
Praėjusių metų gruodžio 6 dieną Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose buvo paskelbtas piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimo ir dokumentų klastojimo baudžiamosios bylos nuosprendis. Buvęs Rietavo miškų urėdijos vadovas Vaidotas Šliogeris ir urėdijoje informatikos specialistu dirbęs Linas Remeza pripažinti kaltais. Nuteistieji, kaip ir reikėjo manyti, nuosprendį apskundė. Apeliacine tvarka ši byla jau išnagrinėta.
Klaipėdos apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė nuteistųjų advokatų skundus ir paliko pirmosios instancijos teismo sprendimą byloje, kurioje dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento klastojimo ir suklastoto dokumento panaudojimo kaltais pripažinti V. Šliogeris ir L. Remeza.
Bylos duomenimis, šie asmenys susitarė, jog atgaline data bus pakeisti Rietavo miškų urėdijos viešuosius pirkimus reglamentuojantys dokumentai, kurie, siekiant urėdijai palankios bylos baigties, bus panaudoti teisminiame ginče dėl miško kelių taisymo darbų viešojo pirkimo Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamoje civilinėje byloje.
Pirmosios instancijos teismas konstatavo, kad dėl L. Remezos ir V. Šliogerio atliktų nusikalstamų veiksmų buvo padaryta didelė žala Rietavo miškų urėdijai, diskredituotas jos vardas, sumenkintas pasitikėjimas šios valstybės įmonės veiklos skaidrumu ir patikimumu. Be to, tyčia klaidinant bylą nagrinėjantį teismą tikrovės neatitinkančių teisiškai reikšmingų aplinkybių buvimu, sukelta grėsmė teismui priimti neteisingą ir neteisėtą sprendimą ir taip pažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą teisingumo principą bei padaryti didelę žalą valstybei.
V. Šliogeriui teismas skyrė subendrintą bausmę – dvejų metų laisvės atėmimą ir jos vykdymą atidėjo tokiam pat laikotarpiui. Taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose arba įstaigose atliekant viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei atėmimas dvejiems metams.
L. Remezai paskirta subendrinta bausmė – laisvės atėmimas vieneriems metams šešiems mėnesiams. Bausmės vykdymas atidėtas tokiam pat laikotarpiui. Pritaikyta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose arba įstaigose atliekant viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei atėmimas vieneriems metams šešiems mėnesiams.
Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.