Šių metų liepa paženklinta svarbiu įvykiu – pirmą kartą Lietuva stojo prie ES vairo. Politologai spėja, kad pirmininkavimas nebus lengvas, nes tai – paskutinė kadencija prieš Europarlamento rinkimus. Kai tokia situacija, visi politikai prieš rinkėjus nori pasipuikuoti ambicingomis kalbomis – surinkti kuo daugiau „taškų“, kurie padėtų dar kartelį penkeriems metams praslysti į tokią ganėtinai šiltą vietelę.
Dalia Grybauskaitė stojo prieš Europos Parlamentą ir pristatė, ką mūsų šalis žada nuveikti per šį pusmetį. Tai, kad Prezidentės laukia sunkumai, galima spėti ir iš to, kad net tokią iškilmingą akimirką, kai didžioji pasisakiusiųjų dalis gyrė mus už ekonominei krizei uždėtą „apynasrį“, atsirado pagardinusių džiaugsmo statinę deguto šaukštu. Mesta seksualinių bei tautinių mažumų korta.
Kaip rašo delfi.lt, ypač Prezidentei „žnybtelėjo“ laisvomis pažiūromis garsėjančių Nyderlandų atstovė: „Manau, prezidente, sutiksite, kad homofobija nėra atsakas tokiais nežinios laikais, nekuria naujų darbo vietų ir nėra geras miestų ženklas. Tikiuosi dalyvauti parade ir ten pamatyti jus“. Skelbiama, kad mūsiškei šalies vadovei pritrūko laiko atsikirsti, bet vėliau žiniasklaidos atstovams ji patikino, kad pas mus su mažumomis, kaip sakoma, „viskas gerai“.
Kažin, ar nepaskubėjo, nes homoseksualų eitynių sostinėje klausimas tebeklaidžioja teismų koridoriuose. Taigi dabar esame it utėlė po padidinamuoju stiklu: ES „viską mato, viską girdi, viską dedasi į širdį“.
Bet juk mes – ne iš kelmo spirti. Tiesa, problemas sprendžiame kitaip nei graikai – tyliai. Kaip parodė antradienį paviešinti nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ tyrimai, sunkumus mes sprendžiame vadovaudamiesi posakiu „nori gyventi – mokėk suktis“. Taip, taip, teisingai supratote – mes ir vėl ES lyderiai! Šįkart pagal kyšių mastą. Galima pajuokauti, kad mažos „dovanėlės“ stiprina draugystę, bet premjeras netiki. Ne, ne draugyste, o tuo, kad pirmaujame. Sako – tas pesimizmas iš dalies yra perdėtas: „Čia gal reikėtų išsamesnės analizės, kur tokie dalykai vyksta“.
Panašu, kad Prezidentė gerokai įžvalgesnė. Štai jos patarėjas paviešino, kad per ketverius D. Grybauskaitės kadencijos metus dėl įvairių pažeidimų darbo neteko 13 teisėjų, kone tiek pat (14), kiek per 20 nepriklausomybės metų.
Ta-a-aip, per šį laikotarpį teko daug ko išmokti. Dar vieną revoliucinį sprendimą siūlo Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija. Ji paskelbė 200 puslapių sąrašą su valgomų… vabzdžių rūšimis! Sako, kai juos pačirškini su šlakeliu aliejaus ir žiupsneliu druskos, primena saulėgrąžas. Tiesa, reikėtų prieš tai sparnelius „nuraškyti“, nes sunkokai kramtosi, ir… skanaus! Beje, psichologai tikina, kad yra dar viena sąlyga: šie produktai turėtų būti brangūs, kad jais mėgautis galėtų tik aukštuomenė. Tuomet tai taptų mada, o ji esą visagalė…