
Plungės „Saulės“ gimnazijoje, mokytojo Juozo Milašiaus vadovaujamoje muzikantų studijoje, kone kasdien vyksta repeticijos. Čia savo ir kitų populiarių atlikėjų kūrinius repetuoja, „koverius“ kuria šešių jaunuolių grupė „Džentelmenai“. Jie ruošiasi kelionei į Rusijos Krasnogorsko miestą – dalyvaus festivalyje.
Ne kopijuotojai
„Esame grupė, kuri groja gyvai. Kol kas perdainuojame įvairiausias populiarių atlikėjų dainas, kuriame „koverius“, savaip improvizuojame. Vestuvinių dainų stengiamės vengti, jei ir perdainuojame, tai darome savaip. Esame perdirbinėtojai, o ne kopijuotojai“, – atviravo su mumis pabendrauti susirinkę šeši energingi jaunuoliai: Mindaugas Rumšas, Robertas Žutautas, Faustas Domarkas, Martynas Razgus, Vytautas Stonys ir Jonas Jaugelis.
Grupės nariai pasakojo, kad svarbiausia jiems buvo vadintis lietuviškai, o apie kitą grupę „Džentelmenų“ pavadinimu anuomet nebuvo girdėję. Nors mokytojas J. Milašius siūlė pasivadinti kiek kitaip, kad ateityje nebūtų nesusipratimų, tačiau šešetukas atkakliai laikėsi savo įsitikinimų. „Kai kūrėmės, apie kitus nieko nežinojome“, – teigė jie.
Kuria ir neformalioje aplinkoje
Muzikos mokytojas J. Milašius negailėjo gerų žodžių apie savo ugdytinius ir tikino, kad jie esantys labai savarankiški. Mokykloje repeticijoms skirtoje studijoje praleidžia nemažai laiko, tačiau turi ir kitą studiją, kurioje renkasi be suaugusiųjų priežiūros, kuria labiau neformalioje aplinkoje.
Griežtas mokytojas aiškiai išvardijo kiekvieno muzikanto trūkumus ir pranašumus. „Vaikinai labai atsidavę muzikai, ateityje gali pasiekti nemažai, o Plungės miestui atnešti šlovę, bet svarbiausia, kad jų muzika žavėtųsi klausytojai, o ne jie patys“, – tai sakydamas, jis linkėjo kritiškiau pažvelgti į savo darbą.
Neišvengia kūrybinių kančių
Mindaugas pasakojo, kad muzika susidomėjo nuo vaikystės. Mokėsi groti saksofonu Plungės meno mokykloje pas pedagogą Stasį Razmą. Sekė brolio pėdomis. Dabar Mindaugo muzikavimas pripažintas įvairiuose konkursuose. Prasitarė, kad nuo 2007 metų dažniausiai pasiseka pakliūti į prizininkų trejetuką.
Robertas yra bosinės gitaros fanatikas, net miegąs su šiuo muzikos instrumentu. Ne tik geba improvizuoti, bet ir bando rašyti muziką. Bosistas ketina savo gyvenimą susieti su muzika, o grojant gitara kažkaip savaime juda jo pirštai.
Gitaristas Faustas kalbėjo, kad grupė „Džentelmenai“ šiuo metu repetuoja šešis kūrinius būsimai išvykai į festivalį. Abejojo, ar tiek jų reikės, tačiau atsarga gėdos nedaro.
Martynas groja saksofonu, klavišiniais, bet labiausiai jam patinka akordeonas.
Jaunuoliai juokavo, kad visi grupėje muzikuoja, tik Vytautas „keikiasi“. Tiesa, Vytautas geba groti akustine gitara, yra grupės vokalistas. Jo pagrindinis instrumentas – balsas. O daug dirbant, repetuojant kartais neišvengiamos kūrybinės kančios.
Jonas mušamaisiais pradėjo groti neseniai. Lankė šokius, šoko kolektyve „Žirginėliai“, tačiau dabar save išlieja mušdamas būgnus.
Kad nereikėtų keisti pavadinimo
Vaikinai pasakojo, kad kaip grupė susibūrė gal prieš kokius dvejus metus. Pradžių pradžia buvęs konkursas „Būk faktorius“.
Pasirodę Miesto šventėje ar kituose konkursuose, „Džentelmenai“ tapo dažnai pastebimi, kviečiami pagroti šeimos šventėse ar Savivaldybės renginiuose. Muzikantai tikino niekada to neatsisakantys. Pasiteiravus, kaip spėja suderinti muziką ir mokslą, nes dauguma grupės narių yra abiturientai, atsakė, kad pirmūnų tarp jų nėra, tačiau visų vidurkiai aukštesni nei septynetas.
O paklausus, kodėl grupėje nėra merginų, jaunuoliai nusijuokė: „Esame geriausi draugai, tiesa, kartais broliškai pasipykstame. Jei į grupę įsilietų merginos, reikėtų keisti pavadinimą, ko daryti nenorime.“
Kiek iš jų planuoja savo gyvenimą, profesiją sieti su muzika? Šiuo klausimu apsisprendę buvo tik du – Mindaugas ir Robertas, tačiau visi sutiko, kad muzika liks jų širdyse kaip mėgstamiausia veikla.
Paklausėme, ar muzikantai skaito „Plungės“ laikraštį. Atsakė, kad spaudą perka tėvai, bet daugiausia informacijos randa internete, telefone.
Pasiteiravus, ko norėtų palinkėti savo bendraamžiams, pašmaikštavo: „Gerų mokslų ir… neprisidirbti vaikų“. O gal jie kaip tam tikros grupės muzikantai bando tatuiruoti savo kūną, verti auskarus į įvairiausias kūno dalis? Visi vieningai pareiškė, kad jiems kol kas to nereikia.