
Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje aptartos ugdymo įstaigų 2016 metų veiklos ataskaitos. Politikai diskutavo apie nepakankamą švietimo finansavimą, psichologų, socialinių darbuotojų etatų trūkumą.
Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė pristatė ataskaitą už laikotarpį, kai pati dar nevadovavo įstaigai. Pasak jos, gaudama minimalų finansavimą mokykla vykdė savo funkcijas, nors rezultatai pasiekti ne tokie, kokių bendruomenei norėtųsi.
Komiteto narę Birutę Stonkuvienę nustebino tai, kad ugdymo įstaigų ataskaitose labai daug dėmesio skiriama organizuotiems renginiams. Politikės manymu, reikėtų labiau pasigilinti į formaliosios veiklos rezultatus. Gimnazijos direktorė pritarė, kad ataskaitas reikėtų pateikti kiek kitaip.
A. Lengvenienė įžvelgė problemą – moksleiviai, o gal už juos nusprendžia tėvai, antrąja užsienio kalba renkasi mokytis rusų, o ne prancūzų kalbą. „Jei nepavyks su tėvais susitarti, išnyks vienintelė prancūzų kalbos klasė. Man atrodo politiškai nekorektiška, kad viduryje Lietuvos renkamės šnekėti rusiškai. Prestižinėse šalies mokyklose rusų kalbos visiškai nemokoma“, – sakė gimnazijos vadovė.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Lidijos Rėkašienės tokia situacija nė kiek nenustebino. Ji paaiškino, kad Lietuvoje ieškant darbo dažnai reikalaujama mokėti rusų kalbą.
Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė pasidžiaugė po truputį gerėjančiais valstybinių egzaminų rezultatais, gautais šešiais kompiuteriais ir tuo, kad bendruomenė dirba viena linkme. Didžiausios bėdos – prastos būklės šildymo sistema Medingėnų skyriuje, remonto reikia gimnazijos valgyklai.
Posėdžiautojams pasidomėjus, kaip sekasi neseniai įkurtai darželinukų grupei, direktorė atsakė, kad ją lanko 19 vaikų.
Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas neslėpė: „Džiaugiamės, kad esame, kad vaikų itin nemažėja. Labiau galime pasigirti mokinių sporto nei olimpiadų laimėjimais. Problemų yra ir bus. Viena jų – senas šildymo katilas, bet tikimės, kad šį sezoną jis dar atlaikys.“
Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos laikinosios direktorės Jolitos Budriuvienės posėdyje nebuvo, bet tai nesutrukdė apžvelgti įstaigos veiklos. Daug gerų žodžių vadovei išsakė L. Rėkašienė: „Laikinai pareigas einanti direktorė verta didžiausios padėkos.
Perkraustyti mokyklą į naujas patalpas, suorganizuoti atidarymo šventę, o vėliau ir jubiliejinį renginį – didžiulis krūvis vienam žmogui. Juk mokykla neturi nei pavaduotojo, nei ūkvedžio etato. Prašome seniai, bet niekas neduoda. Kiek dar direktorių turės „sugriūti“ nuo tokio krūvio?“
Rietavo lopšelio-darželio direktorė Stefa Steponavičiutė pasakojo, kad ugdymo įstaigoje daugiausia dėmesio skiriama mažųjų sveikatinimui, socialinių įgūdžių lavinimui ir priešmokykliniam ugdymui. Didžiausios bėdos – neduodama pinigų kvalifikacijos kelti išvykusiems pedagogams ir sergantiems darbuotojams pavaduoti. Nėra psichologo, socialinio pedagogo, per mažai buhalterio, kiemsargio, logopedo etatų.
Per posėdį pastebėta, kad, trūkstant reikalingų specialistų etatų, darželinukai gauna mažai paslaugų, todėl kasmet į mokyklas ateina vis daugiau neaiškiai kalbančių, elgesio sutrikimų turinčių vaikų.
Visoms tą dieną pateiktoms ugdymo įstaigų 2016 metų veiklos ataskaitoms komitetas pritarė.
Štai ir demokratija.Vargšai moksleiviai pasirinkę rusų kalbą,o ne prancūzų.Jeigu neatsisakys,bus be abejo žlugdomi.Gal čia prancūzų kalbos mokytojo problema?O jau mokykloje nuteikinėti prieš kitą tautą tik nuoga politika.