Praėjo beveik dveji metai, kai pirmą kartą susitikome su plungiškiais Kazimieru ir Regina Leišiais, gyvenančiais Žemaitės gatvėje. Pirmojo susitikimo metu nuotaika buvo niūri. Tąsyk sutuoktiniai dalijosi savo nerimu ir beviltiška padėtimi ieškant pagalbos, kad būtų suremontuotos tunelio po geležinkeliu Dariaus ir Girėno gatvėje statybų metu skilusios jų namo sienos. Antradienį aplankyti K. ir R. Leišiai jau džiaugėsi: ilgai laukta diena išaušo – namas suremontuotas.
„Liepos mėnesį buvo dveji metai, kai pirmą kartą trūko namo sienos. Prieš tris dienas išvažiavo paskutiniai darbuotojai. Sutvarkė taip, kaip norėjom. Dešimt balų ir šimtas pliusų“, – tokiais žodžiais antradienį mus pasitiko K. ir R. Leišiai.
Skaitytojams priminsime, kad pirmą kartą pas K. ir R. Leišius nuvykome netrukus po iškilmingo tunelinio viaduko atidarymo 2019 m. gruodį. Tada mus pasitiko ne tik viltį rasti pagalbą praradę plungiškiai, bet ir paramstytas namas. Kiauromis sienomis K. ir R. Leišiai peržiemojo dvi žiemas. Teisybės dėlei turime pasakyti, kad tunelio statybos užsakovė Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) atsakomybės nesikratė nuo pat pradžių, bet… Ginčo, o gal nenoro susikalbėti, objektu tapo namo remonto sąmata – nuo 60 000 iki 100 000 eurų. LAKD sutiko mokėti tik 20 000 eurų. Į namo gelbėjimo operaciją įsitraukė ir mūsų rajono valdžia, ir išrinktieji Seimo nariai.
Tiesa, ilgą laiką nei kalbos, nei derybos, nei apsilankymai Leišių namuose nedavė apčiuopiamų rezultatų. Mažas vilties spindulėlis sužibo praėjusių metų gegužę, kai LAKD nusprendė, kad prie namo remonto turėtų prisidėti Plungės rajono savivaldybė. Direkcija atsiuntė siūlymą pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią Savivaldybė turėtų parengti projektą, atlikti darbus ir viską įteisinti, o LAKD skirs 20 000 eurų. Savivaldybė gauto pasiūlymo neatmetė ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje be kitų įsipareigojimų pasižadėjo finansuoti visus darbus, kurie viršys LAKD skiriamą sumą, bet ne daugiau kaip 30 000 eurų.
Deja, bet sužibusi viltis rugpjūtį vėl užgeso, mat paskelbus namo remonto projektavimo darbų pirkimo konkursą, nesulaukta nė vieno pasiūlymo. Kitos geros žinios teko laukti dar tris mėnesius. Po derybų LAKD sutiko pakoreguoti sutartį, kad Savivaldybė galėtų pirkti projektavimo ir rangos darbus kartu.
Reikalai iš mirties taško pajudėjo šių metų sausio 12-ąją, Plungės rajono savivaldybės administracijai paskelbus namo kapitalinio remonto konkursą. Vasario 5 d. rangos darbų sutartis pasirašyta su uždarąja akcine bendrove „Anrivis“. Pasiūlyta kaina – 46 163,33 euro (su PVM). Darbų atlikimo terminas – iki spalio 4-osios.
„Darbus vyrai pradėjo kovo mėnesį. Bet dėl to karantino reikėjo koreguoti projektą, vienas medžiagas keisti kitomis, o tai jau biurokratija. Gryno statybinio darbo buvo gal du mėnesiai“, – pasakojo K. Leišis.
Žvelgiant į plungiškių veidus net nereikėjo klausti ar jie patenkinti pasiektu rezultatu. „Dirbo sąžiningai, kruopščiai, kiekvienas kilęs klausimas buvo derinamas, visi darbai pagal projektą padaryti iki milimetrų. Darbininkai nuostabūs“, – vienas per kitą pagyrų bendrovei ir darbininkams negailėjo sutuoktiniai. K. Leišis dar pridūrė: „Man atrodo, kad naudos jie neturėjo, juk ir kainos pakilo. Vadovavosi principu žmogus – žmogui. Padarė mums gera“.
„Matėme, kaip blogai ir sunku žmonėms. Apie pinigus kalbėti čia nereikia. Gerai, kad viskas gerai baigėsi, kad žmonės džiaugiasi, kad namas stovi ir, duok Dieve, dar ilgai stovės“, – trumpai pakomentavo UAB „Anrivis“ direktorius Ričardas Lesovojus.
Atsisveikinant Kazimieras ir Regina Leišiai už tai, kad jų nepaliko likimo valiai, prašė padėkoti Seimo nariui Jonui Varkaliui, Plungės rajono savivaldybės tarybos nariui Algirdui Pečiuliui, Savivaldybės administracijos direktoriui Mindaugui Kaunui, Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjui Arvydui Liutikai, UAB „Anrivis“ direktoriui R. Lesovojui, darbų vadovui Gintautui Razgui, darbuotojui Romualdui Rimeikiui ir visiems, kurie neliko nuošalyje ir dėjo pastangas, kad nerimas dėl namo išnyktų kaip dūmas.
svarbu, kad kažkada baigėsi remontas ir dabar galima džiaugtis. mes darėmės remontą patys, ką mokėjom ką nemokėjom, su kitų patarimais ir priemonių įsigijimais iš bjarnum.lt kažkaip pajudėjom, džiaugiamės