Devyniolikmetė telšiškė Dominyka Malinauskaitė nuo mažų dienų domisi menu ir rankdarbiais. Ji daro rožių puokštes iš medžiaginių juostelių. Šis užsiėmimas padeda jai tobulėti kaip asmenybei ir atsipalaiduoti.
Ema GRUBLIAUSKYTĖ
Kūrybos proceso pradžia
Rožių puokščių iš medžiaginių juostelių gaminimu D. Malinauskaitė užsiima dar tik apie vienerius metus. Tai išbandyti ji nusprendė pamačiusi socialiniuose tinkluose, kad tokios puokštės yra labai išpopuliarėjusios.
Ypatinga pirmoji puokštė
Pirmoji puokštė D. Malinauskaitei yra labai brangi, nes ją darė kartu su savo sielos draugu. Gautu rezultatu abu labai džiaugėsi, ir tai buvo viena iš priežasčių, kuri paskatino Dominyką nepaleisti šio užsiėmimo.
Pirmą puokštę ji padarė draugo seseriai, kuriai reikėjo gimtadienio dovanos. Sulaukusi daugybės komplimentų dėl kokybės ir rožyčių grožio Dominyka nusprendė savo kūrinius toliau tobulinti.
Įkvėpimas kūrybai
Inspiracijos tolesniam savo kūrybiniam tobulėjimui Dominyka ieško socialiniuose tinkluose, kuriuose nuolat randa įdomių ir populiarių rankdarbių bei meno kūrinių savo įgūdžiams ir kantrybei išbandyti.
Įrankiai, reikalingi puokštėms pagaminti
Puokštei pagaminti reikia šių įrankių: medžiaginės satininės juostelės, žiebtuvėlio, karštų klijų ir medinių pagaliukų arba vielos. Visi šie reikmenys didelių išlaidų nereikalauja.
Puokštės gaminimo trukmė
Padaryti vieną rožytę iš juostelės trunka apie penkiolika minučių. Puokštei kibirėlyje, kuriame telpa septyniolika rožyčių, iki galutinio rezultato prireikia penkių valandų. O pagaminti puokštę, įsuktą į popierių, kuriame gali tilpti begalė gėlių, užtrunkama net ir keletą dienų.
Puokštės gaminimo procesas
Darant puokštes visas procesas reikalauja daug kantrybės ir pastangų. Pirmiausia reikia susikarpyti juosteles po dvylika centimetrų. Medžiagos spalva pasirenkama pagal skonį. Sukarpytas juosteles reikia sulankstyti į tam tinkamą formą ir uždeginti, kad forma nesusigadintų. Į rožytes Dominyka deda penkiolika medžiaginių formelių. Jas visas karštais klijais suklijuoja į vieną juostą. Karšti klijai uždedami ant juostos ir po to juosta po truputį sukama ant medinio pagaliuko ar vielos. Tuomet atsiranda labai graži rožytė.
Ateities planai
- Malinauskaitė ateityje labai norėtų būti floriste. Kurti netradicines, ilgaamžes ir namų kvapą skleidžiančias puokštes, kad namai ne tik būtų gražiai papuošti gėlėmis, bet ir skaniai kvepėtų.
Kiti pomėgiai
Dominyka labai domisi gyvūnais. Visada norėjo tapti veterinare, tačiau kraujo baimė neleidžia to daryti. Taip pat mergina norėtų būti šunų dresuotoja, bet ir tokiam darbui ji dar nėra pasiruošusi. Dar vienas iš D. Malinauskaitės pomėgių yra piešimas. Nuo mažų dienų piešdavo įvairiausius piešinius. Ji nori išmokti tapyti ir lieti spalvas, nes visi jos piešiniai piešiami rašikliu.
Susidūrimas su sunkumais
Didžiausias sunkumas – kai baigiasi idėjos ir Dominyka nebegali sugalvoti, ką ji nori daryti toliau. „Kai nieko nebedarai, tai tarsi pauzė nuo visko“, – teigė D. Malinauskaitė.
Mėgstamiausi metų laikai rankdarbiams
Dominykai labai patinka piešti žiemą, nes vakarai būna ilgi ir tamsūs, o jos piešiniai puikiai tai atspindi.
Rožių puokščių gamybai merginai labai patinka pavasaris, nes atgimsta visa gamta, o puokščių spalvos tai išryškina.
Gamtos įtaka kūrybai
Merginos teigimu, gamta turi didžiulę įtaką kūrybai. Kiekviena gėlė, medis, krūmas ar kas kita turi savo bruožą, kurį norisi atkurti savo rankomis ir dalytis su žmonėmis.
Kritikos priėmimas
Dominyka žmonių kritiką visada priima. Mergina sako, kad žmogus, kuris bent kažkiek nusimano apie meną, gali patarti, ką ji galėtų pakeisti ar patobulinti savo darbuose, ir tai jai yra naudinga.
Kūryba ir asmeninis gyvenimas
Mergina neslepia, kad kartais laiko sau pritrūksta. Savo pomėgį D. Malinauskaitei suderinti su asmeniniu gyvenimu sekasi sunkiai, nes ji dirba labai daug.
Kūrybos nauda gyvenime
„Kūryba padeda atsipalaiduoti ir išsilaisvinti“, – tvirtina D. Malinauskaitė. Ji nejaučia jokios įtampos, išsilaisvina nuo minčių žiūrėdama savo mėgstamus serialus ir darydama rankdarbius.
Patarimai pradedantiesiems
Mergina sako, kad jeigu tik yra noro daryti rankdarbius, reikia tai ir išbandyti. Iš juostelių galima daryti ne tik rožes, bet ir saulėgrąžas, lelijas ir kt. Reikia turėti kantrybės, didelį norą, ir viskas pavyks.