Lapkričio 2 dieną Klaipėdos apygardos teisme Rietavo savivaldybės Skaborų kaimo gyventojas Tomas Stancelis (g. 1979 m.) išgirdo, kad jo apeliacinis skundas atmetamas. Teisėjų kolegija pripažino, kad gegužės 10-ąją Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėjas priėmė teisingą nuosprendį savavaldžiavimo, neteisėto žmogaus laisvės atėmimo, neteisėto ginklo ir šaudmenų laikymo baudžiamojoje byloje. Tiesa, pavasarį verdiktą išklausė ir T. Stancelio bendrininkas vatušiškis Vaidas Verseckas (g. 1991 m.), bet jis jo neskundė.
Skaitytojams priminsime, jog šie vyrai į kaltinamųjų suolą sėdo už tai, kad praėjusių metų rugpjūčio pradžioje grasindami ginklu įkišo į automobilio bagažinę kėdainiškį K. S. (g. 1993 m.) ir, nuvežę į netoliese esantį grūdų malūną, surišo, pakabino ant virvės, sumušė ir kankino elektra. Tokiu būdu jie iš darbininko bandė išgauti prisipažinimą dėl piniginės vagystės.
Savo kaltę teisiamieji pripažino tik iš dalies.
K. S. teisme paliudijo, kad darbdavys T. Stancelis jį buvo apkaltinęs piniginės vagyste, papasakojo kankinimo aplinkybes, bet buvo linkęs atleisti skriaudikams. Anot jo, kaltinamieji atsiprašė, atlygino žalą, tad teikto 10 tūkstančių eurų civilinio ieškinio atsisakė.
Prokurorė siūlė T. Stanceliui skirti trejus metus laisvės atėmimo, bausmę atidedant vieneriems metams, su įpareigojimu tris mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje. V. Verseckui, kuriam dar neišnykęs teistumas už ankstesnius nusižengimus, – dvejus metus nelaisvės pataisos namuose.
Abu vyrai teismo prašė skirti švelnesnes bausmes, o T. Stancelis dėl kaltinimų disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir nešaunamuoju ginklu prašė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduotoja sutiko būti jo mama V. S.
Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėjas T. Stanceliui paskyrė dvejus metus šešis mėnesius laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams šešiems mėnesiams. V. Verseckui – dvejus metus nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams šešiems mėnesiams. Abu vyrai buvo įpareigoti tris mėnesius lankyti elgesio pataisos programą.
Kaip ir minėta, teise apskųsti nuosprendį pasinaudojo tik T. Stancelis. Skunde ūkininkas prašė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės arba sušvelninti bausmę, dėl disponavimo ginklais ir šaudmenimis atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Įvertinusi visą surinktą bylos medžiagą, pirmosios instancijos teismo nuosprendyje nurodytus bausmės skyrimo motyvus, jos rūšį ir dydį uostamiesčio teismo teisėjų kolegija konstatavo, jog bausmė Skaborų kaimo gyventojui paskirta teisingai. Atkreiptas dėmesys, kad vyras padarė tris apysunkius nusikaltimus ir baudžiamąjį nusižengimą. Savavaldžiavimą ir neteisėtą žmogaus laisvės atėmimą T. Stancelis įvykdė veikdamas bendrininkų grupe, o jo vaidmuo darant šiuos nusikaltimus buvo pagrindinis: inicijavo prisipažinimo išgavimą, turėjo revolverį, kuris buvo panaudotas nusikaltimo metu, parūpino kitas reikalingas priemones.
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija išaiškino ir tai, jog tam, kad asmuo būtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, yra kelios sąlygos: prisipažino padaręs nusikalstamą veiką; savo noru atlygino ar pašalino fiziniam ar juridiniam asmeniui padarytą žalą arba susitarė dėl šios žalos atlyginimo ar pašalinimo; susitaikė su nukentėjusiuoju; yra pagrindas manyti, kad jis nedarys naujų nusikalstamų veikų. T. Stancelis savo kaltę pripažino tik iš dalies, todėl negalėjo būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Dėl tos pačios priežasties jis nebuvo atleistas ir nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Taigi ūkininko apeliacinis skundas buvo atmestas.