
Antradienį ir trečiadienį du Savivaldybės tarybos komitetai – Vietos ūkio ir ekologijos bei Ekonomikos, finansų ir biudžeto – aptarinėjo visiems taip opų klausimą – dėl šilumos bazinės kainos dedamųjų nustatymo. Tiesa, pirmasis komitetas šią aktualiją aptarinėjo ypač aršiai, o „ekonomistai“ – kur kas ramiau, be jokių ginčų ir didelių diskusijų.
Nors išskirtinai brangus šildymo sezonas jau baigtas, vis dėlto aktualu, kiek už šiltą būstą reikės mokėti atėjus rudeniui. Balandį UAB Plungės šilumos tinklų tiekiamai šilumai nustatyta 24,26 cento (be PVM) už kilovatvalandę kaina.
Kreipdamiesi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją dėl šilumos bazinės kainos dedamųjų nustatymo, Plungės šilumos tinklai paskaičiavo 24,06 ct/kWh, tačiau komisija šios kainos netvirtino, o gerokai sumažino – net iki 21,19 ct/kWh (sumažino 2,87 ct, o tai yra 12 proc.).
Komisija konstatavo, kad šilumos kainos dedamųjų galiojimo metu (2010 m. liepos 1 d.–2011 m. gruodžio 31 d.) dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro ir perkamos šilumos kainų skirtumo susidariusios nepadengtos sąnaudos yra 711,1 tūkst. Lt. Dėl jų kaina ir sumažinta, o Plungės rajono savivaldybės tarybai nurodyta šias sąnaudas įvertinti, nustatant šilumos kainos dedamąsias.
Bendrovė Plungės šilumos tinklai į komitetus kreipėsi prašydama kompensuoti tas nepadengtas lėšas – 711,1 tūkst. Lt. Ir tai būtų daroma ne Savivaldybės, o šilumos vartotojų sąskaita – dvylika mėnesių prie atpigintos kilovatvalandės kainos pridedant po 1,18 cento. Anot Plungės šilumos tinklų atstovų – generalinio direktoriaus Petro Piekaus ir vyr. ekonomistės Laimutės Antanavičienės, net ir pridėjus tuos 1,18 ct, šilumos kaina sumažėtų 8 proc.
Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariai bendrovės norą kilstelėti šilumos kainą priėmė gana aršiai. Anot komiteto pirmininko Roberto Endriko, „Plungės šilumos tinklai drožia piliečius ir visus laiko durniais“, todėl kainos padidinimui 1,18 cento nepritarė. Tokios pat nuomonės buvo ir kiti komiteto nariai.
Tą patį klausimą svarstė Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas. Pastarieji reagavo atvirkščiai – kaip ir pasidžiaugė, kad kaina mažės, tad nutarė klausimą teikti tarybai.