
Antradienį Plungės rajono savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurios metu pristatyti plungiškių delegacijos įspūdžiai iš tarptautinės turizmo mugės „Expo Seinai“ Lenkijoje, Seinų miestelyje. Mugė vyko spalio 7-8 dienomis ir, kaip paaiškėjo, atstovai iš Plungės ten turėjo nemažą pasisekimą.
Anot į kelionę vykusios Kultūros ir sporto skyriaus specialistės Gintarės Gurevičiūtės, minėtai mugei surengti paramos skyrė Norvegijos valstybė pagal programą „Vietos, tarptautinių ir abipus sienos iniciatyvų Nemuno euroregione rėmimo fondas“. Į mugę buvo pakviestos regioninės ir tarptautinės organizacijos, miestų ir rajonų savivaldybės, tarptautinių kelionių organizatoriai ir turizmo agentūrų atstovai iš Lietuvos, Baltarusijos, Kaliningrado ir Lenkijos.
Mugės dalyviai kvietė svečius susipažinti su jų vietovių reprezentaciniais stendais, paragauti kulinarinio paveldo patiekalų ir užmegzti verslo ryšių.
Plungės delegaciją sudarė atstovai ne tik iš Savivaldybės, bet ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos, Žemaičių dailės muziejaus, vyko ir amatininkų, folkloro ansamblio „Platelee“ narių. Užsieniečiams plungiškiai davė paragauti tradicinių žemaitiškų patiekalų, buvo galima įsigyti medinių Užgavėnių kaukių, kitų grožybių iš medžio, taip pat veltos vilnos, tekstilės gaminių, riešinių ir pan.
Kaip sakė Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė, plungiškių amatininkų dirbiniai turėjo didžiulį pasisekimą. Smagu visiems buvo pasiklausyti folkloro ansamblio narių, pasipuošusių nacionaliniais žemaitiškais kostiumais.
A. Kuprelytė džiaugėsi galimybe užmegzti ryšius su Punsko miesteliu. Punskas su Plateliais esą senais laikais bendradarbiaudavo, turi daug panašumų, net abiejų miestelių herbai – kone identiški.
Į kelionę vykęs meras Albinas Klimas pasidžiaugė, kad į mugę Seinuose vyko tokia komanda, kurioje visi buvo labai reikalingi – bet kurio būtų trūkę.
Plungiškiai parengė 30 kvadratinių metrų ploto reprezentacinį stendą, kuriame buvo eksponuojama turizmo trasa Plungė–Plateliai. Taip pat buvo galima išvysti M. Oginskio dvaro stendą, kurio užrašai ir nuotraukos kvietė atvykti į Plungę, pamatyti M. Oginskio dvarą, jame įsikūrusį Žemaičių dailės muziejų.
Kruopštus plungiškių pasiruošimas mugei neliko neįvertintas – renginio organizatorių surengtame priėmimo renginyje plungiškiai gavo apdovanojimą už geriausiai mugėje parengtą stendą.