Šios energijos operatoriai neretai siūlo pasirinkti vieną iš mokėjimo planų, nuo kurio nemažai gali priklausyti ir galutinės išlaidos. Tačiau tik retas kuris plačiau pasidomi visomis sąlygomis ir pakeičia turimą planą į kažkokį kitą. Specialistai rekomenduoja tam skirti laiko, kadangi teisingas pasirinkimas gali padėti sutaupyti. O pasirinkus netinkamai išlaidos gali būti kažkiek didesnės. Todėl pirmiausia reikėtų pasidomėti, kokie yra šiuo metu siūlomi planai bei kokie jų įkainiai. O tuomet jau galima pasekti, kokie yra asmeniniai elektros vartojimo įpročiai namuose ir kada jos poreikis didžiausias. Aišku, suvartojant pakankamai nedaug energijos geriausią rinktis tą variantą, kuriame nebus pastoviosios dedamosios dalies. Kadangi tarifai elektros reikštų išlaidas kiekvieną mėnesį nepriklausomai nuo energijos sunaudojimo. Žinoma, namams, kur jos poreikis yra nemažas, toks variantas gali būti gana praktiškas pasirinkimas, kadangi tuomet kintantys tarifai bus mažesni. Taigi ieškant geriausio varianto pirmiausia reikėtų įsigilinti ir suprasti savo namų energijos poreikius. O tuomet jau bus nesudėtinga ir pasirinkti.
Kaip apskaičiuojami elektros tarifai gyventojams?
Daugumai tai tikrai aktualus aspektas, tačiau visas skaičiavimas gana sudėtingas, kadangi jo metu įvertinama daugybė skirtingų niuansų. Tačiau prie to prisideda ir Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, kuri užtikrina, jog žmonėms būtų taikoma sąžininga kainodara. Būtent ši institucija yra atsakinga ir sprendžia, kokie bus galutiniai elektros ir dujų tarifai, kurie perskaičiuojami kiekvieną pusmetį. O skaičiuojant juos vertinami ir kainos svyravimai pasaulinėse rinkose. Dažniausiai šis aspektas yra numatomas, kadangi neretai būna sudėtinga prognozuoti ir nuspėti, kas gali atsitikti ateityje. Tačiau visos kitos sudedamosios dalys apskaičiuojamos iš turimų duomenų pasitelkiant specialias formules bei algoritmus. Taigi, tai tikrai nėra labai paprastas procesas, kadangi stengiamasi pasiekti kaip įmanoma didesnį tikslumą. Taip pat toks būdas neleidžia operatoriams piktnaudžiauti bei taikyti vartotojams nesąžiningą kainodarą. O jeigu buvo padaryta kažkokių netikslumų, tokiu atveju žmonių sumokėta permoka gali būti netgi grąžinama ir praktikoje tokių pavyzdžių yra. Todėl galima drąsiai pasitikėti šiuo skaičiavimu bei visuomenei pateikiamais jau nustatytais dydžiais.
Nauji elektros tarifai. Kokie jie?
Dabar galioja šį pusmetį paskelbti skaičiai, kuriais bus vadovaujamasi iki kito perskaičiavimo. Aišku, konkretus tarifas labai priklauso ir nuo turimo plano, kurių yra ne vienas. Nors pasirinkę vieną laiko zoną šiuo metu turi mokėti 14,1 cento už kilovatvalandę. Tuo tarpu kitas labai populiarus planas, susidedantis iš naktinės bei dieninės dedamosios dalies, turi nustatytą 16,1 cento bei 10 centų kainą atitinkamai dienos bei nakties metu. Kituose planuose elektros tarifai yra dar įvairesni ir gali priklausyti netgi nuo keturių dedamųjų dalių. Taip pat kai kuriais atvejais gali tekti mokėti ir pastoviąją dalį, kuri nepriklauso nuo energijos sunaudojimo. Tačiau bendrai vertinant dabartiniai skaičiai yra keliais procentais didesni, lyginant juos su ankstesniaisiais. Bet toks pokytis yra visiškai normalus ir gana nedidelis, todėl tikrai negalima sakyti, jog ši energija brangsta. Aišku, kainos gali kažkiek skirtis, ypač jeigu naudojatės nepriklausomų tiekėjų paslaugomis.