Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl sunkių rezonansinių nusikaltimų, įvykdytų 2013 m. gruodžio pradžioje Plungėje.
Atskleisdamas nusikaltimus, uostamiesčio ONTB aktyviai bendradarbiavo su Plungės rajono PK pareigūnais.
Įtarimai dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš savanaudiškų paskatų ir pasikėsinimo pagrobti didelės vertės turtą pareikšti su organizuotu nusikalstamumu siejamam asmeniui – D. P. (g. 1971 m.). Nusikaltimo auka – anksčiau ne kartą Lietuvoje ir užsienyje teistas plungiškis A. U.
Spėjama, kad įtariamasis siekė pagrobti nukentėjusiajam priklausiusį apie 85 000 Lt vertės automobilį „BMW 730“. Už vagystes ir piktybinį chuliganizmą, Islandijoje – už narkotinių (psichotropinių) medžiagų gamybą teistas bei kontrabanda kaltintas Plungės gyventojas A. U. buvo užpultas ir sužalotas, kai išėjo iš sporto salės ir ketino važiuoti namo.
Užpuolikas peiliu dūrė jam į krūtinę. Galima nusikaltimo priežastis – kad nukentėjusysis įtariamajam negrąžino pinigų. Tačiau D. P. neįgyvendino savo nusikalstamų kėslų, nes sužalotas nukentėjusysis pabėgo iš įvykio vietos, pasiėmęs automobilio raktelius.
2014 m. birželio mėn. ONTB pareigūnai sulaikė sunkiu sveikatos sutrikdymu ir pasikėsinimu pagrobti didelės vertės automobilį įtariamą D. P. bei jo bendrininką L. Z. (g. 1986 m., pastarojo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamojo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo).
Įtariamųjų sulaikymo operacija policijos pareigūnai siekė ne tik nustatyti nusikaltimus įvykdžiusius asmenis, bet ir užkirsti kelią galimam tolesniam su organizuotu nusikalstamumu susijusių asmenų santykių aiškinimuisi.
Įtariamasis suimtas, baudžiamoji byla perduota kaltinamajam aktui surašyti.
Baudžiamasis kodeksas už sunkų sveikatos sutrikdymą dėl savanaudiškų paskatų (135 str. 2 d. 9 p.) numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 12 metų. Už didelės vertės turto pagrobimą (180 str. 3 d.) – laisvės atėmimą nuo 3 iki 10 metų.