Plungiškis Kęstutis Klemauskas žinomas ne tik savame krašte, bet ir tarptautiniu mastu. Vyras išgarsėjo ne sporto, muzikos ar mokslo pasiekimais – jo žinomumas susijęs su nusikaltimais. O sekant bylų eigą galima ir pasiklysti. Plungiškio sąskaitoje – net keletas rimtų nusikaltimų. Tiesa, keli atskiri tyrimai išsirutuliojo iš vieno tarptautinio. Kovo pabaigoje Klaipėdos apygardos teisme nagrinėta baudžiamoji byla dėl disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Su vyru į teisiamųjų suolą sėdo ir sugyventinė, kuri, kaip įtariama, padėjo jam slėpti narkotikus Airijoje.
Vieno žmogaus keli nusikaltimai
Skaitytojams priminsime, kad pirmą kartą plungiškio K. Klemausko pavardė kriminalinėse naujienose pasirodė 2020 metų rugpjūtį. Tada paaiškėjo, kad bendradarbiaujant Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui (KAVPK), Airijos ir Šiaurės Airijos teisėsaugininkams buvo atskleista tarptautinė nusikaltėlių grupuotė, kuri platino narkotikus dideliu mastu, plovė pinigus, užsiėmė prekyba žmonėmis. Įtariama, kad šios gaujos vadeiva – K. Klemauskas.
Praėjusiais metais paaiškėjo, kad iki sulaikymo plungiškis spėjo nuveikti ir daugiau. O konkrečiau – galimai užsakė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno šeimos automobilio „Audi A7“ padegimą. Kaip įtariama, 2020 metų gegužę jo užsakymą įvykdė Klaipėdos rajono gyventojai Egidijus Šlioža ir Vitalijus Novokreščenovas. Byla perduota Plungės apylinkės teismo Plungės rūmams, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių pradėti jos nagrinėti vis nepavyksta. Galimas nusikaltimo motyvas – tuo metu K. Klemausko įmonė nelaimėjo vieno iš Savivaldybės administracijos organizuotų viešųjų pirkimų.
2022-ųjų pradžioje KAVPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė ir sulaikė kai kuriuos asmenis, įtariamus piktnaudžiavimu ir padėjimu legalizuoti nusikalstamu būdu gautą turtą. Turima omenyje jau minėta tarptautinio masto byla. Tęsiant tyrimą gauta duomenų apie susivienijimo lyderiu įvardijamo plungiškio piniginių lėšų, galimai gautų iš nusikalstamos veikos, legalizavimą. Dėl pastarųjų nusikalstamų veikų tyrimas buvo atskirtas į atskirą ikiteisminį tyrimą. Šių metų sausio viduryje Plungės mieste ir rajone policijos pareigūnai sulaikė K. Klemausko šeimos narę (61 m.) ir vienos jo įmonių buhalterę (43 m.). Šiame tyrime įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pareikšti penkiems asmenims, tarp jų – 56 metų advokatui.
Narkotikus slėpė parke Dubline
Tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu taip pat atskirtas iš jau minėtojo itin didelės apimties teisėsaugos pareigūnų atliekamo tarptautinio tyrimo.
Dar 2020-ųjų rugpjūtį uostamiesčio teisėsaugininkai gavo duomenų apie K. Klemausko kelionę į Airiją. Kaip įtariama, į užsienį jis vyko įsigyti didelio kiekio narkotinių medžiagų. Šia informacija buvo nedelsiant pasidalyta su Airijos pareigūnais. Atlikę didelio masto sulaikymų ir kratų operaciją Lietuvoje, Airijoje ir Šiaurės Airijoje, teisėsaugininkai gavo papildomos informacijos apie plungiškio galimai paslėptus narkotikus Airijoje. Netrukus viename Dublino parke policija rado beveik 300 gramų (apie 150 g gryno) kokaino, kurį, kaip įtariama, ten paslėpė K. Klemauskas. Skaičiuojama, kad šios narkotinės medžiagos kaina nelegalioje rinkoje yra apie 21 tūkst. eurų.
Tyrimo metu surinkta duomenų, kad narkotikus vyrui įsigyti padėjo 40-metė šeimos narė. Moteris į teisėsaugos pareigūnų akiratį anksčiau nebuvo patekusi. Paprastai dauguma su narkotikais įkliuvusiųjų teisinasi, kad kvaišalus įsigijo savo reikmėms. Šiuo atveju įtariama, kad plungiškiai kokainą planavo platinti Airijoje.
Kaltės nepripažįsta
Pora su pateiktais kaltinimais nesutiko ir išsakyti savo versiją teisme žadėjo tik po visų liudytojų parodymų. Dalis liudytojų jau išklausyti. O prieš savaitę vykusiame teismo posėdyje K. Klemausko gyvenimo draugės gynėja pateikė prašymą grąžinti bylą prokurorui, kad šis patikslintų kaltinamąjį aktą moters atžvilgiu.
Gynėjos teigimu, kaltinamajame akte detalizuoti tik K. Klemausko veiksmai. Advokatė priekaištavo, jog aktas – nekonkretus, teisiamųjų veiksmai aprašyti netiksliai ir pan.
Teismas prašymą atmetė kaip nepagrįstą. O bylos nagrinėjimas atidėtas iki balandžio vidurio.
Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatomas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.