Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenę informuoja apie Respublikos Prezidento rinkimų, referendumo dėl Konstitucijos pakeitimo ir rinkimų į Europos Parlamentą organizavimo metu patirtas išlaidas.
Gegužės ir birželio mėnesį tris kartus kas dvi savaites rinkėjus prie balsadėžių kvietusi VRK iš viso dvejiems rinkimams ir referendumui organizuoti išleido per 31 mln. 700 tūkst. eurų. Kadangi didžioji dalis rinkimų išlaidų „persidengė“, komisija nurodo bendrai panaudotas lėšas išskirdama jas pagal jų pobūdį.
25,9 mln. eurų buvo skirta rinkimų komisijų narių darbo užmokesčiui. Dar 15,7 tūkst. eurų panaudota socialinio draudimo įmokoms – darbdavio mokamai socialinių įmokų sumai sumokėti. Nuo balandžio iki birželio mėnesio VRK buvo vienas didžiausių darbdavių Lietuvoje, iš viso įdarbinusi apie 15 tūkstančių rinkimų komisijų narių. Lyginant su 2019 m. vykusių rinkimų darbo apmokėjimo rinkimų komisijoms tarifais, šiemet dirbusių rinkimų komisijų atlyginimo koeficientai paaugo daugiau nei dvigubai.
Dvejiems rinkimams ir referendumui organizuoti skirtos lėšos – beveik 3,5 mln. eurų: rinkimų dokumentų spausdinimas, specialių išankstinio balsavimo metu naudojamų hologramų gamyba, balsadėžių plombos, specialiųjų priemonių, skirtų padėti balsuoti rinkėjams su negalia, įsigijimas 60-yje savivaldybių rinkimų komisijų ir 1 895-iose apylinkių rinkimų komisijose, kanceliarinės prekės ir pan. Taip pat iš šios sumos buvo apmokėtos ir visos organizuojant balsavimą užsienyje patirtos išlaidos.
Beveik 1,3 mln. VRK skyrė informacinių technologijų prekių ir paslaugų įsigijimui apmokėti, kad rinkimų ir referendumo metu būtų užtikrinta sklandi ir saugi rinkimų informacinių sistemų veikla.
682 tūkst. eurų skirta apmokėti transporto išlaidoms. Didžioji dalis jų skirta sumokėti už degalus savivaldybių rinkimų komisijoms ir apylinkių rinkimų komisijoms organizuojant balsavimą rinkėjų namuose, ligoninėse, socialinės globos įstaigose, kariniuose vienetuose ir bausmių atlikimo vietose.
Kiek daugiau kaip 162 tūkst. eurų panaudota ryšių paslaugoms apmokėti – 60-ies savivaldybių rinkimų komisijų ir 1 895-ių apylinkių rinkimų komisijų telefono ryšio ir interneto paslaugoms padengti.
Dar apie 148 tūkst. eurų VRK panaudojo informacijai apie rinkimus paskleisti įvairioms rinkėjų grupėms, o 32 tūkst. eurų – rinkimų stebėti atvykusių užsienio valstybių rinkimų organizatorių atstovų apgyvendinimo, transporto ir maitinimo išlaidoms padengti.