Kalėdų dovanų ieškojimo, pirkimo ir pakavimo bumas jau įsibėgėjo. Tikrai nereikėtų į šį reikalą numoti ranka ir visko pasilikti paskutinei dienai. O kalbant apie dovanų siuntimą paštu, paštomatu ar net į užsienį delsti nerekomenduojama. Kad jūsų artimieji kalėdines staigmenas gautų laiku ir nesugadintas, paruošėme kelis patarimus, kurie gali padėti supakuoti dovanas tinkamai ir išvengti nemalonių staigmenų.
Išsiųskite Kalėdų dovaną laiku
Norėdami, kad dovanos artimuosius ar draugus užsienyje pasiektų laiku, nepamirškite viskuo pasirūpinti iš anksto. Juk kalėdinis laikotarpis įtemptas ne tik jums, bet ir siuntų tarnyboms. Be to, į užsienį siuntos keliauja gerokai ilgiau nei vietiniu lygmeniu, tad rekomenduojame viskuo pasirūpinti iš anksto.
Žinoma, įvairiose valstybėse siuntų pristatymo terminai gali skirtis, todėl prieš nuspręsdami siųsti dovaną pasidomėkite įprastu pristatymo terminu. Taip galėsite numatyti, kada reikia išsiųsti dovaną, kad ši gavėją pasiektų laiku. Žinoma, prisiminkite, kad šventiniu laikotarpiu visos siuntos keliauja kiek ilgiau nei įprasta. Taigi skirkite pakankamai laiko dovanoms pirkti, pakuoti ir išsiųsti.
Saugiai supakuokite dovaną
Siųsdami dovanas į bet kurį pasaulio kampelį turite įsitikinti, kad jos supakuotos tinkamai ir saugiai. Pirmiausia reikia išsirinkti tinkamo dydžio dėžę. Dažnai daroma klaida, kad siunčiant dūžtančius daiktus pasirenkama per didelė dėžė ir manoma, kad, pridėjus daug apsauginių, tūrį užpildančių medžiagų, sumažėja dūžių tikimybė. Vis dėlto geriau rinktis tik šiek tiek už siunčiamą daiktą didesnę dėžutę, kuri būtų tvirta ir atlaikytų visą kelionę.
Žinoma, kokybiškos, tūrį užpildančios pakavimo medžiagos taip pat negali būti užmirštos. Priklausomai nuo siunčiamo daikto dydžio, formos ir trapumo, galite naudoti burbulinę plėvelę, oro pagalvėles, granules ar kitus tūrio užpildus. Jais užpildykite tuščius siuntos tarpus, kad siunčiama dovana negalėtų laisvai judėti dėžės viduje.
Jeigu planuojate siųsti valgomas dovanas, laikykitės maisto siuntimo tarptautiniu mastu taisyklių. Nepakuokite greitai gendančio maisto, tabako gaminių, alkoholio. Tam tikrose šalyse kontroliuojamas alkoholio stiprumas – lengvus alkoholinius gėrimus siųsti leidžiama, o labai stiprių – ne. Tiesa, galite dovanoti konservuotus ar vakuumuotus maisto gaminius, tačiau vadovaukitės ankstesniais patarimais – atidžiai ir saugiai juos supakuokite.
Įsitikinkite, kad jūsų dovanas leidžiama siųsti
Yra daugybė daiktų, kurių negalima siųsti į kitą šalį, todėl prieš pirkdami dovanas įsitikinkite, kad tai nėra draudžiamų daiktų sąraše. Šį sąrašą galite lengvai patikrinti pasirinktos siuntimo įmonės internetiniame puslapyje.
Svarbu paminėti, kad daugelis siuntų pervežimu užsiimančių įmonių nesiunčia populiarių dovanų, tokių kaip įvairūs skysčiai, aerozoliai, konditerijos gaminiai ar augalai. Taip pat rekomenduojama patikrinti, ar siunčiamus daiktus galima apdrausti. Siunčiant brangesnius, tačiau lengvai dūžtančius daiktus, tokius kaip muzikos instrumentai ar elektronika, daugelis siuntimo įmonių neatsako už patirtus nuostolius, t. y. sudužusius ar įskilusius prietaisus.
Taip pat reikėtų pasidomėti šalies, į kurią bus siunčiama dovana, importo įstatymais. Kai kurių daiktų siuntimas gali prieštarauti vietinėms taisyklėms. Pavyzdžiui, į Italiją negalima siųsti žaislų, nebent jie yra pagaminti iš medžio. Tuo tarpu į Meksiką negalėsite nusiųsti kai kurių tipų batų. Taigi, prieš siųsdami dovaną, patikrinkite šalies importo nuostatas ir įsitikinkite, kad daiktai yra leidžiami siųsti. Priešingu atveju rizikuojate, kad dovana nepasieks gavėjo.
Teisingai išmatuokite ir pasverkite siuntą
Norėdami išvengti papildomų mokesčių ir vėlavimo, siųsdami dovanas būtinai nurodykite teisingus siuntinio matmenis ir svorį. Atminkite, siuntinys nėra tik siunčiamas daiktas – į tai įeina ir pakavimo medžiagos, dėžė. Tad viską sverkite ir matuokite kartu. Teisingus duomenis būtina nurodyti, nes siuntimo kaina dažniausiai priklauso nuo siuntos matmenų ir svorio. Tai padės išvengti nesusipratimų ir papildomų išlaidų.
Įsitikinkite, ar nurodėte teisingą adresą ir užklijavote kitus reikalingus lipdukus
Jeigu norite, kad siunta adresatą pasiektų laiku, atidžiai pildykite visą reikalingą informaciją. Patikrinkite, ar gerai nurodėte gavėjo vardą, pavardę, adresą ir kontaktinius duomenis. Jeigu etiketę su adresu rašote ranka, duomenis pateikite aiškiomis, gerai įskaitomomis raidėmis.
Būtinai nurodykite ir savo adresą bei telefono numerį. Jeigu pakeliui iškiltų kokių nors problemų, atsakingi asmenys galės lengvai su jumis susisiekti – taip išvengsite rizikos prarasti siuntą.
Viską deklaruokite
Į užsienį siunčiamoms dovanoms taikomi šalies muitinės procesai, todėl reikia pasirūpinti tinkamu muitinės deklaracijos užpildymu. Būtina nurodyti, kokie yra siuntinio matmenys, turinys, vertė ir pobūdis. Svarbu, kad ši informacija būtų visiškai tiksli, nes dėl bet kokių netikslumų siuntinys gali įstrigti muitinėje, vėluoti ar būti grąžintas. Užpildytą muitinės formą reikia atspausdinti ir pridėti prie siuntinio. Ją įpakuokite į įmautę ar voką ir priklijuokite siuntinio išorėje. Jeigu vokas nepermatomas, būtinai ant jo užrašykite, kad viduje yra muitinės dokumentai. Muitinės formos kartais būna klaidinančios, tad jeigu bijote suklysti, galite paprašyti profesionalios siuntų įmonės pagalbos pildant reikiamus dokumentus.
Išsiaiškinkite dėl papildomų mokesčių
Bet kokios siuntos, siunčiamos už Europos Sąjungos ribų, gali būti apmokestinamos muitais ir kitais mokesčiais. Už jų sumokėjimą paprastai yra atsakingas gavėjas, bet jūs galite pasirūpinti ir visus papildomus mokesčius sumokėti iš anksto. Vis dėlto verta žinoti, kad kai kurios šalys taiko mokesčių lengvatas importuojamoms dovanoms. Tai dažniausiai priklauso nuo dovanos vertės. Pavyzdžiui, JAV netaiko muitų ir papildomų mokesčių siuntoms, kurios pažymėtos kaip dovanos, o jų vertė nesiekia 100 USD. Jeigu nepasidomėsite muitais prieš išsiųsdami dovanas, galite susidurti su netikėtomis ir didelėmis priemokomis, kurias turėsite sumokėti jūs arba jūsų artimieji, kuriems išsiuntėte siuntinį.
Taigi, norėdami pradžiuginti kitoje šalyje gyvenančius artimuosius Kalėdų proga, pirmiausia pasidomėkite pagrindinėmis siuntimo į užsienį taisyklėmis. Patikrinkite, ar nesiunčiate draudžiamų daiktų, ar teisingai užpildėte siuntinio matmenis, svorį, gavėjo adresą ir kontaktinę informaciją. Žinoma, nepamirškite ir tinkamai supakuoti dovanos. Tik naudojamos kokybiškos pakavimo medžiagos padės užtikrinti siunčiamo daikto saugumą visos kelionės metu.
Asociatyvios nuotraukos iš pexels.com
aš pastebėjau, kad geriau paprasta dėžė nei dėžės su rankenomis, siunčiant, bet realiai galima ir tokias, jei užklijuoji šonelius