Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdžio metu išklausyta informacija apie Plungės nakvynės namų veiklą, aptarta sveikatos rėmimo specialiosios programos šių metų sąmata, patvirtintos nerūkymo zonos savivaldybės teritorijoje, pritarta socialinių paslaugų planui.
Plungės nakvynės namų direktorius Gintaras Armalis informavo apie nakvynės namų veiklą. Praėjusiais metais čia gyveno 64 asmenys, 16 žmonių buvo apsistoję tik vienai nakčiai. Šiuo metu nakvynės namuose ir moterų krizių centre gyvena 18 asmenų, iš jų – 4 moterys ir kūdikis. Nakvynės namai gali apgyvendinti dar 3 žmones. Šių namų tikslas – visą parą teikti kokybišką socialinės globos paramą, garantuoti saugią ir tinkamą laikinųjų namų aplinką.
Nakvynės namai turi 20,25 etato. Tai stipri darbuotojų komanda, kuri visą parą susiduria su klientais ir jų problemomis. Deja, bet tai dažniausiai – socialinės rizikos asmenys.
Šiuo metu dalyvaujama projekte „Renkamės mes: profesiją ar savanorystę.“ Programoje iš viso – 9 partneriai. Projekto vykdymo metu vyks socialinio darbuotojo padėjėjų ir socialinės atskirties grupių asmenų mokymai pagal tris formalias ir tris neformalias grupes. Tai tikrai naudingi mokymai, todėl norinčiųjų juose dalyvauti netrūksta.
Komiteto nariai, išgirdę atsakymus į savo klausimus, pritarė G. Armalio informacijai ir konstatavo, jog paslauga reikalinga, nes vis dažniau net į Savivaldybę užsukę asmenys pareiškia, kad neturi kur nakvoti.
Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkas Rimandas Kungys komiteto narius supažindino su Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios šių metų rėmimo programos sąmata. Komiteto narių nuomone, pateikti skaičiai dar gali keistis, tačiau kol situacija tokia, jiems pritarta. Tiesa, kai kurioms programoms pinigų sumos labai mažos, ypač lyginant su tomis, kurių jie prašo. Prašytojai, kurie tikisi gauti 6 000 litų paramos, gaus tik 1 000 litų. Ar galės ką nors naudingo nuveikti už tokią sumą, labai abejotina. Tačiau komitetas pateiktai sąmatai pritarė.
Šiek tiek daugiau ginčų kilo dėl nerūkymo zonų patvirtinimo. Informacinį pranešimą skaitė Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Jonas Gasiūnas. Jis iškėlė klausimą dėl rūkymo Senamiesčio aikštėje. Komiteto narys Visvaldas Nekrašas siūlė iš viso aikštėje uždrausti rūkyti. Komiteto pirmininkas Leonardas Želvys abejojo, ar uždrausdami ką nors laimėsime, o merė Elvyra Valerija Lapukienė siūlė neperlenkti lazdos. Panašios nuomonės buvo ir kiti komiteto nariai. Taigi, šiek tiek pasiginčijus, pritarta pasiūlyto sprendimo projektui.
Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė supažindino su Savivaldybės šių metų socialinių paslaugų planu ir siūlė jį patvirtinti. Šio plano tikslas – pagal gyventojų poreikius nustatyti socialinių paslaugų teikimo mastus, rūšis, numatyti regionines socialines paslaugas. Be to, planas formuoja paslaugų teikimo strategiją. Pranešėja pažymėjo, jog šiuo metu visi seniūnijų socialiniai darbuotojai turi transportą. Tačiau komiteto nariai baiminosi galimu kai kurių socialinių darbuotojų piktnaudžiavimu – pažymėjo, jog būtina sustiprinti kontrolę, ypač tų, kurie globoja senus vienišus žmones. Pasigirsta kalbų, kad piktnaudžiaujama senukų pasitikėjimu. Tačiau iš esmės komiteto nariai sprendimo projektui pritarė.
Aptarta ir Gintališkės bei Gegrėnų medicinos punktų būklė. Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis siūlė minėtąjį klausimą atidėti vėlesniam laikui, o pirmiausia su Savivaldybės siūlymu supažindinti gyvenviečių bendruomenes, išklausyti jų nuomones, pastabas.