
Šimtmečio Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“ dalyvavo 24 Plungės rajono kolektyvai – iš viso 646 dalyviai. Tai buvo viena iš gausiausių delegacijų. Dainų šventė baigėsi, tačiau jos atgarsiai vis dar netyla. Antradienio popietę į Plungės kultūros centrą rinkosi kolektyvų vadovai, jų talkininkai – dainininkų ir šokėjų mamos, šventės metu pagelbėję buvę šokėjai. Kalbėta ne apie darbą – pasidžiaugta ir padėkota jiems už dalyvavimą ir Plungės garsinimą Dainų šventėje.
„Džiugu, kad radome laiko susibėgti ir prisiminti išgyventas akimirkas, kurioms jūs šešerius metus ruošėtės su savo kolektyvais, šeimos nariais. Grįžę po šimtmečio Dainų šventės galime vieni kitiems pasakyti „ačiū“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė.
Kai kuriuose Dainų šventės renginiuose dalyvavęs rajono meras Audrius Klišonis taip pat džiaugėsi plungiškių pasirodymais: „Emocijos – fantastiškos. Jūs esate gerokai aukščiau, nei patys manote. O su tokiu užtaisu, kokį gavote ten, manau, galite padaryti labai daug. Svarbu, jog ta energija suteiktų noro ne tik nusipirkti kultūrą, bet ir ją kurti, joje gyventi.“
Lietuvos nacionalinis kultūros centras paruošia ir per savivaldybes perduoda meno vadovams specialiai tai Dainų šventei sukurtus atminimo medalius. Tad antradienį medaliai buvo įteikti visų kolektyvų vadovams. Didžiausias būrys – Plungės kultūros centro: kamerinis choras – vadovas Alfonsas Vildžiūnas; vaikų ir jaunimo liaudies šokių studija „Suvartukas“ ir to paties pavadinimo vyresniųjų liaudies šokių ansamblis – vadovė Ilona Baltikauskaitė; vokalinė grupė – vadovė Valentina Balčiauskienė; folkloro ansamblis „Gondinga“ – vadovė Dalia Stasikėlienė; pučiamųjų instrumentų orkestras – vadovas Romas Jasevičius; vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“ – vadovė Sonata Kazlauskytė; liaudies muzikos kapela – vadovas Vidmantas Žilinskas; vaikų ir jaunimo teatro studija „Saula“ – vadovai Sigita ir Romas Matuliai.
Tokie pat medaliai skirti Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių skyriaus folkloro ansamblio „Platelee“ vadovams Alionai ir Aivarui Alminams, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro ir Alsėdžių filialo jungtinio mišraus choro vadovei Kristinai Mikalauskaitei-Gricei, Šateikių kultūros centro folkloro ansamblio „Šateikē“ vadovei Laimai Domarkienei, Žlibinų kultūros centro senjorų liaudies šokių grupės „Sausdravielis“ vadovei Loretai Vaitkutei.
Nemažas būrys muzikantų ir dainininkų į Dainų šventę vyko iš rajono meno mokyklų. Tad medaliai įteikti Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunių choro vadovei Irenai Bakanauskienei, kanklininkų ansamblių vadovėms Irenai Urbonienei ir Jūratei Zubienei, berniukų ir mišraus choro „Plungė“ vadovei Ritai Urniežienei, Platelių meno mokyklos jaunių choro vadovei Julijai Valančienei ir pučiamųjų instrumentų orkestro vadovui Linui Senkui.
Šimtmečio Lietuvos dainų šventėje buvo ir debiutantų: Kulių kultūros centro pučiamųjų orkestras – vadovas Gediminas Norvilas; Šateikių kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatras „Truopnē“ – vadovė Margarita Gedvilienė; Žemaičių Kalvarijos kultūros centro moterų šokių grupė „Šokio vizija“ ir Alsėdžių filialo šokėjų grupė „Sruojoks“ – vadovė Sandra Jazdauskienė.
Debiutas pavyko puikiai! Beje, „Žirginėliai“ ir „Gondinga“ po Dainų šventės leidosi į gastroles ir savo pasirodymais džiugino žiūrovus Prancūzijoje ir Graikijoje.
Nacionalinis kultūros centras atminimo dovanas paruošė ir kultūros centrų direktoriams: Plungės kultūros centro direktoriui R. Matuliui, Žemaičių kultūros centro – Rimai Jokubauskienei, Kulių kultūros centro – Agnei Alčauskienei, Šateikių kultūros centro – Danutei Šatkuvienei, Žlibinų kultūros centro – Alinai Bružienei.
„Noriu padėkoti susirinkusiesiems ir pasveikinti visus šimtmečio Dainų šventės dalyvius. Jūs esate didžiulis turtas. Šventė Vilniuje po ketverių metų įvyks. Ir gal net gražesnė. Bet tam, kad ji įvyktų, pirmiausia reikalingi esate jūs, reikalingi meno kolektyvai ir kuriantys žmonės. Skeptikai sako, kad čia buvo kaip Šiaurės Korėjoje, bet yra skirtumas – mes ėjome, nes norėjome eiti, niekas mūsų nevarė. Mes dainavome, šokome. Tai, kad šitiek žmonių šoktų ir dainuotų, padarote jūs, meno kolektyvų vadovai. Tradicija, kurią jūs „užkuriate“, ir daro šventę“, – sveikindamas kalbėjo R. Matulis.
Beje, S. ir R. Matulių vadovaujamo teatro „Saula“ aktorių grupė trečiadienį išvyko į Pietų Korėją, kur garsins ne tik Plungę, bet ir visą Lietuvą.
Kaip ir minėta, padėkų nusipelnė ne tik kolektyvų vadovai, bet ir jiems padėjusios, vaikus į Dainų šventę lydėjusios mamos, Visuomenės sveikatos biuro specialistės, Savivaldybės administracijos darbuotojos.