso medalius. Dabar aš dirbu vienoje vyriausybinėje įstaigoje, kuri rūpinasi sportu, o boulingas – laisvalaikio užsiėmimas. Treniruojuosi triskart per savaitę ir, jei tik turiu galimybę, dalyvauju įvairiausiuose turnyruose. Tiesa, Suomijoje jie vyksta kiekvieną savaitę, nes boulingas – labai populiari sporto šaka, licencijuotų žaidėjų – apie pusšešto tūkstančio. Apie Plungėje vykstantį turnyrą sužinojau iš savo draugų lietuvių, kurie kartais atvyksta pas mane į svečius. Čia viskas tikrai puiku, bet savo rezultatu bent jau kol kas nesu patenkintas“, – sakė svečias.
Beje, įdomu tai, kad „Porto“ centre dar niekas nėra sužaidęs idealios partijos, t. y. pelnęs 300 taškų arba įmušęs 12 „straikų“ iš eilės. Todėl šiame turnyre konferencijų ir laisvalaikio centras „Porto“ buvo įsteigęs specialų prizą sportininkui, kuris tą kartelę įveiks. Deja, įveikusiųjų nebuvo, tačiau, kaip minėjome, 10 „straikų“ įmušta. Ko gero, daugeliui įdomu, ar 12 „straikų“ rezultatą apskritai įmanoma pasiekti? Turnyro organizatoriai A. Pelakauskas ir A. Borodinas teigė, kad tai realu – viskas priklauso nuo to, kaip greitai žaidėjas perpranta takelio tepimo schemą.