
Praėjusį penktadienį Plungės kultūros centro parodų salėje atidaryta plungiškiams gerai žinomo menininko, dailininkų grupės „L+“ įkūrėjo ir vadovo, profesoriaus Leonardo Černiausko tapybos darbų paroda. Ekspozicija skirta dviem svarbioms progoms: menininko kūrybinės veiklos 45-mečiui paminėti ir Babrungėnų malūno, kuriame dailininkas gyvena ir yra įsteigęs savo meno galeriją, pastatymo 195-osioms metinėms įamžinti.
Kaip parodos atidarymo metu pasakojo pats dailininkas L. Černiauskas, pirmieji jo kūrybos darbai gimė 1966-aisiais. Kaip tik tuomet, kai Plungėje pradėjo veikti liaudies kūrybos gaminių įmonė „Minija“, glaudusi ir išugdžiusi ne vieną talentingą menininką. „Ten ir aš užlipau ant pirmojo savo kūrybos laiptelio“, – sakė L. Černiauskas.
1989 metais dailininkas įsigijo Babrungėnų kaime (Babrungo sen.) dar grafo Šuazelio 1816 metais pastatytą malūną. Ne vienerius metus jį statė, gražino, puoselėjo ir įrengė čia savo meno dirbtuves-galeriją. „Nupirkau griuvėsius. O kas dabar iš jų išaugę – reikia nuvažiuoti, aplankyti ir savo akimis pamatyti“, – kvietė pas save dailininkas.
L. Černiauskas apibūdinamas kaip išskirtinį tapybos stilių turintis dailininkas. „Jis gerai mums žinomas, o kartu – ir nenuspėjamas, paslaptingas“, – taip apie parodos autorių sakė jį sveikinęs Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.
Parodą pristačiusi Plungės kultūros centro tautodailės kuratorė Zafira Leilionienė pasakojo, kad L. Černiauskas yra surengęs apie 40 personalinių parodų, dalyvavęs daugybėje jungtinių. Babrungėniškio menininko darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje, Europos šalyse, JAV.
Plungės kultūros centre šiuo metu galima apžiūrėti 70 L. Černiausko tapytų drobių, dalis jų puošia atnaujintos fojė sienas. Eksponuojamieji paveikslai tapyti per pastaruosius penkerius metus. Ir tai, kaip sakė pats autorius, tik penktadalis to, ką jis gali parodyti. Didžioji dalis drobių tapybos meno gerbėjų laukia Babrungėnų malūne – Leonardo meno galerijoje. Beje, būtent ten tą patį vakarą atidaryta antroji jubiliejinės parodos dalis, o L. Černiausko meno gerbėjai, kaip juokavo Z. Leilionienė, pakviesti į renginį „Naktis pas Leonardą malūne“.
Anot paties menininko, ankstesnieji jo darbai buvo labiau realistiški, pastarųjų metų kūryba – mistiškesnė, abstraktesnė, paslaptingesnė. „Mano tapyba – tai spalvų, emocijų ir pasaulio regėjimo atspindžiai“, – sakė L. Černiauskas, savo paveikslus kiekvienam leidžiantis interpretuoti pagal savo nuotaiką ir supratimą.
Autorių sveikino Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė, Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas Saulius Sidabras, Plungės audėjų klubas ir gausus būrys jo meno gerbėjų.