
Neseniai rašėme apie UAB „Plungės sveikatos centras“ kolektyvą papildžiusius jaunus, entuziastingus, perspektyvius specialistus. Taigi skaitytojams iš arčiau pristatome nuo rugpjūčio 19-osios „Plungės sveikatos centre“ dirbantį šeimos gydytoją Faustą Einikį.
– Papasakokite trumpai apie save.
– Esu senas plungiškis (juokiasi). Čia gyvena mano seneliai, tėvai… 2003 metais baigiau Plungės „Saulės“ gimnaziją. Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, praleidau dešimt metų, o dabar grįžau į gimtinę.
– Kada supratote, kad norite būti būtent šeimos gydytoju?
– Vaikystėje tikrai negalvojau, kad tapsiu gydytoju. Gal devintoje klasėje, rinkdamasis mokymosi profilį, apsisprendžiau, kad būsiu daktaras. Neblogai sekėsi ir informatika, tad daugelis manė, jog studijuosiu būtent ją. Taigi pateikiau mažą staigmenėlę – pasirinkau mediciną. Dar studijuodamas žinojau, kad būsiu šeimos gydytojas. Visada patiko ir knietėjo apie viską žinoti plačiau. O šeimos gydytojas toks ir turi būti.
– Dešimt metų mokėtės Kaune, rezidentu dirbote Klaipėdoje. Kas paskatino grįžti į Plungę?
– Kaip žinojau, kokiu gydytoju noriu tapti, taip pat tiksliai žinojau ir tai, jog grįšiu į gimtinę. Man Plungė kažkuo ypatinga. Niekada nebuvau atitrūkęs nuo namų, dažnai grįždavau savaitgaliais. Čia mano artimieji, draugai… Tiesa, nemažai jų užsienyje. Aišku, likę gražių prisiminimų ir iš Kauno. Juk miestas – ne pastatai, o tave supantys žmonės.
– Užsiminėte apie į užsienį išvykusius draugus. Ar pačiam niekada nekilo minčių laimės ieškoti už jūrų marių? O gal, padirbėjęs šiek tiek Plungėje, pakelsite sparnus?
– Apie užsienį tikrai negalvoju. Man atrodo, kad žmogus turi būti ten, kur jo tėvai, seneliai, kur artimųjų kapai. O užsienyje, kad ir koks puikus specialistas būtum, vistiek būsi svetimas. Ar verta išrauti savo šaknis dėl pinigų? Be to, ir niekur kitur nesiruošiu išvykti. Manau, gydytojui nereikėtų bėgioti iš vienos vietos į kitą. Juk taip nuvili savo pacientus, kurie tavimi tiki ir pasitiki.
– Dirbate „Plungės sveikatos centre“ beveik mėnesį. Kokie įspūdžiai? Gal kažkuo įsiminė pirmoji darbo diena?
– Pirmiausia, man labai pasisekė dėl darbdavių. Visada paklausia, kaip sekasi, ar nieko netrūksta. Galiu drąsiai į juos kreiptis, jei ko reikia. Atrodo, ir mano darbu kol kas niekas nesiskundžia. Visą pirmąją savaitę jaučiau lengvą jaudulį. Na, o prieš pirmąją darbo dieną, galima sakyti, naktį beveik nemiegojau. Sapne priėmiau 25 pacientus. Tiesa, pirmąją dieną iš tikrųjų būtent tiek žmonių ir priėmiau (juokiasi). Džiugu, kad viskas sklandžiai prasidėjo ir iki šiol tęsiasi. Labai padeda puiki slaugytoja.
– Taigi koks yra gydytojas Faustas Einikis?
– Paprastas. Stengiuosi įsigilinti į situaciją, įsiklausyti į kiekvieną: jauną ar seną, suaugusįjį ar vaiką. Stengiuosi padėti kuo tik galiu, kaip savo artimajam. Ieškau ir domiuosi, ką naujo galėčiau pasiūlyti pacientui, noriu, kad bendradarbiautumėme. Paaiškinu žmogui viską paprastai ir suprantamai – ne medicininiais terminais. Ko gero, svarbu ir tai, kad su pacientu galiu kalbėtis tarmiškai (juokiasi). Esu mandagus. Jei tik nori, mane savo gydytoju gali rinktis visa šeima.
– Esate šeimos gydytojas, o pats šeimą ar sukūrėte?
– Kol kas savo šeimos dar nesukūriau. Mano meilė – medicina. Tad, galima sakyti, jog šeimą turiu (juokiasi).
– Artėja šaltasis sezonas, peršalimo ir infekcinių ligų metas. Ar jau ruošiatės ligonių antplūdžiui? Kaip išvengti ligų?
– Žinoma, ruošiuosi infekcinių ligų protrūkiui. Renku informaciją apie retesnes infekcines ligas – juk nežinai, su kokia gali tekti susidurti. O patarimas, kaip nesusirgti, paprastas – profilaktika. Sportas, mityba – gal ir banalu, bet tai – esmė. Žinoma, kiekvienas ligonis turėtų pagalvoti ne tik apie save, bet ir kitus. Puikiai žinau, kad žemaičiai labai ištvermingi – geriau mirs, bet į darbą eis (juokiasi). Tačiau… sergant geriau neplatinti infekcijos.
Padirbęs mėnesį, galiu pasakyti, kad Plungės žmonės turėtų labiau pasaugoti savo sveikatą darbe.
– Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?
– Nėra stebuklingų piliulių, kurias išgėrus, dingsta ligos. Niekas kitas, tik pats žmogus atsakingas už savo sveikatą. Na, o jei kyla klausimų, visada galima kreiptis į gydytoją ir pasitarti.
– Ačiū už pokalbį.